مهاجرت استانی به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

برنامه نامزدی استانی (PNP) یکی از روش های مهاجرتی کانادا بوده که به هر یک از استان ها و قلمروهای کانادا این امکان را میدهد، تا به جذب متقاضیان واجد شرایط مهاجرت و اقامت کانادا بپردازد. افرادی در برنامه مهاجرت استانی کانادا پذیرفته خواهند شد، که قصد زندگی و اقامت در استان خاصی در کشور کانادا را داشته باشند. اغلب برنامه PNP کانادا هماهنگ با سیستم اکسپرس اینتری بوده و متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در هنگام تشکیل پروفایل مهاجرتی خود، نام استانی که قصد مهاجرت و اقامت در آن را دارند ذکر نمایند.

حال چنانچه این افراد دارای دیگر شرایط لازم از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … باشند از طرف استان مورد نظر برای آنها دعوتنامه یا نامینشین استانی ارسال خواهد شد. که به واسطه آن واجد دریافت ۶۰۰ امتیاز اضافه میشوند. و این امر شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی اقامتی متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. لازم است بدانید دو استان کبک و نوناووت دارای برنامه های خاصی برای جذب مهاجران بین المللی میباشند.

ofogh107 02 300x225 - روش های مهاجرت برنامه استانی به کانادا | PNP Canada و خدمات مهاجرتی افق

برنامه های نامزدی شهر های کانادا جهت مهاجرت سریع و اخذ اقامت دائم

برای افرادی که قصد دارند از طریق برنامه استانی کانادا (PNP) به کشور کانادا مهاجرت کرده و به کار در کانادا بپردازند. کسب اطلاعات لازم در این باره لازم و ضروری است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی بپردازیم. پس با ما همراه باشید:

 • برنامه مهاجرتی استان البرتا (AINP): این برنامه مهاجرتی مختص استان البرتا بوده و به دولت البرتا این امکان را میدهد. تا بر اساس نیاز بازار خود به جذب متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بپردازد. برنامه مهاجرتی استان البرتا دارای سه زیرشاخه میباشد. و هر یک از افراد متقاضی اقامت در البرتا میتوانند با توجه به شرایط فردی خود، در یکی از این گروه ها قرار گرفته و برای مهاجرت سریع به کانادا اقدام نمایند. زیرشاخه های این برنامه مهاجرتی کانادا به شرح زیر میباشد:

 1. طرح فرصت البرتا The Alberta Opportunity Stream
 2. طرح اکسپرس اینتری البرتا The Alberta Express Entry Stream
 3. طرح خوداشتغالی مزرعه داری Self Employed Farmer Stream

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت استانی به کانادا این است که به متقاضیان خود این امکان را میدهد. که در صورت پذیرفته شدن پرونده مهاجرتی آنها توسط سفارت کانادا از همان ابتدا با ویزای اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور شوند. برنامه مهاجرتی استان البرتا نیز از این قائده مستثنی نیست. پذیرفته شدگان در این برنامه مهاجرتی نیز قادر خواهند بود با کارت اقامت دائم کانادا به کشور کانادا مهاجرت کنند.

 • برنامه مهاجرتی استان منیتوبا (MPNP): یکی از مهم ترین زیرشاخه های برنامه مهاجرتی استان منیتوبا، برنامه نیروی کار ماهر (Skilled Worker) میباشد. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در استان منیتوبا را داشته باشند. میتوانند با دارا بودن دیگر شرایط مناسب برای تشکیل پرونده های مهاجرتی اقامتی کانادا اقدام نمایند. در صورتی که این افراد موفق به مهاجرت کانادا شوند قادر خواهند بود به همراه همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود به اقامت دائم کانادا دست یابند.

ofogh107 03 300x200 - روش های مهاجرت برنامه استانی به کانادا | PNP Canada و خدمات مهاجرتی افق

 • برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا (BC PNP): استان بریتیش کلمبیا بر اساس نیاز خود به برخی از مشاغل به جذب متقاضیانی که در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کرده اند میپردازد. دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، سابقه کار مرتبط و معتبر، مدرک زبان بین المللی، مدرک تحصیلی و … برای موفقت در این روش مهاجرتی کانادا لازم و ضروری است. برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا کانادا برای افراد واجد شرایط که در شاخه های زیر قرار داشته باشند دعوتنامه یا نامینیشن استانی ارسال خواهد کرد. این زیرشاخه ها عبارتند از :

 1. برنامه Skills Immigration
 2. برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا British Columbia Express Entry
 3. برنامه مهاجرتی کارافرینی به استان بریتیش کلمبیا کانادا (Entrepreneur Immigration)

متقاضیان واجد شرایطی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا را دارند از همان ابتدا به اقامت دائم کانادا خواهند رسید.

 • برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک (NBPNP): در برنامه NBPNP مهاجرتی دولت نیوبرانزویک به جذب متقاضیان کارافرین، فارغ التحصیلان بین المللی و نیروی کار ماهر (اسکیل ورکر) که از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند، میپردازد. این افراد میتوانند با دارا بودن شرایط مناسب به تشکیل پرونده های مهاجرتی کانادا پرداخته و در صورت موفقیت قادر خواهند بود با اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور شوند.

 • برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند ولابرادور (NLPNP): متقاضیانی که در شاخه های نیروی کار ماهر، فارغ التحصیلان بین المللی و کارافرینان قرار داشته باشند. در صورت دارا بودن دیگر شرایط تعیین شده از سوی استان نیوفاندلند شانس زیادی برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا خواهند داشت. اخذ پیشنهاد شغلی معتبر و دارای تاییده LMIA از کارفرمای کانادایی، دارا بودن تمکن مالی لازم، علاقه مندی به زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادو و … از جمله مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند و لابرادور میباشد.

 • برنامه مهاجرتی استان نوااسکوشیا (NSNP): این برنامه برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های نامزدی نیروی کار ماهر، فارغ التحصیلان بین المللی، کارافرینان و یا متخصصان را دارند، مناسب میباشد. چنین افرادی قادر خواهند بود با دارا بودن شرایط مناسب برای تشکیل پرونده مهاجرتی کانادا اقدام نمایند.

ofogh107 04 300x201 - روش های مهاجرت برنامه استانی به کانادا | PNP Canada و خدمات مهاجرتی افق

 • برنامه مهاجرتی استان انتاریو (OINP): با استفاده از برنامه مهاجرتی استان انتاریو نیروی کار خارجی، دانشجویان بین المللی، صاحبان کسب و کار فعال و یا کارافرینان دارای صلاحیت و تجربه میتوانند به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت دائم کانادا دست یابند. لازم به ذکر است این افراد باید بتوانند علاقه مندی خود را به زندگی در ایالت انتاریو نشان دهند.

 • برنامه مهاجرتی استان پرنس ادوارد (PEI PNP): برنامه اقتصادی مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد کانادا برای نیروی کار ماهر، کارافرینان و فارغ التحصیلان بین المللی که قصد کار در کانادا و اقامت در این استان را دارند، مناسب میباشد. مهاجران ایرانی میتوانند با کار در پرنس ادوارد کانادا درآمدهای بسیار خوبی را کسب نموه و آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند.

 • برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان (SINP): یکی از جدیدترین و بهترین برنامه های مهاجرتی شهر های کانادا، برنامه SINP میباشد. افرادی که با دارا بودن شرایط لازم در یکی از زیر گروه های این برنامه مهاجرتی قرار گیرند، واجد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا خواهند شد. بهترین زیرشاخه های برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان برای مهاجرت سریع به کانادا برنامه اسکیل ورکر اکسپرس اینتری (EE) و مشاغل پرتقاضا (OID) میباشد.

 • برنامه نامزدی قلمرو شمال غربی (NTNP): برنامه NTNP قلمرو شمال غربی کانادا با درخواست مهاجرانی که قصد اقامت در این قلمرو را داشته و در دو زیرشاخه Business و پیشنهاد کارفرمای Employer Driven قرار بگیرند، موافقت مینماید. چنانچه پرونده های مهاجرتی اقامتی این افراد توسط سفارت کانادا پذیرفته شود قادر خواهند بود با ویزای اقامت کانادا به کشور کانادا مهاجرت کنند.

 • برنامه نامزدی قلمرو یوکان (YNP): از دیگر برنامه های استانی مهاجرت به کانادا برای افرادی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایان کانادایی هستند، برنامه نامزدی قلمرو یوکان میباشد. برنامه YNP به کارفرمایان قلمرو یوکان این امکان را میدهد. تا بر اساس نیاز خود به جذب نیروی کار خارجی بپردازد. افرادی که با دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک تحصیلی و … موفق به مهاجرت کانادا شوند. قادر خواهند بود از همان ابتدا به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اپلای کانادا از طریق برنامه های استانی کانادا میتوانید سایر مقالات موجود در سایت که به طور کامل به شرح هر کدام از شهر های کانادا پرداخته است را مطالعه فرمایید. چنانچه پس از مطالعه آنها سوالاتی در ذهن شما عزیزان ایجاد شد. میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان و مشاوران ما دریافت کنید.

وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق تمام تلاش خود را با کار خواهد گرفت. تا کلاینت های عزیز بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. برای اطلاع از سایر روش های مهاجرتی کانادا اعم از مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کارافرینی و سرمایه گذاری، مهاجرت خوداشتغالی به کانادا مشاوران زبده امور مهاجرتی کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق بهترین مشاور و راهنما برای شما خواهند بود.