با توجه به بحران کرونا ایا افرادی که اقامت موقت در کشور کانادا را داشته اند میتوانند وارد کانادا شوند؟

با توجه به بسته شدن مرز ها در زمان شیوع ویروس کرونا افرادی که از قبل موفق به اخذ اقامت موقت در کشور کانادا یا مهاجرت کانادا شده بودن، اجازه ورود به خاک کانادا را نداشتند. اما در حال حاضر دولت کانادا با اعمال یکسری قوانین و محدودیت های خاصی به افرادی که دارای فامیل درجه یک در کانادا هستند، اجازه ورود به این کشور را میدهد. اما شانس ویزای توریستی افرادی که در حال حاضر تنها قصد سفر به کانادا یا مهاجرت به کانادا در زمان کرونا را دارند بسیار پایین است.

front view covid 19 concept 300x164 - مهاجرت کانادا | شیوع کرونا پذیرش | اقامت سریع | کاریابی افق

قوانین مهاجرت به کانادا در زمان بیماری کرونا

یکی از قوانینی که افراد متقاضی مهاجرت به کانادا در شیوع کرونا ملزم به رعایت کردن ان هستند، قرنطینه ۱۴ روزه در کشور کانادا میباشد. در نتیجه این افراد ابتدا باید مشخص کنند بعد از ورود به کانادا چه فردی از انها پشتیبانی خواهد کرد و قرار است در چه مکانی سکونت داشته باشند. افراد مهاجر به کانادا باید ۱۴ روز در مکان اعلام شده حضور داشته و حق خروج از منزل را ندارند. در صورتی که از منزل خارج شوند باید جریمه های بسیار سنگینی را بپردازند. چنانچه بتوانید موارد فوق را به ایرلاین گزارش داده و انها را متقاعد کنید. که شخصی در کانادا اماده پشتیبانی از شما میباشد. که یا در منزل او سکونت خواهید داشت و یا در مکانی دیگر قرنطینه خود را سپری خواهید کرد. و فرد پشتیبان مواد غذایی، مواد دارویی و … را برای شما فراهم می اورد. در این صورت تاییدیه ای دریافت خواهید کرد. که به واسطه ان قادر خواهید بود بلیط برای مهاجرت به کانادا دریافت کرده و وارد خاک کانادا شوید.

زمانی که دوره قرنطینه خود را در زمان شیوع ویروس کرونا در مکان مشخص شده در کانادا سپری کردید. و دولت کانادا تایید کرد که شما علائم بیماری کرونا را ندارید، میتوانید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از خانه خارج شوید. با این حال پیشنهاد میکنیم در حال حاضر افرادی که دارای اقامت موقت در کشور کانادا هستند، غیر از مواقع ضروری از سفر به کانادا خودداری کنند. زیرا با توجه به شرایط ایجاد شده و قرنطینه بودن شهروندان کانادایی سفر به این کشور لذت بخش نخواهد بود. گروه مهاجرتی اقامتی افق در تلاش است، اخرین اخبار اپدیت شده دولت کانادا برای مهاجرت و اقامت کانادا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. تا در این صورت بتوانید بهترین و کم ریسک ترین تصمیم را برای مهاجرت سریع و اسان کانادا اتخاذ نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و مشاوران زبده و با تجربه افق پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه تغییرات ایجاد شده در پروسه مهاجرت کانادا در زمان بیماری کرونا خواهند بود.

به طور کلی ویروس کرونا چه تحولاتی را برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا ایجاد کرده است؟

میتوان گفت بحران کرونا دارای نکات مثبت و منفی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا (Immigration to Canada) بوده است. از جمله نکات منفی ان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از بین رفتن سهولت در رفت و امد و مهاجرت به کانادا.
  • به دلیل بحث قرنطینه در کانادا بسیاری از بیزینس در این کشور به مشکل خورده است.
  • در کانادا نیز مانند سایر کشورهای دنیا نرخ بیکاری افزایش پیدا کرده است.
  • به دلیل افزایش نرخ بیکاری متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا در دوران شیوع کرونا از طریق کار و دریافت جاب افر (پیشنهاد شغلی معتبر) را داشته اند، به مشکل برخورد کرده اند زیرا در حال حاضر اعطای جاب افر به کارگران خارجی به صورت موقت لغو شده است.

پس از پایان کرونا ممکن است مجددا شرایط افراد متقاضی برای دریافت جاب افر (Job offer) و ویزای کار کانادا مورد بررسی قرار گیرد.

