پذیرش مهاجران جدید توسط دولت کانادا در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ برای مهاجرت 

دولت کانادا در ماه July سال ۲۰۲۰ میلادی از ۱۳۶۴۵ متقاضی مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا از مهاجران استقبال کرد. باتوجه به اینکه ماه جولای یکی از شلوغ ترین ماه ها برای مهاجرت به کانادا به حساب می آید. اما تعداد مهاجران در ماه ژانویه ۲۰۲۰ بسیار کم بود.

براساس گزارشات سال به سال دولت فدرال کانادا اعطای کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) در ژانویه ۲۰۲۰ نسبت به ژانویه ۲۰۱۹ کاهش ۶۳% داشته است. لازم به ذکر است ژانویه گذشته یکی از شلوغ ترین ماه ها برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹ بوده است. و در آن ماه دولت فدرال کانادا ۳۶۶۱۵ متقاضی مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را پذیرفت.

دولت کانادا معمولا هر ماه جولای از بالاترین سطح مهاجران بین المللی خود استقبال میکند. این امر به دلیل مهاجرت مهاجران به کانادا در ماه های گرم تابستان میباشد. علاوه بر آن ثبت نام فرزندان در مدارس کانادا قبل از شروع سال تحصیلی در سراسر کانادا در اواخر ماه اگوست و اوایل سپتامبر از دیگر دلایل آن میباشد.

دولت کانادا در جولای ۲۰۲۰ به جذب کمتر از ۱۹۲۰۰ متقاضی مهاجرت به کانادا نسبت به ماه ژوئن سال جاری پرداخت. از زمانی که ویروس کرونا در مارس ۲۰۲۰ به عنوان یک بیماری همه گیر در سراسر جهان معرفی شد. ژوئن ۲۰۲۰ قوی ترین ماه برای اعطای ویزای اقامت دائم کانادا (PR Card) به متقاضیان مهاجرت کانادا بوده است. پیش از ماه ژوئن نیز، کانادا در ماه می از ۱۱۰۰۰ مهاجر و در آوریل تنها از ۴۰۰۰ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا استقبال کرد.

پس از شیوع پاندمی کرونا در سراسر جهان، روادید اقامت دائم کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در ماه آوریل به دلیل محدودیت های سفر به کانادا، که همچنان هم به قوت خود باقی است، و به علاوه سایر اختلالات مربوط به ویروس کرونا مانند مهاجران تأیید شده که نمی توانند پروازهایی را برای مهاجرت خود به کانادا پیدا کنند، سقوط کرد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برخی از متقاضیان اقامت دائم تأیید شده، حتی با وجود محدودیت های سفر به کانادا، واجد شرایط مهاجرت به کانادا و ورود به خاک این کشور هستند. به عنوان مثال، تأیید دارندگان اقامت دائم (COPR) که COPR خود را در ۱۸ مارس یا قبل از آن دریافت کرده اند از جمله افرادی هستند که میتوانند به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت در کانادا بپردازند.

ofogh135 02 300x200 - بررسی مهاجرت به کانادا در ژانویه 2020 | مهاجرت و اقامت سریع کانادا | گروه افق

ارقام ضعیف اقامت دائم در ماه ژانویه به دلیل چالش های مداوم مرتبط با ویروس کرونا است. از ماه مارس ۲۰۲۰ پروازها به داخل و خارج از کشورها محدود شده اند به همین مسافرت در طی همه گیرى ویروس کرونا مشکل است. این بدان معنی است که حتی مهاجران یا افرادی که از ۱۸ مارس یا قبل از آن COPR خود را دریافت کرده اند ممکن است برای تکمیل مراحل مهاجرت یا اقامت دائم خود به کانادا سفر نکنند.

