مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟

یک تصور غلط در مورد مهاجرت کانادا این است که مهاجرت به برخی از استان ها “راحت تر” از سایر استان ها است. در صورت داشتن تمام معیارهای لازم برنامه های استانی PNP که متقاضی آن هستید، می توانید به راحتی به آن استان مهاجرت کنید. اگر از یک استان خاص پیشنهاد شغلی داشته باشید مهاجرت شما آسان تر و سریعتر خواهد بود.

یافتن PNP مناسب برای شما کمی شبیه یافتن کلید مناسب برای قفل است. با توجه به شرایط شما و همچنین مهارت ها و تجربیاتی که دارید و همچنین نیازهای بازار کار آن استان، می توان بهترین و مناسب ترین استان را برای مهاجرت کانادا انتخاب کرد. بیشتر مناطق این کشور، به استثنای نوناووت و کبک، مسیرهای مهاجرتی خاص PNP خود را دارند. این مسیرهای مهاجرت متناسب با نیازهای خاص هر استان طراحی شده و برای گروه خاصی از مهاجران اعم از دانشجویان ماهر، متخصص، کارآفرین یا دانشجوی بین المللی در نظر گرفته شده است.

گذشته از جریانات فدرال و کبک، در حال حاضر تقریباً ۸۰ روش منحصر به فرد در سراسر استانها و مناطق کانادا که در برنامه PNP استانی شرکت کرده اند، وجود دارد. اگر شما از طرف یکی از مسیرهای مهاجرتی PNP یعنی همان مسیرهای اکسپرس اینتری انتخاب شوید. میتوانید ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت کنید. که کسب این ۶۰۰ امتیاز سبب میشود، حتما برای شما دعوتنامه صادر شده و شما میتوانید تقاضای اقامت دائم کانادا را بدهید.

اگر می خواهید شرایط خود را برای مهاجرت به هر یک از شهر های کانادا بررسی کنید، زمان را از دست ندهید. با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و با مشاورین ما در این زمینه مشورت کنید. همچنین شما می توانید با وکلای ما نیز به صورت تلفنی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را بگیرید. وکلای ما شرایط شما را به صورت تخصصی برسی کرده و بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهند داند. حتی شما می توانید به سایت ما www.ofoghint.com مراجعه کرده و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده و با تکمیل این فرم شرایط شما بررسی خواهد شد. در این بخش چند راه را برای بررسی شرایط متفاوت متقاضیان بررسی می کنیم. با ما همچنان همراه باشید.

ofogh 126 02 300x206 - مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟ | مهاجرتی راحت و کم هزینه | گروه افق

 اگر شما جاب افر ندارید:

جریان اولویت های سرمایه انسانی برنامه مهاجران انتاریو  OINP یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کسانی است که پیشنهاد کاری ندارند. این جریان دارای سه دسته مرتبط با Express Entry است و به طور فعال در سال ۲۰۲۰ برای داوطلبان مهاجرت دعوت نامه صادر می کند. اگرچه نیاز به پیشنهاد شغلی نیست، اما شما باید یک پروفایل فعال و در سیستم اکسپرس اینتری داشته باشید. همچنین دارای سابقه کار مرتبط با نیاز بازار کار آنتاریو نیز داشته باشید، تا انتخاب شوید.

مورد دوم جریان برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان است که این شرایط داشتن جاب آفر الزامی ندارد. در این دسته برای کارگران ماهر بین المللی یا همان Skilled Worker دو مسیر مهاجرتی وجود دارد، که نیاز به جاب آفر ندارد:

  • یکی از آنها اکسپرس اینتری ساسکاچوان است. که باید شما پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری فدرال را داشته باشید.
  • دیگری مهاجرت از روش مشاغل مورد نیاز یا همان Occupation In-Demand می باشد، که این هم جاب آفر نیاز ندارد. اما داشتن یک سال سابقه کار مرتبط در یکی از مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به استان کانادا لازم می باشد. برای مشاهده فهرست مشاغل اینجا کلیک کنید.

سرانجام، برنامه مهاجرتی نوا اسکوشیا NSNP است که در واقع یکی از گسترده ترین و ابتکاری ترین برنامه های استانی کانادا است. NSNP از چهار مسیر برای انتخاب نامزدهای Express Entry استفاده می کند. NSNP در صف انتظار Express Entry متقاضیان مورد نظر را جستجو می کند و نامزدهای دارای تجربه کاری در مشاغل خاص را شناسایی و انتخاب می کند.

در حالیکه جریانهای اولویت بازار کار، برای پزشکان نیاز به پیشنهاد شغلی (به طور خاص، به عنوان پزشک از یک سازمان بهداشت نوا اسکوشیا دریافت شده باشد) دارند، مسیر مهاجرتی Nova Scotia Experience؛ و مهاجرتی Nova Scotia Demand در اولویت های بازار کار مهاجرت به استان نوا اسکوشیا کانادا (غیر از پزشکان) نیازی به داشتن پیشنهاد کار ندارند.

