مهاجرت و اقامت نجاران در کانادا

کانادا انتخاب اول بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت و اقامت در این کشور میباشد. هر یک از ایرانیان به دلایل مختلفی از جمله شغل نجاری در کانادا (Carpentry Job in Canada)، منبت کاری در کانادا (Wood Carving in Canadaمهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، خوداشتغالی در کانادا، کارافرینی در کانادا و … برای مهاجرت سریع کانادا اقدام میکنند. این روش های مهاجرتی کانادا در نهایت به اخذ اقامت دائم کانادا منجر میشود. در نتیجه میتوان گفت یکی از دلایل اصلی انتخاب کانادا برای مهاجرت همین نکته است.

سطح درآمد در کانادا بالا بوده و متقاضیان مهاجرت به این کشور میتوانند با کار در کانادا درآمدهای خوبی را کسب نمایند. به همین دلیل مهاجرت به کانادا از طریق کار محبوبیت زیادی در بین ایرانیان دارد. یکی از مشاغل پردرآمد و مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ شغل نجاری میباشد. نجاران بین المللی میتوانند با استفاده از روش های مهاجرتی مختلفی به کانادا مهاجرت کرده و به کار نجاری در کانادا بپردازند. مهاجرت به کانادا از طریق شغل نجاری و اخذ اقامت در کانادا به شرح زیر است:

  • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید (Skilled Trades): نجارانی که دارای شرایطی از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و … باشند میتوانند از طریق برنامه اسکیلد تریدز کانادا برای مهاجرت و اقامت کانادا اقدام کنند. برنامه اسکیل تریدز (Skilled Trades) یا نیروی کار ماهر زیرشاخه اکسپرس اینتری کانادا بوده و همانطور که از نام آن مشخص است روشی سریع برای مهاجرت به کانادا به حساب می آید. افرادی که موفق به مهاجرت کانادا از طریق این برنامه مهاجرتی شوند از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا خواهند شد.

  • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار کانادا: نجارانی که قصد مهاجرت به کانادا و کار در کانادا را دارند میتوانند کارفرمایان کانادایی را پیدا کرده و از آنها پیشنهاد شغلی (جاب افر) معتبر دریافت کنند. پس از آن قادر خواهند بود با داشتن دیگر شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کرده و ویزای کار کانادا را دریافت کنند. چنانچه پرونده کاری این افراد پذیرفته شود میتوانند به کانادا مهاجرت کرده و از همان ابتدا مشغول به کار نجاری شوند. امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای نجاران بین المللی که بتوانند یکسال سابقه کار کانادایی کسب نمایند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) فراهم خواهد بود.

  • مهاجرت به کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل نجاری در کانادا: مهاجرانی که علاقه مند به رشته نجاری هستند میتوانند از همان ابتدا برای تحصیل در رشته نجاری در کانادا اقدام کنند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای این افراد مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت. که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. نجاران فارغ التحصیل در کانادا شانس بیشتری برای یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور دارند. علاوه بر آن با داشتن امتیازات تجربه کار کانادایی و مدرک کانادایی میتواند به اخذ ویزای اقامت کانادا (PR card) پرداخته و اقامت دائم کانادا را کسب کنن. درآمد افرادی که مدرک نجاری خود را از کالج ها یا دانشگاه های کانادا دریافت میکنند نیز بیشتر از نجاران مهاجر به کانادا میباشد.

wood boring drill hand drilling hole wooden bar 183219 562 300x200 - مهاجرت نجاری به کانادا | کاریابی و جاب افر و لیست مشاغل | روادید فوری

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت مربوط به نجارانی است که با مدرک نجاری وارد خاک کانادا میشوند. این افراد باید دوره های کوتاه مدت ۳ ماهه تا ۱ ساله نجاری را بگذرانند تا موفق به دریافت سرتیفیکت (مدرک پایان دوره) معتبر از کانادا شوند. پس از آن مجاز خواهند بود به کار در کانادا بپردازند. به همین دلیل توصیه میکنیم اگر قصد کار نجاری در کشور کانادا را دارید با مهاجرت تحصیلی به کانادا وارد خاک این کشور شوید تا از همان ابتدا به عنوان نجار معتبر در کانادا شناخته شوید.

