مهاجرت و اقامت مهندسان کامپیوتر در کانادا

همانطور که میدانید مهاجرت به کانادا که کشوری پیشرفته و رو به توسعه بوده و به مشاغل مختلفی مانند مهندسی کامپیوتر (Computer Engineer in Canada) جهت رسیدن به اهداف خود نیاز دارد. به همین دلیل دولت کانادا هر ساله به معرفی لیست مشاغل مورد نیاز خود پرداخته و بازار کار فوق العاده ای را نیز برای مشاغل مختلف ایجاد کرده است. یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا همین موضوع میباشد. مهاجران بین المللی قادر خواهند بود با کار در کشور کانادا آینده شغلی و مالی درخشانی را برای خود و خانواده شان رقم بزنند.

رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا (Computer Engineering Immigration to Canada) از جمله رشته هایی است که دارای بازار کار خوبی در کانادا بوده و به همین نسبت نیز مهندسان کامپیوتر درآمد های مناسبی را دریافت میکنند.

روش های مهاجرت کانادا در رشته مهندسی کامپیوتر

اگر مهندس کامپیوتر در رشته های Software, Hardware, AI, IT, Computer Architecture هستید و قصد مهاجرت به کانادا، کار در کانادا و اقامت دائم کانادا را دارید با ما همراه باشید. برای مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی کامپیوتر میتوانید از روش های مهاجرتی زیر استفاده کرده و اقامت کانادا را نیز اخذ نمایید:

 • سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry): یکی از روش های سریع برای ورود مهندسان کامپیوتر به کانادا، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا میباشد. متقاضیانی که دارای شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان بین المللی و … باشند. میتوانند در این سیستم پروفایل ثبت کنند. در صورت کسب امتیازات لازم و انتخاب توسط دولت کانادا و موفقیت در پرونده مهاجرتی خود قادر خواهند بود، از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا شوند. چنانچه قصد مهاجرت مهندسی کامپیوتر (Computer engineer) به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا را دارید توصیه میکنیم ابتدا به سایت افق به نشانی ofoghint.com مراجعه کرده و به صورت رایگان به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری بپردازید. و از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱, ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ مطلع شوید.
 • مهاجرت از طریق برنامه های استانی نیروی متخصص و کارکنان ماهر کانادا (PNP): چنانچه قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در شهر های کانادا را دارید. میتوانید از طریق برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای مهاجرت مهندسی کامپیوتر به کانادا استفاده کنید. در صورت پذیرش در این برنامه مهاجرتی کانادا نیز میتوانید از همان ابتدا ویزای اقامت کانادا (PR Card) را دریافت کرده و با اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور شوید. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی (مهاجرت استانی به کانادا یا PNP) شامل استان های زیر میشود:
 1. برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا
 2. برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا کانادا
 3. برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا کانادا
 4. برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک کانادا
 5. برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا
 6. برنامه مهاجرتی استان مناطق شمال غربی کانادا
 7. برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا کانادا
 8. برنامه مهاجرتی استان انتاریو کانادا
 9. برنامه مهاجرتی استان جزیره پرنس ادوارد کانادا
 10. برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان کانادا

این استان ها بجز استان های آتلانتیک و ساسکاچوان که برنامه مجزا مهاجرتی جهت جذب نیروی کار Skilled Worker دارند. مابقی استان ها نیروی مورد نیاز خود را از طریق سیستم Express Entry انتخاب می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت استانی مهندسی کامپیوتر به کانادا، بهترین کشور برای مهاجرت مهندس کامپیوتر، بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا و … میتوانید با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان زبده و با تجربه افق پاسخ تمام سوالات مهاجرتی اقامتی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دریافت کنید.

successful young woman modern office working laptop 109710 1521 300x200 - مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا | مهاجرت و اقامت سریع کانادا | خدمات کاریابی افق

 • برنامه پایلوت مهاجرت به استان های اتلانتیک (AIP): مهندسان کامپیوتری که بتوانند کارفرمایان کانادایی را در استان های اتلانتیک پیدا کرده و از آنها جاب افری معتبر دریافت کنند. قادر خواهند بود بدون نیاز به تاییدیه LMIA از طریق اخذ ویزای کار کانادا به کشور کانادا برای مهندسی کامپیوتر مهاجرت کنند. چنین افرادی در صورتی که یکسال سابقه کار کانادایی کسب کنند. میتوانند از طریق برنامه CEC برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. در حال حاضر یکی از روش های مهاجرت آسان به کانادا برنامه مهاجرتی استان های اتلانتیک است. پس فرصت را از دست ندهید و هم اکنون برای رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین با وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه کاریابی بین الملل افق اقدام کنید.

