ساسکاچوان دو نتیجه قرعه کشی مهاجرت PNP کانادا را اعلام کرد

استان زیبای ساسکاچوان به تازگی دو قرعه کشی برنامه نامزدهای استانی PNP مهاجرت به کانادا که در طی هفته های اخیر انجام شده است، را رونمایی کرده است. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان SINP در ۲۱ اکتبر سال ۲۰۲۰ از طریق، برنامه نامزد مهاجران ساسکاچوان از نامزدهای مهاجرت در بخش های ورود سریع و مشاغل در خواست خود دعوت کرد.

در ۲۱ اکتبر، استان ساسکاچوان از نامزدهای زیر مجموعه Express Entry و همچنین مشاغل مورد نیاز استان دعوت کرد. که ناگفته نماند که در ۷ اکتبر از طریق اکسپرس اینتری متقاضیان مورد هدف قرار گرفته بودند. در قرعه کشی ۲۱ اکتبر، در مجموع ۶۱۸ متقاضی موفق به دریافت دعوت نامه هایی برای درخواست نامزدی استانی برای اقامت دائم شدند. در مجموع ۳۴۰ داوطلب در گروه Express Entry دعوتنامه دریافت کردند. کمترین امتیازرتبه بندی در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه ۶۹ بوده است.

۲۷۸ نامزد دیگر در بخش زیر مجموعه مشاغل مورد نیاز مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا موفق به دریافت دعوتنامه شده اند و همچنین کمترین امتیاز در این بخش ۷۸ بوده است. در جریان قرعه کشی SINP در مورخه ۷ اکتبر، ۴۵۵ داوطلب اکسپرس انتری دعوت نامه دریافت کردند و حداقل امتیاز لازم ۷۰ بود. تاکنون ۳،۰۴۰ داوطلب در گروه Express Entry در سال ۲۰۲۰ دعوتنامه از طریق اکسپرس اینتری ساسکاچوان بدست آورده اند. علاوه بر این، ۳،۰۱۸ متقاضی از ابتدای سال ۲۰۲۰ امسال دعوت نامه هایی را در زیر گروه مشاغل مورد نیاز استان نیز  دریافت کرده اند. در مجموع، ۶،۰۸۲ نامزد SINP (برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان) در سال ۲۰۲۰ دعوتنامه ها را با موفقیت دریافت کرده اند. برای دریافت دعوتنامه، داوطلبان باید حتما پروفایل معتبر برای نشان دادن  ابراز علاقه مندی خود را به SINP ارسال کرده باشند.

ofogh 194 03 300x200 - نتیجه قرعه کشی مهاجرت PNP به ساسکاچوان

متقاضیان در این پروفایل می بایست توانایی زندگی در استان ساسکاچوان را نشان دهند. متقاضیان بر اساس یکسری عوامل مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان انگلیسی و همچنین دارای ارتباط با داخل استان امتیاز دریافت خواهند کرد. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان کانادا از این فاکتورها برای ارزیابی متقاضیان استفاده خواهند کرد و به آنها از ۱۰۰ امتیاز داده می شود. از افرادی که بالاترین امتیاز را دارند دعوتنامه اهدا خواهد شد تا درخواست خود را از از طرف استان ساسکاچوان برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

زیر گروه اکسپرس اینتری:

زیرمجموعه Express Entry ساسکاچوان به سیستم Express Entry IRCC متصل است. اکسپرس انتری برنامه ای می باشد که اکثر استان ها برای مدیریت برنامه های استانی و قبول مهاجرین خود از آن استفاده می کنند و یک سیستم جامع برای مهاجرت به کانادا است. این سیستم جامع افراد را در ۳ دسته کارگر ماهر فدرال مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی تقسیم و مدیریت می کند. افراد را براساس معیارهایی امتیاز دریافت خواهند کرد و کسانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند شانس قبولی آنها چندین برابر خواهد بود و به طور حتم دعوتنامه را برای اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد. این معیارها شامل سن، تحصیلات، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی که دو زبان رسمی کانادا می باشد و سابقه کار.

اگر کاندیدایی واجد شرایط SINP و یکی از سه برنامه Express Entry باشد، ممکن است دعوتنامه ای برای مهاجرت و معرفی استان از ساسکاچوان کانادا دریافت کند. با این دعوتنامه، آنها سپس می توانند درخواست نامزدی استانی را به ساسکاچوان ارائه دهند. ساسکاچوان سپس به آنها یک گواهینامه نامزدی استانی اعطا می کند که نامزد می تواند سپس در مشخصات Express Entry خود بارگذاری کند تا ۶۰۰ امتیاز اضافی نسبت به امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (Express CRS) دریافت کند. این ۶۰۰ امتیاز تضمین می کند که داوطلب در قرعه کشی بعدی Express Entry دعوتنامه ای برای درخواست اقامت دائم از IRCC دریافت می کند.

ofogh 194 02 300x200 - نتیجه قرعه کشی مهاجرت PNP به ساسکاچوان

زیر گروه مشاغل مورد نیاز استان:

دسته مشاغل مورد تقاضا برای نامزدهای مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا که پروفایل Express Entry ندارند در دسترس است و برای مختص این افراد می باشد. هدف از این برنامه دعوت از نامزدهای مهاجرتی است که تجربه شغلی در مشاغل دارند که این استان با کمبود نیروی کار در این مشاغل مواجهه است. در مجموع برای ۲۵۷ متقاضی از طریق این زیرمجموعه دعوتنامه دریافت کرده اند و حداقل امتیاز در این زیرمجموعه همانند حداقل امتیاز برای متقاضیان زیرمجموعه اکسپرس اینتری ۸۲ بوده است. اما در پذیرش ۲۴ سپتامبر برای متقاضیان مهاجرتی دعوتنامه صادر شد که در ۸۱ شغل از جمله مدیر ارشد، نماینده فروش، اپراتور ماشین های آلات سنگین سابقه کار داشتند.

برای مشاهده فهرست کامل مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان به وب سایت دولتی آن مراجعه کنید. در این وب سایت اطلاعات کاملی بارگذاری شده است. می توانید مراجعه کرده و مشاهده کنید آیا شغل شما در مشاغل مورد نیاز استان وجود دارد و یا خیر. در صورت بودن شغل شما می توانید با وکلای ما در گروه بین المللی افق مشورت کنید و شرایط خود را بررسی کرده و پروفایل ابراز علاقمندی خود را در این وب سایت دولتی استان ساسکاچوان ایجاد کنید. همراه شما تا اخذ اقامت دائم کانادا خواهیم بود.