مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه مموریال کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در این کشور از جمله روش های سریع و محبوب مهاجرتی کانادا به حساب می آید. زیرا دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود با تحصیل در کانادا در زمان کوتاه تری به اقامت دائم کانادا دست یابند. علاوه بر آن میتوانند در صورت داشتن شرایط لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا نیز درخواست داده و پاسپورت کانادایی دریافت نمایند. چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و حتی ۲۰۲۲ را دارید با ما همراه باشید. تصمیم داریم در این مقاله به بررسی دانشگاه مموریال کانادا که جز برترین دانشگاه های کانادا است، بپردازیم.

ofogh93 04 300x200 - تحصیل دانشگاه مموریال کانادا | ویزای مهاجرتی افق | مهاجرت تحصیلی اسان

معرفی دانشگاه Memorial کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland) در سال ۱۹۲۵ و در ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های موجود در اتلانتیک کانادا بوده و علاوه بر آن جز بیست دانشگاه برتر کانادا (Top 20 Universities in Canada) به حساب می آید. به همین دلیل بسیاری از افراد پس از مهاجرت به کانادا، دانشگاه مموریال را برای تحصیل در این کشور انتخاب میکنند. به منظور تحصیل در دانشگاه مموریال کانادا متقاضیان باید در ابتدا با اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه مموریال کانادا

دانشجویانی موفق به مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کانادا میشوند که بتوانند با دارا بودن شرایط مناسب برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا درخواست دهند. چنانچه سفارت کانادا با پرونده مهاجرتی این افراد موافقت نماید. قادر خواهند بود با دریافت نامه استادی پرمیت (Study Permit) یا مجوز تحصیل در کانادا وارد خاک کانادا شوند. شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا برای University Memorial نیوفاندلند به شرح زیر است:

 • دارا بودن سن مناسب (با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت بوده و هرچه سن افراد تطابق بیشتری با مقطع تحصیلی آنها داشته باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا افزایش پیدا خواهد کرد).
 • دارا بودن مدرک زبان بین المللی (برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه مموریال کانادا را دارند دارا بودن مدرک زبان ایلتس با نمره ۶٫۵ و یا مدرک زبان تافل با نمره ۷۹ لازم و ضروری است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز با دارا بودن حداقل نمره زبان IELTS 6.5 و TOEFL 80 میتوانند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. لازم به ذکر است هر چه نمره زبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا بیشتر باشد شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی تحصیلی آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد).
 • دارا بودن نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کانادا
 • دارا بودن تمکن مالی لازم
 • نگارش نامه استادی پلن (Study Plan) مناسب و…

ofogh93 06 300x197 - تحصیل دانشگاه مموریال کانادا | ویزای مهاجرتی افق | مهاجرت تحصیلی اسان

در صورتی که بتوانید با ارائه مدارک فوق افیسر مربوطه را متقاعد سازید، که تنها به هدف تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کرده و پس از پایان تحصیلات خود به کشور مبدا بازمیگردید. واجد شرایط دریافت ویزای تحصیل کانادا خواهید شد. گروه بین الملل افق با دارا بودن سالها سابقه درخشان در امور مهاجرتی کانادا و دارا بودن صدها پرونده تحصیلی موفق میتواند رویای تحصیل در کانادا را به حقیقتی دست یافتنی برای کلاینت های خود تبدیل سازد. برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا میتوانید به سایت افق www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا بپردازید. تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان و مشاوران برجسته افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. پس از آن قادر خواهید بوده برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

دانشکده های دانشگاه مموریال برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از مهم ترین عواملی که باعث شده است دانشگاه Memorial مقصد نهایی بسیاری از مهاجران تحصیلی به کانادا باشد، وجود دانشکده های متعدد در این دانشگاه میباشد. زیرا دانشجویان بین المللی را قادر میسازد که با توجه به علاقه و استعداد خود در یکی از این رشته ها مشغول به تحصیل شوند. اگر شما نیز قصد دارید پس از مهاجرت به کانادا در University Memorial به تحصیل بپردازید. بهتر است از دانشکده های موجود در این دانشگاه اطلاع پیدا کنید. این دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده مدیریت و تجارت
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده اموزش
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده هنر

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، مربوط به بازار کار خوب رشته های فوق در کانادا میباشد. متقاضیانی که موفق به تحصیل کانادا در این رشته شوند. قادر خواهند بود پس از اتمام تحصیلات خود با کار در کانادا درآمدهای بالایی را کسب نمایند. همچنین این افراد می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست دهند.

هزینه تحصیل در University Memorial کانادا برای دانشجویان مهاجر

برای اطلاع دقیق از هزینه های تحصیل در کانادا ابتدا باید رشته و مقطع تحصیلی خود را تعیین کنید. زیرا هزینه ی لازم برای تحصیل در این کشور با توجه به عوامل مختلفی تعیین میشود. برای افرادی که تصمیم به تحصیل در دانشگاه مموریال کانادا را دارند این هزینه ها در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر خواهد بود.

 • هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه مموریال نیوفاندلند حدود ۱۸۰۰۰ دلار کانادا میباشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مموریال کانادا حدودا از ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار کانادا متغیر است.
 • هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه مموریال کانادا به ازای ۱۰ واحد درسی حدود ۱۱۴۶۰ دلار کانادا میباشد.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره مندی از مکالمه رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان افق پاسخ سوالات مهاجرتی اقامتی خود را دریافت کنید.

ofogh93 01 300x200 - تحصیل دانشگاه مموریال کانادا | ویزای مهاجرتی افق | مهاجرت تحصیلی اسان

مزایای تحصیل در دانشگاه مموریال برای دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

با توجه به اینکه دانشگاه مموریال در منطقه اتلانتیک کانادا واقع شده است. در نتیجه تحصیل در این دانشگاه مزایای بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند به شرح زیر میباشد:

 • از مهم ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان فارغ التحصیل میتوان به اخذ اقامت دائم کانادا بدون نیاز به کسب سابقه کار کانادایی اشاره کرد.
 • دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در این دانشگاه در کوتاه ترین زمان ممکن وارد بازار کار شده و درآمدهای بالایی را کسب نمایند.
 • دانشجویان بین المللی در دانشگاه مموریال کانادا میتوانند با بهره مندی از برنامه استانی نیوفاندلند (NLPNP) که دارای دسته ای مختص فارغ التحصیلان بین المللی است. شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا و یافتن شغل در این کشور به منظور کار در کانادا افزایش دهند.
 • هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا میتوانند با بهره گیری از فاند تحصیلی، بورسیه تحصیلی و یا اسکالرشیپ های تحصیلی از تحصیل نسبتا رایگان در کانادا بهره مند شوند.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از آخرین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا برای مهاجرت سریع به کانادا، شرایط اخذ اقامت دائم کانادا در زمان بحران کرونا، مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دانشجویان واجد شرایط تحصیل در کانادا و … میتوانید با ما در ارتباط باشید.