 

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر: ایرانیان متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا میتوانند از طریق تحصیل رشته کامپیوتر در دانشگاه های کانادا برای مهاجرت سریع به کانادا اقدام کنند. این افراد در صورت داشتن شرایطی از جمله سن مناسب، تمکن مالی، نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا، نمره زبان و … میتوانند، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست داده و در صورت موفقیت قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کنند. دانشجویان بین المللی در صورتی که پس از فارغ التحصیلی بتوانند شغلی مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود را در کانادا پیدا کنند. و به کار در کانادا مشغول شوند میتوانند به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای افرادی که قصد تحصیل در رشته کامپیوتر در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارند این دانشگاه ها در رشته Computer گرایش نرم افزار و سخت افزار را پذیرش می کنند به شرح زیر میباشد:
 1. دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)
 2. دانشگاه مک گیل (McGill University)
 3. دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 4. دانشگاه شربروک (Universite de Sherbrooke
 5. مهاجرت به کانادا در شته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه لاوال (Laval University)  
 6. دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)
 7. دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
 8. دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)
 9. دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با بورسیه رشته مهندسی کامپیوتر، شرایط ورود به رشته مهندسی کامپیوتر، رشته علوم کامپیوتری در کانادا و … میتوانید با دفتر افق تماس حاصل فرمایید. پاسخگوی تمام سوالات شما عزیزان خواهیم بود.

 • برنامه مهاجرتی اریما کبک (Arrima): این برنامه مهاجرتی (Arrima) نیز رقابتی بوده و براساس امتیاز بندی و نیاز بازار کار کبک متقاضیان خود را انتخاب می کند. مهندسان کامپیوتری که بتوانند با داشتن شرایط مناسب امتیازات لازم را در این سیستم کسب کنند قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

serious young man concentrated problem pc screen smart programmer is working hard it company indoors 116317 1382 300x200 - مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا | مهاجرت و اقامت سریع کانادا | خدمات کاریابی افق

 • مهاجرت به کانادا از ویزای کار کانادا: مهندسان کامپیوتری که بتوانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کنند با داشتن دیگر شرایط از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک زبان و … میتوانند برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کرده و از طریق مهاجرت کاری کانادا وارد خاک کانادا شوند. مهاجران ایرانی میتوانند با کسب یکسال سابقه کار کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست دهند.
 • برنامه نیروی کار ساسکاچوان: در صورتی که رشته کامپیوتر جز رشته های مورد نیاز استان ساسکاچوان (لیست مشاغل مورد نیاز متغییر است) کانادا باشد. افراد متقاضی میتوانند برای مهاجرت به کانادا و اقامت در ایالت ساسکاچوان کانادا اقدام کنند. نکته ای که در رابطه با این برنامه مهاجرتی کانادا باید در نظر داشته باشید مربوط به Regular کردن مدارک است. این کار موجب میشود مدارک شما مورد تایید دولت استانی قرار گیرد.

بازار کار مهندسی Computer در کانادا برای مهندسان متقاضی مهاجرت به کانادا و کار در کانادا

همانطور که گفته شد رشته مهندسی کامپیوتر بازار کار بسیار خوبی در کانادا داشته و در هر شغلی که از کامپیوتر استفاده شود، مهندسان کامپیوتر شانس کار در ان موقعیت شغلی را خواهند داشت. حقوق مهندسان کامپیوتر در کانادا نیز با توجه به تجربه و مهارت آنها به طور میانگین حدود ۶۷۰۰۰ تا ۱۰۸۰۰۰ دلار کانادا در سال متغیر خواهد بود. پیش بینی میشود که تا سال ۲۰۲۵ میلادی شغل مهندسی کامپیوتر (Computer Engineering Job in Canada) رشد و پیشرفت چشمگیری در شهرهای انتاریو، البرتا، بریتیش کلمبیا و کبک کانادا داشته باشد.

تیم مهاجرتی افق افتخار دارد بهترین خدمات مهاجرتی کانادا را به شما کلاینت های عزیز ارائه دهد. پس با خیال راحت برای اپلای کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، روادید اقامت کانادا در کوتاه ترین زمان، مهاجرت تحصیلی به کانادا، کار در کانادا، خوداشتغالی در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر برای ایرانیان و … از طریق گروه بین الملل افق اقدام کنید. مهاجرتی آسان و سریع به کانادا را با همراهی گروه افق تجربه خواهید کرد.