مهاجرت بعد از کرونا همچنان یک پدیده ارزشمند است.

وزیر مهاجرت فدرال Marco Mendicino ، روز جمعه هنگام صحبت با مطبوعات کانادا ، گفت که COVID-19 به ما نشان داد که کانادا همچنان نیاز به جذب مهاجر دارد  و نیروی کارمی تواند به اقتصاد کانادا کمک کند او افزود در دنیای امروز باید به گونه ای مهاجرت کرد که ایمین و قانونمند باشد و به آینده ای دست پیدا کنیم  که اعتقاد داریم مانند گذشته در آن نقش بسیار مهمی دارند.”

Mendicino معتقد است که مهاجرت به عنوان یک ارزش پایدار برای کانادایی ها باقی خواهد ماند.

Mendicino این سخنان را در پاسخ به سؤالات اخیر که توسط تحلیلگران و منتقدین در مورد اهداف بالای مهاجرتی کانادا و سیاستهای کانادا در قبال جذب مهاجرت مطرح شده ، اظهار کرد در شرایطی که حتی پس از گذشت بحران سلامت، بحران اقتصاد همچنان کانادا را تهدید می کند.

چندین دهه است که ، سیاست جذب مهاجر و استقبال از مهاجران سنگ بنای اصلی کانادا بوده است ، اما همه گیری ویروس کرونا باعث ایجاد اختلال و همچنین باعث ایجاد تردیدهایی برای خارجی ها شده است که دلایل این تردیدها می تواند اقدامات دولت فدرال برای مهار شیوع ویروس کرونا ، بالا بودن نرخ بیکاری و عدم تمایل برخی از کارگران و دانشجویان بین المللی برای مسافرت در روزهایی که فاصله اجتماعی و عدم اطمینان وجود داشته است از دلایل اصلی آن است.

Mendicino همچنان مطمئن و امیدوار است که رویکرد کلی کانادا برای استقبال و کمک به تازه واردان تغییر نخواهد کرد.

وی در مصاحبه ای اخیر با  Susan Delacourt گفت: من ایمان دارم كه كانادایی ها به مهاجرت اعتقاد دارند. این به این دلیل است که آنها به آن ارتباط برقرار می کنند. این بخشی از هویت ماست. در اصل این امر یعنی مردم برای ساختن کشوری قدرتمند دور هم جمع می شوند و این همان چیزی است که ما در طول تاریخ خودمان دیده ایم ، در طول این همه بحران ویروس کرونا شاهد بودیم و در آینده نیز خواهیم دید.

بسیاری از بخش های اقتصاد کانادا به کارگران مهاجرخارجی بسیار متکی هستند و در طی همه گیری ویروس کرونا ، از مهاجران خواسته می شود تا بسیاری از خدمات ضروری را تقویت و حفظ کنند. در کانادا ، کارگران زنجیره های تأمین مواد غذایی ، بیمارستان ها و مراکز مراقبت طولانی مدت و سایر بخش ها  همه به حمایت نیروی کار خارجی متکی هستند۰

با گذشت سالها ، سطح رو به رشد مهاجرت در قلب سیاست های کانادا بوده است زیرا آنها نیروی کار این کشور را حفظ می کنند ، و رشد اقتصادی را رقم زده و به ایجاد نوآوری کمک می کنند.

Mendicino  این احتمال را که دولت انتظار دارد اهداف جدید مهاجرت را در ماه نوامبر اعلام کند ، رد نکرده است.

وزیر مهاجرت همچنین به مطبوعات کانادا گفت که دولت به طور مداوم وضعیت کنونی را تحت نظر دارد و راه هایی را برای بهبود روند تقاضای اقامت دائم و کارگران موقت خارجی پیدا می کند.

به عنوان مثال ، یک سیاست موقت در سه شنبه گذشته توسط اتاوا رونمایی شده است ، مبنی بر اینکه به نیروی کار خارجی در هنگام منتظر صدور ویزا کار جدید امکان می دهد برای کارفرمای دیگری غیر از کارفرمایی که در ویزای کارش قید شده است  کار کنند. اداره مهاجرت قول می دهد به جای ۱۰ هفته معمول ، درخواست های متقاضیان را ظرف ۱۰ روز پس از ارسال خود پردازش کند.

همچنین نگرانی هایی برای دانشجویان بین المللی كه سهم آنها در اقتصاد كانادا حدود ۲۱٫۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود است ، در پاییز امسال در حالی كه مرزها بسته هستند ، قادر به ثبت نام و حضور در دانشگاه ها نیستند.دولت به دنبال حل این مسئله بوده و اخیراً تدابیر و سیاستهای جدیدی را ارائه داده است كه به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد كه در كلاس ها به صورت آنلاین شرکت کنند. یکی از مهمترین اصلاحات برنامه ای که در این هفته اعلام شده است ، دانشجویان بین المللی را قادر می سازد برای دوره های پاییز در حالی که در خارج از کشور حضور دارند و کلاس های خود را به صورت آنلاین شرکت می کنند  پس از عزیمت به کانادا هنوز امکان بهرمندی از ویزای کار پس از فارغ التحصیلی را دارند