مهاجرت تحصیلی به کانادا در زمان بحران کرونا

دولت کانادا حتی در زمان بحران کرونا نیز تمام تلاش خود را برای پذیرش مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی به این کشور انجام میدهد. به همین دلیل با ارائه بیانیه های مختلف مهاجرتی راه ورود متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را تسریع میبخشد. یکی از بهترین و سریع ترین روش های مهاجرتی کانادا در زمان شیوع ویروس کرونا (Covid-19) مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا (Study In Canada) میباشد. زیرا در این زمان افیسر مربوطه با سخت گیری کمتری نسبت به اعطای ویزای تحصیلی کانادا اقدام میکند.

همانطور که قبلا در مقاله ای به طور کامل توضیح دادیم در حال حاضر ویزای تحصیلی کانادا طی دو مرحله به دانشجویان بین المللی اعطا میگردد. دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی اولیه کانادا شوند قادر خواهند بود در کلاس های آنلاین شرکت کرده و تحصیل خود را آغاز کنند. ویزای تحصیلی ثانویه نیز به دانشجویان بین المللی این امکان را میدهد که به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بپردازند.

حال مهم ترین مسئله ای که ذهن دانشجویان مهاجر به کانادا را به خود مشغول کرده است مربوط به اجازه کار بعد از تحصیل میباشد. زیرا در صورتی که متقاضیان تحصیل در کانادا بتوانند پس از فارغ التحصیلی خود یکسال سابقه کار کانادایی کسب نمایند قادر خواهند بود به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. اکثر دانشجویان بین المللی نگران این مسئله اند که آیا با تحصیل آنلاین در کانادا در زمان بحران کرونا باز هم اجازه کار بعد از تحصیل در کانادا را دارند یا خیر.

دولت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در بیانیه ای که در تاریخ ۲۶ اگوست ۲۰۲۰ (۵ شهریور ۱۳۹۹) منتشر کرد به توضیح اطلاعات کاملی در رابطه با اجازه کار بعد از تحصیل (PGWP) پرداخت. بر اساس موارد ذکر شده در بیانیه فوق دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا در شیوع کرونا و تحصیل در این کشور را دارند به سه گروه تقسیم میشوند. که هر یک از دانشجویان بین المللی با توجه به شرایط خود در یکی از این گروه ها قرار خواهند گرفت. در ادامه به توضیح دقیق در این باره خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

ofogh91 02 300x188 - مهاجرت تحصیلی به کانادا در زمان کرونا | اجازه کار بعد از تحصیل در کانادا

سه اقدام مهمبرای دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا و استفاده از فرصت های شغلی

  • در گروه اول دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا در وقوع بیماری کرونا را دارند قادر خواهند بود در خارج از کشور کانادا تا ۳۰ اوریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین تحصیل کنند. پیشنهاد میکنیم اگر در این گروه قرار میگیرید هیچ گونه نگرانی از بابت اجازه کار بعد از تحصیل و روادید اقامت دائم کانادا نداشته باشید. زیرا با توجه به تمهیداتی که دولت کانادا برای رفاه حال دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. این افراد بدون کاهش زمان PGWP، اجازه کار بعد از تحصیل را خواهند داشت. لازم به ذکر است دانشجویان مهاجر به کانادا که شرایط آنها تطابق بیشتری با این گروه دارد باید ۵۰% از تحصیلات خود را به صورت حضوری و در کشور کانادا بگذرانند. (تا زمانی که ۵۰% از تحصیلات خود را به صورت حضوری در کانادا بگذرانند از زمان اجازه کار بعد از تحصیل آنها کاسته نخواهد شد).

  • در گروه دوم دانشجویانی قرار میگیرند که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا در دوره های ۸ تا ۱۲ ماهه و با تاریخ شروع دوره تحصیلی از ماه می تا سپتامبر ۲۰۲۰ را دارند. این افراد قادر خواهند بود تمام دوره تحصیلی خود را به صورت آنلاین و در خارج از کشور کانادا بگذرانند. اما همچنان اجازه کار پس از تحصیل در کانادا را خواهند داشت. چنین دانشجویانی قادر خواهند بود با باز شدن مجدد مرزها به کانادا مهاجرت کرده و با کار در کانادا و کسب یک سال سابقه کار کانادایی از طریق برنامه CEC برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

  • دانشجویانی که قصد تحصیل در ترم سپتامبر ۲۰۲۰ را دارند در گروه سوم قرار خواهند گرفت. این افراد قادر خواهند بود با اخذ ویزای تحصیلی اولیه کانادا، تحصیل خود را به صورت آنلاین شروع کرده و تا پایان ماه اوریل ۲۰۲۱ در خارج از کشور کانادا به همین شکل به تحصیل بپردازند. پس از آن در زمان کرونا در صورت باز شدن مرزها میتوانند به کانادا مهاجرت کرده و دوره تحصیلی خود را در خاک کانادا تکمیل نمایند. در این صورت هیچ مشکلی برای کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی نخواهند داشت. میتوانند با اخذ ویزای مجوز کار پس از تحصیل (PGWP or Post-Graduation Work Permit) به کار در کانادا مشغول شوند. در نهایت نیز برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد مربوط به ۵۰% تحصیل حضوری در کشور کانادا است. زیرا تنها در این صورت ویزای PGWP به دانشجویان بین المللی اعطا خواهد شد. (دانشجویانی که تحصیل خود را به صورت انلاین از می تا سپتامبر ۲۰۲۰ شروع کرده باشند و از بیش از یک برنامه تحصیلی واجد شرایط برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل، فارغ التحصیل شوند، میتوانند طول این دوره ها را برای محاسبه ی ویزای کار پس از تحصیل با هم جمع کنند. به شرطی که حداقل نیمی از مجموع دوره ها در کانادا انجام شده باشد).

ofogh91 04 300x163 - مهاجرت تحصیلی به کانادا در زمان کرونا | اجازه کار بعد از تحصیل در کاناداویزای تحصیلی با شیوع کرونا" width="300" height="163" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/ofogh91-04-200x108.jpg 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/ofogh91-04-300x163.jpg 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/ofogh91-04-400x217.jpg 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/ofogh91-04-600x325.jpg 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/ofogh91-04-768x416.jpg 768w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/ofogh91-04.jpg 775w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

همانطور که ملاحظه میفرمایید دولت کانادا تمام سعی خود را در جهت تسهیل پذیرش دانشجویان بین المللی انجام میدهد. تا اینگونه بتواند علاوه بر افزایش جمعیت مهاجران به این کشور، مجددا اقتصاد خود را نیز بهبود بخشد. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل در کانادا، کار در کانادا، اخذ ویزای اقامت دائم کانادا و … را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید. و با بهره گیری از این فرصت های طلایی که دولت کانادا در زمان پاندمی ویروس کرونا در اختیار متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار داده است در مدت زمان کمتری به کانادا مهاجرت کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و با اطلاعات و آگاهی که از آخرین اخبار و اطلاعات دولت فدرال کانادا دارد. میتواند مهاجرتی سریع و کم هزینه به کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرتی کانادا میتوانید با دفتر مرکزی افق واقع در مشهد به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

فرصت ویژه تحصیل در کانادا در زمان بحران کرونا را از دست ندهید، هم اکنون برای مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۰ اقدام کنید. برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا پیشنهاد میکنیم. قبل از اقدام به هرکاری ابتدا به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان و مشاوران افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.