ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا

مهاجرت به آمریکا

واشنگتن دی سی پایتخت کشور آمریکا و انگلیسی زبان رسمی آن است. روش های مهاجرتی به این کشور شامل تحصیلی، خانواده محور، ازدواج، استخدام، ویزای تنوع فرهنگی، ویزای اقامت-بازگشت می باشد. واحد پول آن، دلار آمریکا، دارای جمعیت 333 میلیون نفر، دارای 1.1 میلیون نفر دانشجوی بین المللی است و تولید ناخالص داخلی آن معادل 22.675 تریلیون دلار می باشد. تعداد دانشگاه های آمریکا 3982 است. در این مقاله با انواع روش های مهاجرت به آمریکا آشنا خواهید شد.

 

معرفی کشور:

آمریکا، که معمولاً به عنوان ایالات متحده (یا ایالات متحده آمریکا) شناخته می شود، کشوری است که عمدتاً در آمریکای شمالی واقع شده است. این کشور از 50 ایالت، یک منطقه فدرال، پنج قلمرو بزرگ غیر الحاقی، نه جزیره دورافتاده کوچک و 326 منطقه رزرو شده هند تشکیل شده است. ایالات متحده هم از نظر زمین و هم از نظر مساحت سومین کشور بزرگ جهان است. این کشور در شمال با کانادا، در جنوب با مکزیک مرز زمینی و با باهاما، کوبا، روسیه و سایر کشورها مرزهای دریایی دارد. با جمعیتی بیش از 333 میلیون نفر، پرجمعیت ترین کشور قاره آمریکا و سومین کشور پرجمعیت جهان است. پایتخت ملی ایالات متحده، واشنگتن دی سی است و پرجمعیت ترین شهر و مرکز مالی اصلی آن شهر نیویورک است.

 

روش های مهاجرت به آمریکا:

ویزای تحصیلی: توجه داشته باشید گروه مهاجرتی افق ماندگار تنها در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا فعال است؛ چنانچه تمایل دارید به صورت تحصیلی به این کشور، مهاجرت کنید از روش های زیر اقدام کنید:

  • نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟  فرم رزرو وقت مشاوره
  • قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا دارید؟  فرم ارزیابی رایگان مهاجرت تحصیلی

 

سوالات متداول قبل از مهاجرت تحصیلی به آمریکا

  • چه مدت می توانم با ویزای دانشجویی خود در ایالات متحده بمانم؟

زمانی که با ویزای دانشجویی وارد ایالات متحده می شوید، معمولاً در طول مدت وضعیت دانشجویی خود پذیرفته می شوید. این بدان معناست که می توانید تا زمانی که دانشجوی تمام وقت هستید در آمریکا بمانید، حتی اگر ویزای F-1 در پاسپورت شما در زمانی که در آمریکا هستید منقضی شود. برای دانشجویی که دوره تحصیلی اش در I-20 نشان‌ داده ‌شده و هرگونه آموزش عملی مجاز را به پایان رسانده است، به دانشجویان F-1 اجازه داده می‌شود تا 60 روز دیگر برای خروج از ایالات متحده یا انتقال به دانشگاهی دیگر آماده شوند.

  • اگر من دانشجویی با ویزای یک بار ورود باشم یا ویزای من منقضی شده باشد، آیا در صورت خروج از ایالات متحده برای سفر، می توانم ویزای خود را برای ادامه تحصیل تمدید کنم؟

اگر ایالات متحده را در طول دوره تحصیلی خود با ویزای یکبار ورود یا ویزای منقضی شده ترک کنید، باید دوباره با یک افسر کنسولی مصاحبه کنید و واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی جدید باشید. به طور کلی، دانشجویانی که می توانند نشان دهند که در برنامه های تحصیلی خود وضعیت خوبی دارند، باید واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی جدید برای بازگشت و از سرگیری تحصیل باشند. دانشجویان باید برای ارائه شواهدی از پیشرفت در برنامه خود، همراه با شواهدی مبنی بر توانایی پوشش شهریه و هزینه های زندگی آماده باشند. شما باید هر چه زودتر برای مصاحبه خود وقت بگذارید، بنابراین هر پردازش اضافی مورد نیاز می تواند قبل از شروع ترم بعدی تحصیلی شما تکمیل شود.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام گروه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

  • آیا سفارتخانه ها و کنسولگری های مختلف ایالات متحده استانداردهای متفاوتی برای تایید ویزا دارند؟

خیر. رویه‌های رسیدگی به درخواست‌های ویزا ممکن است متفاوت باشد، اما استانداردهای یکسانی تحت قوانین و سیاستهای ایالات متحده در هر سفارت و کنسولگری آمریکا، جایی که فرد برای ویزا درخواست می‌کند، اعمال می‌شود.

 

 

آخرین اخبار مهاجرت به آمریکا:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *