مهاجرت به انتاریو کانادا (سیستم EOI در راه است)

برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ایالت انتاریو EOI را داشتند. لازم است بدانند که استان Ontario کانادا به تازگی تغییراتی را در برنامه مهاجرت استانی خود به کشور کانادا ایجاد کرده است. و در طی بیانیه هایی نیز به اعلام جزییات، تغییرات ایجاد شده در برنامه های مهاجرتی خود پرداخته است. به موجب تغییرات ایجاد شده در مسیرهای مهاجرتی کانادا برنامه های زیر به سیستم Expression of Interest مجهز خواهند شد:

  • Employer Job Offer Category :Foreign Worker

  • Employer Job Offer Category :International Student

  • Employer Job Offer Category :In-Demand Skills

  • Masters Graduate

  • D.Graduate

ofogh130 02 300x191 - برنامه مهاجرت به انتاریو کانادا | راه انتقال به سیستم EOI با گروه افق | اپلای کانادا

نحوه رتبه بندی در برنامه جدید مهاجرت استانی به کانادا (برنامه استانی انتاریو EOI)

ایالت انتاریو کانادا همچنین اطلاعاتی را نیز در مورد نحوه رتبه بندی و انتخاب متقاضیان مهاجرت به کانادا ارائه کرده است. برطبق اطلاعات منتشر شده، از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی انتاریو دعوت می شود که در گام نخست، پروفایل خود را به سیستم EOI جدید انتاریو ارائه نمایند. این پروفایل متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا را وارد صف انتظار خواهد کرد.

سپس از آنها خواسته میشود که به اعلام اطلاعاتی از قبیل اطلاعات شخصی، کاری و عوامل مربوط به سرمایه های انسانی خود بپردازند. آنگونه که دولت انتاریو کانادا اعلام کرده است، متقاضیان مهاجرت استانی به کانادا بر اساس اطلاعات اعلام شده در EOI پروفایل خود رتبه بندی خواهند شد.

پس از آن ایالت انتاریو امتیازهای متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را مورد بازبینی قرار داده. و برای ثبت نام کنندگان منتخب و دارای صلاحیت دعوتنامه (ITA) صادر خواهد کرد. فرایند ذکر شده در بالا شبیه فرایندی است که سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا (Express Entry) و سایر سیستم های مبتنی بر EOI در برنامه مهاجرت استانی انجام میشده است.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا (Express Entry)

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس اینتری کانادا سیستمی برای مهاجرت سریع به انتاریو کانادا (EOI) و اخذ اقامت دائم کانادا به حساب می آید. که از طریق سه شاخه ی نیروی کار ماهر فدرال، نیروی کار متخصص فدرال (مشاغل دارای مهارت) و تجربه ی کانادایی (CEC) به جذب متقاضیان واجد شرایط از سراسر دنیا میپردازد. همانطور که میدانید پذیرش متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری برپایه ی امتیازات کسب شده و معیارهای آنها میباشد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا بر اساس امتیازات خود در سیستم جامع رتبه بندی کانادا (CRS)، دسته بندی خواهند شد. در این سیستم افراد مهاجر به کانادا بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی (که دو زبان رسمی در کانادا هستند)، سن، تحصیلات، سابقه کار و… امتیاز دریافت خواهند کرد. برای افرادی که بالاترین امتیازها را دریافت کرده باشند به تناوب برگزاری پذیرش های استانی کانادا ITA (دعوتنامه) صادر می شود. که به واسطه آن میتوانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست دهند.

ofogh130 03 300x255 - برنامه مهاجرت به انتاریو کانادا | راه انتقال به سیستم EOI با گروه افق | اپلای کانادا

برای ورود در صف انتظار اکسپرس اینتری کانادا داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی الزامی نیست. و متقاضیانی که از طرف هر یک از شهر های کانادا انتخاب شوند. واجد دریافت ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی کانادا خواهند شد. و بدین ترتیب در پذیرش های بعدی سیستم Express Entry حتما از آنها برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. سیستم اکسپرس اینتری کانادا معمولا هر دو هفته یک بار به برگزاری پذیرش های دوره ای و متناوب برای جذب متقاضیان مهاجرتی اقامتی کانادا میپردازد. و تاکنون (سال ۲۰۲۰) مجموعا از ۶۹۹۵۰ متقاضی مهاجرت کانادا دعوت کرده است تا تقاضای خود را برای روادید اقامت دائم کانادا اعلام نمایند.

دولت انتاریو برای مهاجرت به کانادا اعلام کرده است که پذیرش های عمومی و هدفمندی را برگزار خواهد کرد، و همچنین سهمیه امتیازهای EOI را نیز در وبسایت خود منتشر خواهد نمود. علاوه بر آن به گفته دولت استانی Ontario هدف از این تغییرات این است که “پاسخ دهی بازار کار برنامه مهاجرت استانی انتاریو افزایش یابد، جذب مهاجران راهبردی تر انجام شود و نیازهای بازار کار منطقه بهتر تامین شوند.”

گفتنی است در گذشته برخی از مسیرهای مهاجرتی کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی انتاریو با مشکل دریافت درخواست مواجه بودند. بدین صورت که اخیرا مسیر مهاجرتی Employer’s job offer: International student تنها برای چند دقیقه باز شد. و خیلی زود هم با تکمیل شدن ظرفیت بسته شد.

در ماه جولای نیز مسیر مهاجرتی Employer Job Offer: Foreign Worker تنها ظرف چند ساعت پس از افتتاح، تکمیل ظرفیت شد. این رویکرد، که اولویت ثبت نام با افرادی است که هر چه زودتر اقدام مینمایند. و در نتیجه تکمیل ظرفیت در زمان کوتاهی انجام می شود. انتقادات زیادی را به دنبال داشت. چرا که این امر بیشتر به نفع متقاضیانی است که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. تمامی تغییرات اعمال شده در این برنامه مهاجرتی پس از یک دوره مشورتی ۴۵ روزه که در ۲۳ اکتوبر ۲۰۲۰ به پایان می رسد اجرایی خواهند شد.

ofogh130 04 300x169 - برنامه مهاجرت به انتاریو کانادا | راه انتقال به سیستم EOI با گروه افق | اپلای کانادا

خدمات مهاجرتی اقامتی افق برای سییستم مهاجرت انتاریو کانادا EOI

تیم مهاجرتی افق به منظور سهولت در مهاجرت کلاینت های عزیز به کانادا جدیدترین اخبار مهاجرتی کانادا را به اطلاع آنها میرساند. تا اینگونه بتواند مهاجرتی و اقامتی سریع در کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات آپدیت شده دولت فدرال کانادا میتوانید پس از مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت خبرنامه افق درآیید. در این صورت آخرین اخبار مهاجرتی کانادا به صورت روزانه برایتان ایمیل خواهد شد.

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، سرمایه گذاری و کارافرینی در کانادا، مهاجرت های استانی به کانادا (PNP)، مهاجرت خوداشتغالی به کانادا و… گروه افق بهترین انتخاب برای شما میباشد. زیرا وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و وکیلی مورد اعتماد دولت کانادا میباشد. در نتیجه میتواند مهاجرت و اقامتی قانونی در کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا به سایت افق مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. مشاوران و کارشناسان افق فرم های تکمیل شده توسط شما عزیزان را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد. و نتیجه ی آن را طی ۴۸ ساعت کاری برایتان ایمیل خواهند کرد.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ تمام سوالات مهاجرتی اقامتی خود را دریافت نمایید. مهاجرت و اقامتی سریع، کم هزینه، قانونی و کم ریسک به کانادا را با گروه افق تجربه خواهید کرد. تا پایان مسیر مهاجرتی اقامتی کانادا همراه شما عزیزان خواهیم بود. به ما اعتماد کنید.