 

ofogh 126 03 e1599973394783 300x238 - مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟ | مهاجرتی راحت و کم هزینه | گروه افقشهر های کانادا" width="300" height="238" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783-200x158.png 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783-300x238.png 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783-400x317.png 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783-600x475.png 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783-768x608.png 768w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783-800x634.png 800w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-126-03-e1599973394783.png 1024w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

اگر زبان فرانسه را بلدید:

فقط در استان کبک نیاز به مهاجران فرانسه زبان ندارند. بلکه در خارج از استان کبک مهاجران فرانسوی زبان را نیز می پذیرند. در واقع PNP های دیگری نیز وجود دارند که متقاضیان francophone یا دو زبانه را پذیرا هستند.

OINP’s Express Entry فرانسه زبان برنامه مهاجرت استانی انتاریو اجازه می دهد تا استان به جستجوی متقاضیان سیستم Express Entry که فرانسوی زبان و همچنین دارای مهارت های زبان انگلیسی قوی هستند، بپردازد و آنها را انتخاب کند. این جریان در شش ماه گذشته فعال بوده و نزدیک به ۷۰۰ اعلام تمایل را صادر کرده است.

شما در بخش فناوری مشغول به کار هستید:

دو مورد از مهمترین مسیرهای PNP برای متخصصین بخش فناوری است، که توسط استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا اداره می شود. انتاریو انتخاب ها را به طور دوره ای “Tech Draw” و به صورت اختصاصی در مسیر اولویت سرمایه انسانی که مرتبط با اکسپرس انتری است، برگزار می کند. قرعه کشی ها افرادی را که دارای تجربه کار در یکی از شش شغل مرتبط با فناوری است را مورد هدف قرار می دهد، مانند مهندسین کامپیوتر و طراحان وب و… که این افراد باید سابقه کار در این رشته ها را داشته باشند و نیاز به پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر نیز نمی باشد.

همچنین برنامه، Tech Pilot  B.C، (بریتیش کلمبیا) تقریباً به صورت هفتگی، داوطلبان مهاجرت کاری را برای درخواست نامزدی استانی انتخاب می کند. این پایلوت در مسیر مهاجرت Skills Immigration استان BC فعالیت می کند. که نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی در یکی از ۲۹ شغل بخش فناوری تعیین شده، است.

شما در استان یا منطقه خاصی دارای تجربه کاری هستید و یا در آنجا تحصیل کرده اید:

بسیاری از PNP ها مسیرهای مهاجرتی دارند که به نفع افراد با تجربه کار یا تحصیل در آن استان یا منطقه کانادا برای مهاجرت است. برنامه های استانی مانیتوبا MPNP  دارای دو مسیر مهاجرتی به نام های Skilled Worker in Manitoba یا همان کارگر ماهر در مانیتوبا و Skilled Worker Overseas کارگر ماهر در خارج از کشور است. افرادی که در مانیتوبا کار کرده اند و یا دارای یک تجربه آموزشی در استان مانیتوبا هستند، می توانند از هر دوی این روشها استفاده کنند. برنامه International Education دارای سه زیرمجموعه متمایز برای افرادی است که در یکی از سازمان های آموزش عالی یا دانشگاه های استان منیتوبا تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند یا در حال تحصیل هستند، میباشد.

ofogh 126 04 300x288 - مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟ | مهاجرتی راحت و کم هزینه | گروه افق

PNP یکی از بهترین روش های دریافت اقامت دائم در کانادا است:

Express Entry و برنامه مهاجرت استانی کانادا قرار است از هم اکنون تا سال ۲۰۲۲ نقش پررنگ و برجسته ای را در برنامه جذب مهاجران به کانادا ایفا کنند. علی رغم محدودیت های موقت سفر به کانادا که بعلت همه گیری ویروس کرونا ایجاد شده است. همچنان برای بیشتر برنامه های مهاجرت استانی پذیرش هایی صورت میگیرد.

افرادی که به طور جدی قصد مهاجرت به کانادا را دارند از بررسی تمام برنامه های مهاجرتی و مسیرهای مهاجرتی بهره مند می شوند. گزینه های زیادی که متناسب با شرایط هر فرد باشد، وجود دارد. که با توجه به آن میتوان برنامه مهاجرت به کانادای هر فرد مشخص گردد. فرصت ها را از دست ندهید. با توجه به اینکه هر روز قانون های مهاجرتی در حال تغییر است، سریعتر تصمیم خود را گرفته و برای مهاجرت اقدام کنید. همین امروز هم دیر است. با ما تماس بگیرید. ۰۵۱۳۱۰۷۱