جزیره پرنس ادوارد در آخرین قرعه کشی خود برای ۲۱۱ متقاضی دعوتنامه صادر کرد

جزیره پرنس ادوارد جزئیات آخرین قرعه کشی مهاجرت خود در ۱۵ اکتبر را منتشر کرد. برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد PEI PNP در مجموع برای ۲۱۱ متقاضی دعوت نامه صادر کرده است. بیشتر دعوتنامه ها حدود ۱۸۴ دعوتنامه بوده که برای دسته Express Entry و Impact Labour صادر شده است. همچنین ۲۷ دعوتنامه برای دسته متقاضیان Business Impact صادر شده است. حداقل امتیاز نیز ۹۷ بوده است. برنامه های نامزد استانی PNP به استانها و مناطق کانادا اجازه می دهد که برخی از استان ها و مناطق کانادا با توجه به نیازهای بازار کار سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کند.

ofogh 186 03 300x208 - دعوتنامه 211 متقاضی جزیره پرنس ادرواد

اکسپرس اینتری Prince Edward Island:

سیستم اکسپرس اینتری برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد با سیستم اکسپرس اینتری فدرال کاملا در ارتباط است و به استان اجازه خواهد داد تا براساس نیاز استان از متقاضیان در دسته های تجربه کانادایی، مشاغل فنی که نیازمند مهارت هستند و همچنین اسکیلد ورکر برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. زمانی که متقاضی از طرف استان انتخاب می شود ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهد کرد و در قرعه کشی بعدی در اکسپرس اینتری انتخاب خواهد شد و دعوتنامه دریافت خواهد کرد تا بتواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

اما در دسته Labour Impact که اختصاص به اتباع خارجی دارد اگر از سوی یک کارفرمای مقیم در جزیره پرنس ادوارد پیشنهاد کاری را دریافت کند از حمایت هایی برخودار خواهد شد. در واقع این دسته به اکسپرس اینتری مربوط نخواهد بود و کاملا مجزا است. دسته مهاجرتی: Abour Impact دارای سه زیرمجموعه می باشد که این سه زیرمجموعه شامل:

  •  Skilled Worker
  •  Critical Worker
  •  International Graduate

Express Entry برنامه ای می باشد که اکثر استان ها در کانادا برای سازماندهی برنامه مهاجرت خود از آن استفاده می کنند و به زیرگروه های ذیل تقیسیم شده است:

  •  Federal Skilled Worker Program
  •  Federal Skilled Trades Program
  • Canadian Experience Class

به داوطلبان واجد شرایط امتیاز جامع رتبه بندی CRS داده می شود و این امتیازها براساس سن، سابقه کار، تحصیلات و تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی که دو زبان رسمی کانادا می باشد امتیاز داده می شود. برای در نظر گرفتن شدن در برنامه مهاجت استانی جزیره پرنس ادوارد PEI، می بایست متقاضیان پروفایل علاقمندی EOI را با عنوان PEI PNP ایجاد کنند. و ابراز علاقمندی خود را اعلام کنند.

به پروفایل های EOI براساس نقاط منحصر به فرد استان امتیاز داده می شود. سپس از داوطلبان بالاترین امتیاز دعوت می شود تا از طریق قرعه کشی ماهانه اقدام کنند. متقاضیان باید تلاش کنند تا امتیاز بالاتری کسب کنند و هر اندازه امتیاز کسب شده بالاتر باشد درصد پذیرش بالاتر خواهد رفت.

در دسته Business Impact حداقل امتیاز علاقمندی برای متقاضیان ۱۸۴ بوده است. حداقل امتیاز متقاضیان اکسپرس اینتری و همچنین Labour Impact نیز اعلام نشده است. داوطلبان در این گروه همچنین باید مشخصات EOI را ارائه دهند تا از طریق مسیرهای مهاجرتی برای نامزدی استانی در نظر گرفته شوند. در واقع این اولین قدم برای آنها خواهد بود تا بتوانند برای این استان اقدام کنند.

متقاضیان وارد صف انتظار اکسپرس اینتری خواهند شد و بر اساس پروفایل ابراز تمایل و علاقمندی خود رتبه بندی خواهد شد. اما باید این را در نظر بگیرید که ابراز تمایل و علاقمندی شما درخواست نخواهد بود بلکه اقدامی می باشد که شما برای برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد در نظر گرفته شوید. متقاضیان بر اساس امتیازهای که دریافت خواهند کرد در طی پذیرش ها متوالی استان انتخاب خواهند شد. براساس دعوتنامه هایی که دریافت می کنند می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

ofogh 186 02 300x150 - دعوتنامه 211 متقاضی جزیره پرنس ادرواد

همانطور که پیگیر اخبار ما در سایت www.ofoghint.com هستید مشاهده می کنید که شیوع ویروس کرونا اصلا تاثیری در پذیرش های استانی جزیره پرنس ادوارد و همچنین اکسپرس اینتری نگذاشته است. همچنان پذیرش ها به صورت متوالی برگزار شده و متقاضیان خواهند توانست برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

پس جای هیچ نگرانی نخواهد بود شما می توانید تصمیم خود را برای  اقامت دائم کانادا گرفته و اقدام کنید. در این مورد بسیار مهم و حیات که نقش بسیار موثری برای شما در زندگی آینده تان خواهد داشت می بایست با وکیل مهاجرت کانادا مشورت کنید. در نظر بگیرید که وکلای مهاجرت باید عضو رسمی ICCRC کانادا باشند. از سوی اداره مهاجرت کانادا باید مورد قبول باشند. مشورت با افراد زبده و همچنین افرادی که در این زمینه تجربه دارند می تواند در تصمیم گیری و راهی که انتخاب می کنید تاثیر زیادی را داشته باشد. مهاجرت کار آسانی نیست و دشواری هایی خواهد داشت. اما اگر با روش درست و اساسی پیش روید مطمئنا به موفقیت خواهید رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر شما خواهید توانست از سایت ما استفاده کنید و همچنین از طریق شبکه ها اجتماعی افق نیز می توانید اخبار روز مهاجرت را دنبال کنید. با فالو کردن پیج اینستاگرام ما می توانید از آخرین اطلاعات مهاجرت نیز مطلع شوید.