اما در مورد بحث دانشجویی میتوان گفت شرایط ایده آل تری ایجاد شده است. همانطور که میدانید درآمد اصلی دانشگاه‌ها از دانشجویان بین المللی تامین میگردد. و با توجه به شرایط ایجاد شده مهاجرت کانادا از مان بیماری کرونا در بحث پذیرش و ورود دانشجو به کانادا درآمد دانشگاه های کانادا دچار مشکل شده است. همچنین با توجه به اینکه ورود دانشجو به خاک کانادا باعث کسب درامدهای کلان برای دولت کانادا میشود. میتوان از دانشگاه ها انتظار داشت که شرایط پذیرش تحصیلی کانادا را راحت تر کنند. و افیسر نیز با سخت گیری کمتری به بررسی پرونده های تحصیلی افراد خواهد پرداخت. و متقاضیان بیشتری شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را خواهند داشت. همچنین بسیاری از دانشگاه های کانادا باتوجه به بحران کرونا اسکالرشیپ های بسیار خوبی را برای جذب دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. درنتیجه متقاضیان تحصیل در کانادا میتوانند از شرایط ایجاد شده بهره کافی را ببرند.

لازم به ذکر است تا کنون در برنامه ها و روش های اخذ اقامت دائم کانادا تغییری ایجاد نشده است. اما در حال حاضر در برنامه های کارافرینی استانی که نیاز به سفر های اکتشافی دارند وقفه ایجاد شده است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر افق تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید.

people wearing protective masks 300x200 - مهاجرت کانادا | شیوع کرونا پذیرش | اقامت سریع | کاریابی افق

ویروس کرونا چه تاثیری بر انواع ویزای کانادا (ویزای کار کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا) داشته است؟

افرادی که قبل از ماه جولای ۲۰۲۰ موفق به اخذ انواع ویزای کانادا مانند ویزای تحصیلی یا ویزای کار کانادا شده اند. باید همانند کسانی که دارای اقامت موقت در کشور کانادا هستند، به تعیین مکان مشخصی در کانادا برای گذراندن دوره قرنطینه ۱۴ روزه خود بپردازند. همچنین معرفی کردن فردی که به عنوان پشتیبان در کانادا امور روزمره انها را انجام دهد، لازم و ضروری است. متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا که دارای ویزای کار کانادا هستند با استفاده از روش فوق میتوانند به کانادا مهاجرت کنند. در مورد دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا نیز میتوانیم بگوییم افرادی که ویزای تحصیلی انها برای ترم سپتامبر است. اجازه مهاجرت تحصیلی به کانادا را نداشته و باید این ترم خود را به صورت انلاین بگذرانند. اخرین اخبار و اطلاعات امور مهاجرتی کانادا در زمان شیوع همگانی ویروس کرونا (COVID-19) را از وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه بین الملل افق دریافت کنید.

دو مرحله ای شدن اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان شیوع همگانی کرونا ویروس به چه معناست؟

برای مهاجرت به کانادا دانشجویان با توجه به شیوع بیماری همه گیر کرونا (Corona Virus) که متقاضی تحصیل در کشور کانادا در ترم سپتامبر هستند. یکسری تغییراتی در نحوه ویزاها و قوانین ویزاهای دانشجویی و شرایط تحصیل در زمان شیوع کرونا ایجاد شده است. به این صورت که شما ویزای خود را طی دو مرحله (مرحله اولیه و مرحله ثانویه) دریافت خواهید کرد. در مرحله اولیه بهتر است مدارک خود را به صورت کامل برای سفارت کانادا ارسال نمایید. افیسر با توجه به نامه پذیرش دانشگاه و شرایطی که دارید، نامه تاییدیه اولیه ای به شما خواهد داد. با در دست داشتن این تاییدیه شما اجازه دارید تا به صورت انلاین در کلاس های خود شرکت کنید. زمانی که شرایط به حالت عادی بازگردد و شما دوره های انلاین خود را گذرانده باشید. در مرحله ثانویه به شما استادی پرمیت (Study Permit) اعطا خواهد شد. که به واسطه ان اجازه ورود به خاک کانادا را خواهید داشت. پس از ان میتوانید به صورت حضوری به تحصیل در دانشگاه های کانادا بپردازید. همچنین اجازه کار در کانادا در حین تحصیل را نیز دریافت خواهید کرد. مسئله ای که باید به ان توجه داشته باشید این است که دریافت تاییدیه اولیه مبنی بر اخذ تاییدیه ثانویه نخواهد بود. اما در صورتی که مدارک شما (نامه پذیرش، مدرک زبان، نامه تمکن مالی و …) در مرحله اول کامل باشد، احتمال گرفتن تاییدیه ثانویه بیش از ۹۰% بوده و شما میتوانید استادی پرمیت کانادا را اخذ نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید اخبار موجود در صفحه رسمی اینستاگرام و تلگرام افق را مطالعه فرمایید.