۱۵ کشور برتر مهاجران جدید به کانادا در ژانويه ۲۰۲۰

دولت کانادا به معرفی ۱۵ کشور برتر (Top 15 Countries of New Immigrants in June 2020) از نظر آمار مهاجران مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا در ماه ژانویه ۲۰۲۰ پرداخته است. بر اساس آمار اعلام شده این کشورها به شرح زیر میباشند:

 • کشور هند (۳۱۹۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور چین (۸۷۰ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور فیلیپین (۸۶۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور پاکستان (۶۴۰ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور نیجریه (۵۵۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور مراکش (۵۱۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • تعداد مهاجران از کشور ایران (۴۰۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا) 

 • کشور ایالات متحده امریکا (۴۰۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور الجزایر (۳۳۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور فرانسه (۲۹۰ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور سوریه (۲۴۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور مصر (۲۲۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور انگلستان (۲۲۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور کامرون (۲۲۰ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

 • کشور کره جنوبی (۲۰۵ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا)

همانطور که ملاحظه میکنید کشور ایران در رده هفتم آمار اعلام شده از سوی دولت فدرال کانادا میباشد. درنتیجه اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه نمایید. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و به دلیل اشراف کاملی که به قوانین دولت فدرال کانادا در زمان بحران کرونا دارد. میتواند مهاجرت و اقامتی سریع در کانادا را برای شما کلاینت های عزیز به ارمغان آورد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت کانادا در گروه مهاجرتی اقامتی افق میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. باتوجه به آینده نامعلوم ویروس کرونا پیشنهاد میکنیم زمان را از دست ندهید و از فرصت های پیش رو برای اپلای کانادا بهره مند شوید.

ofogh135 06 300x200 - بررسی مهاجرت به کانادا در ژانویه 2020 | مهاجرت و اقامت سریع کانادا | گروه افق

وضعیت کنونی مهاجرت مهاجران به کانادا

دولت کانادا همچنان در حال پردازش درخواست های متقاضیان مهاجرت به کانادا در طی همه گیر شدن بیماری کرونا میباشد. و برای افرادی که پرونده مهاجرتی اقامتی آنها توسط سفارت کانادا مورد تایید قرار گیرد دعوت نامه های اقامت دائم کانادا ارسال خواهد شد. سیستم شاخص کانادا برای مدیریت برنامه های مهاجرتی گروه اقتصادی سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) میباشد. و قرعه کشی های این سیستم از ماه مارس ۲۰۲۰ به صورت دو هفته ای برای جذب متقاضیان بین المللی متقاضی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا ادامه دارد. 

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) دعوت نامه های اکسپرس اینتری (ITA) بیشتری را برای درخواست اقامت دائم کانادا به صورت سال به سال صادر کرده است. به طوری که از آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری که در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار شد، IRCC برای ۶۹۹۵۰ متقاضی مهاجرت سریع به کانادا و اقامت در کانادا دعوتنامه صادر کرده است. این در حالی است که دولت کانادا در همین زمان در سال ۲۰۱۹ برای ۵۶۵۰۰ متقاضی مهاجرت کانادا دعوتنامه ارسال کرده است.

علاوه بر این، برنامه نامزدهای استانی (PNP) کانادا همچنان به فعالیت خود برای جذب متقاضیان واجد شرایط و دارای صلاحیت ادامه می دهد. کانادا همچنین متعهد به برنامه سطح مهاجرت ۲۰۲۰-۲۰۲۲ خود است. زمانی که این فاکتورها را به هم اضافه کنید، IRCC انتظار دارد که با پایان یافتن همه گیری کرونا، آمار روادید اقامت کانادا افزایش یابد. 

پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از شرایط خود برای اپلای سریع و کم هزینه کانادا ۲۰۲۰ به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و در قسمت مربوطه به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید تا شرایط اولیه شما عزیزان توسط زبده ترین و باتجربه ترین مشاوران و کارشناسان امور مهاجرتی کانادا در گروه افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. ارمغان مهاجرت و اقامتی سریع و قانونی در کانادا را با گروه بین الملل افق تجربه کنید.

برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات دولت فدرال کانادا میتوانید پس از مراجعه به سایت افق با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مشخص شده به عضویت در خبرنامه افق درآیید. در این صورت جدید ترین اخبار کانادا به صورت روزانه برایتان ایمیل خواهد گشت. علاوه بر آن میتوانید با عضویت در پیج رسمی اینستاگرامی افق و کانال تلگرامی ما به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید. بهترین های مهاجرتی اقامتی کانادا را برایتان به ارمغان خواهیم آورد. به ما اعتماد کنید.