بازار کار و درآمد شغل نجاری بعد از مهاجرت کانادا

شغل نجاری از جمله شغل هایی است که بازار کار بسیار خوبی در کانادا داشته و جز مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به حساب می آید. درآمد نجاران در کانادا بالا بوده و با توجه به پارامترهای مختلفی از جمله تجربه و مهارت آنها و … تعیین میشود. اما به طور کلی میتوان گفت نجاران بین المللی در کانادا سالانه حدود ۵۲۰۰۰ دلار کانادا حقوق دریافت میکنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، مشاغل پردرآمد و پر رونق در کانادا، شرایط مهاجرت کاری به کانادا برای ایرانیان متقاضی کار در کانادا، ویزای کار کانادا، اپلای کاری کانادا و … میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق به نشانی ofoghint.com را مطالعه فرمایید.

نجاران مهاجر به کانادا در چه عناوین شغلی میتوانند مشغول به کار شوند؟

پس از مهاجرت به کانادا از طریق شغل نجاری و اقامت در کانادا نجاران میتوانند در موقعیت های شغلی متفاوتی مشغول به کار شوند. فرصت های شغلی نجاران در کانادا پس از مهاجرت سریع کانادا به صورت زیر میباشد:

  • تعمیر و بازسازی وسایل چوبی
  • نصب حاشیه ها، درها و پلکان های چوبی در کانادا
  • طراحی وسایل چوبی
  • ساخت قطعات چوبی
  • برش دادن و شکل دهی به چوب به منظور ساخت وسایل چوبی گوناگون

بعد از مهاجرت کانادا کدام یک از استان های این کشور نیاز بیشتری به شغل و حرفه نجاری دارند؟

همانطور که گفته شد شغل نجاری در کانادا جز مشاغل پرتقاضا به حساب می آید و بیشتر شهر های کانادا نیز به این شغل احتیاج دارند. اما دو استان انتاریو (Ontario) و پرنس ادوارد (Prince Edward Island) به دلیل وجود شرکت های نجاری فراوان نیاز بیشتری به نجاران بین المللی دارند.

confident craftswoman wrapped up work 1098 15290 300x200 - مهاجرت نجاری به کانادا | کاریابی و جاب افر و لیست مشاغل | روادید فوری

تیم مهاجرتی افق افتخار دارد صفر تا صد امور مهاجرتی کانادا نظیر ترجمه مدارک، رزرو وقت از دفاتر وک سفارت کانادا، اخذ انواع ویزای موقت کانادا (Temporary Visa) و … را بهترین نحو ممکن برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. اگر شما نیز قصد اپلای نجاری به کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، روادید اقامت کانادا، مهاجرت کاری نجاری به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا، مهاجرت متخصصین به کانادا، تحصیل رشته نجاری در بهترین کالج ها و دانشگاه های کانادا و … را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید.

موسسه مهاجرتی اقامتی افق برای رفاه حال عزیزانی که قصد مهاجرت سریع به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا را دارند شرایطی را فراهم کرده است که بتوانند به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری بپردازند. برای محاسبه رایگان امتیاز خود در دو مرحله Express Entry میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و به تکمیل فرم مربوطه در قسمت محاسبه آنلاین امتیازات بپردازید و از واجد شرایط بودن خود برای اپلای سریع کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مطلع شوید.

مهاجرتی سریع، کم هزینه و مقرون به صرفه را با موسسه معتبر افق تجربه کنید. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق با دانش و آگاهی که در ویزای کار، امور مهاجرتی کانادا دارد احتمال خطا و ریسک هایی را که ممکن است در روند پرونده های مهاجرتی کلاینت ها ایجاد شود را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. تا اینگونه بتواند بدون اتلاف وقت و هزینه های اضافی آنها را به اهداف مهاجرتی خود برساند.