استان بریتیش کلمبیا برای ۳۸۵ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرده است.

استان بریتیش کلمبیا از ۳۸۵ نامزد مهاجرت دعوت کرد تا در تاریخ ۱۰ نوامبر از طریق دریافت دعوتنامه استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. برنامه استانی بریتیش کلمبیا BC PNP دعوت نامه ها را از طریق جریان های Skills Immigration و Express Entry BC که متقاضیان و International Graduate و Skilled Worker مورد هدف قرار گرفتند و همچنین دعوتنامه هایی برای آنها صادر کرد. اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا که به اختصار EEBC نیز می نامند متقاضیانی را انتخاب می کند که در سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا دارای پروفایل معتبر باشند. همچنین در دسته Skilled Immigration برای کارگران ماهر و نیمه ماهری می باشد که شغل شان در استان بریتیش کلمبیا دارای تقاضای بالایی می باشد.

حداقل امتیاز لازم برای داوطلبان به شرح زیر می باشد:

  • Skills Immigration: Skilled Worker: 93 points
  • Skills Immigration: International Graduate: 94 points
  • Skills Immigration Entry-Level and Semi-Skilled: 75 points
  • Express Entry BC: Skilled Worker: 92 points
  • Express Entry BC: International Graduate: 93 points

به دلیل تأثیر ویروس کرونا در  B.C. مشاغل ، مشاغل خاص در قرعه کشی برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا حذف شدند. صفحه وب BC PNP دارای لیست کاملی از مشاغل مستثنی می باشد. برای مشاهده لیست مشاغل اینجا کلیک کنید.

20200408BCLatestDraws 300x198 - استان بریتیش کلمبیا | متقاضی مهاجرت به کانادا | گروه افق و صدور دعوتنامه

استان بریتیش کلمبیا قرعه کشی ها را از طریق دسته های مختلف PNP و جریان های خود به صورت هفتگی انجام می دهد. برای ثبت نام در دسته های Skills Immigration یا Express Entry BC، متقاضیان باید ابتدا از طریق پورتال آنلاین BC PNP یک پروفایل ایجاد کرده و در سیستم ثبت نام مهاجرت مهارت SIRS خود ثبت نام کنند. متقاضیان بر اساس عواملی مانند سطح تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی و… مورد ارزیابی قرار می گیرند و امتیاز دریافت می کنند.

اگر متقاضی تأیید شود، سپس می توانند از نامزدی استانی خود برای درخواست اقامت دائم در مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC تحت برنامه نامزدهای استانی PNP استفاده کنند. استان بریتیش کلمبیا در برنامه مهاجرت استانی خود در طی سال جاری که در تاریخ ۲۹ سپتامبر توانست برای ۴۵۰ متقاضی دعوتنامه صادر کند. داوطلبان اکسپرس انتری که از بریتیش کلمبیا دعوتنامه دریافت می کنند، ۶۰۰ امتیاز اضافی نسبت به نمره سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس اینتری (CRS) تعلق می گیرد. چنین افرادی به طور موثر دعوتنامه (ITA) را در قرعه کشی اکسپرس انتری فدرال دریافت می کنند. هر هفته، B.C. تحت Tech Pilot خود دعوت نامه صادر می کند.

Tech Pilot BC PNP یک مسیر مهاجرت سریع برای کارگران IT متقاضی و دانشجویان بین المللی است. این کار از طریق جریان های مهاجرتی استانی B.C. می باشد. برنامه مهاجرت استانی Tech Pilot در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و به کارفرمایان فعال در بخش فناوری اطلاعات در جذب و استخدام نیروی کار کمک می کند و پروسه مهاجرت نیروی کار و دانشجویان فعال در این حوزه را تسهیل می سازند.

Sept. 8 BC PNP Tech Pilot Draw Issues 67 Invitations To Apply 300x200 - استان بریتیش کلمبیا | متقاضی مهاجرت به کانادا | گروه افق و صدور دعوتنامه

این برنامه های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا به صورت هفتگی برگزار می شود و برای متقاضیانی که در ۲۹ شغل مورد تائید استان دارای پیشنهاد کار دارند دعوتنامه صادر می کنند. این مشاغل عبارتند از مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مدیریت سیستم های اطلاعات، مترجمی، طراحی و توسعه وب، تکنسین صوت و تصویر و… برخلاف سایر جریان های مهاجرتی BC PNP که نیاز به پیشنهاد اشتغال دائمی دارند، پیشنهادات شغلی Tech Pilot باید حداقل یک سال داشته باشد. با این حال، پیشنهادات شغلی که مدت آنها بیش از یک سال باشد، هنوز تحت پایلوت واجد شرایط هستند. همچنین لازم است پیشنهاد شغل تمام وقت و از یک کارفرمای واجد شرایط در استان باشد. داوطلبانی که از آنها دعوت می شود برای نامزدی استانی اقدام کنند، ۳۰ روز فرصت دارند درخواست کامل خود را ارائه دهند.

 

پس از آن در طی دو تا سه ماه به درخواست هایشان رسیدگی خواهد شد. اگر تصمیم به مهاجرت دارید و می خواهید مسیر جدیدی در زندگی خود ایجاد کنید همین امروز تصمیم خود را بگیرید. البته می دانیم تصمیم به مهاجرت کار دشواری است. دل کندن از وطن و همچنین خانواده و دوستان ممکن است بسیار سخت باشد اما مطمین باشید می توانید به موفقیت های زیادی با مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا دست پیدا کنید. آشنایی با فرهنگ جدید و پیدا کردن دوستان با زبان های مختلف و فرهنگ مختلف می تواند جذاب باشد. تحصیل در دانشگاه های بین المللی نیز یکی دیگر از تجربه های جالب می باشد. تحصیل در دانشگاه های بین المللی با بهترین امکانات و اساتید زبده می تواند آرزوی بسیار از افراد و دوستداران مهاجرت باشد. فرصت ها را غنیمت بشمارید تا بتوانید به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید. زمان طلا است از زمان های خود بهترین استفاده را ببرید. همواره به خاطر داشته باشید که زمان به عقب بر نخواهد گشت. گروه بین المللی افق با دارا بودن سابقه درخشان و وکلای زبده در امر مهاجرت به کانادا و کشورهای اروپایی شما را کمک خواهند کرد. ما در کنار شما خواهیم بود تا شما را به رویاهایتان برسانیم.