در صدمین قرعه کشی استانی PNP استان مانیتوبا برای ۱۹۱ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرد

استان مانیتوبا در آخرین قرعه کشی خود برای ۱۹۱ متقاضی مهاجرت استانی (PNP) دعوتنامه صادر کرد تا بتوانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این قرعه کشی در تاریخ ۸ اکتبر برگزار شد. این متقاضیان دارای پروفایل معتبر برای ابراز تمایل و یا Expression of Interest بودند. متقاضیان می بایست پروفایل خود را در یکی از سه مسیر مهاجرتی استان منیتوبا ثبت کنند. که این سه مسیر مهاجرتی عبارتند از :

  • Skilled Worker in Manitoba
  • Skilled Worker Overseas
  • International Education

استان مانیتوبا از ابتدای سال برای متقاضیان مهاجرت استانی در مجموع به تعداد ۳٫۸۶۲ توصیه نامه یا LAA صادر کرده است. 

ofogh 175 03 300x193 - دعوتنامه متقاضیان جدید مهاجرت استانی مانیتوبا PNP | مهاجرت به کانادا

جزئیات دعوتنامه های صادر شده در این قرعه کشی به شرح ذیل می باشد:

  • Skilled Workers in Manitoba: تعداد دعوتنامه های صادر شده ۱۵۲ و حداقل امتیاز ۵۲۸ بوده است.
  • Skilled Workers Overseas: تعداد دعوتنامه های صادر شده ۱۴ عدد و حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۶۱۱
  •   International Education Stream: تعداد دعوتنامه صادر شده ۱۴ و فاقد شرط حداقل امتیاز بوده است.

از ابتدای شروع این برنامه در سال ۲۰۱۴ تا امسال ۲۰۲۰، این صدمین قرعه کشی استان زیبای مانیتوبا است.

نقش اصلی تیم هاکی روی یخ استان زیبای منیتوبا

هاکی روی یخ بخشی بسیار مهم از فرهنگ کانادا است و دارای جایگاه ویژه ای نیز می باشد. وقتی تنها تیم ملی هاکی روی یخ منیتوبا مسابقه را به ایالت متحده امریکا از دست داد، گروهی از صاحبان کسب و کار دور هم جمع شدند تا بفهمند چگونه این تیم را سرپا نگه دارند. تنها راه حل آنها تقویت مهاجرت، پس از فروش باشگاه Winnipeg Jets به Pheonix ،Arizona، در سال ۱۹۹۶، شورای تجارت و کسب و کار مانیتوبا دو سال بعد آن تشکیل شد. در سال ۱۹۹۹، این برنامه به ایجاد برنامه نامزدهای استانی (Manitoba PNP) شکل گرفت، با این امید که افزایش جمعیت منیتوبا باعث تحریک اقتصاد آن و جان گرفتن دوباره آن و در نتیجه اجازه دادن به استان برای برگرداندن تیم محبوب هاکی روی یخ NHL شود. بلافاصله مانیتوبا در مهاجرت رشد چشمگیری پیدا کرد. تعداد مهاجرانی که هر ساله به استان می آمدند از حدود ۳۷۰۰ نفر به حدود ۱۵۰۰۰ نفر درسال رسید. در مورد Winnipeg Jets، مانیتوبا آن را در سال ۲۰۱۱ بازگرداند که طرفدارانش در سراسر کشور فریاد خوشحالی می زدند.

اکسپرس اینتری برنامه مهاجرت استانی به مانیتوبا

در میان LAA های صادر شده در قرعه کشی ۸ اکتبر، به ۲۰ نفر به متقاضیان با مشخصات معتبر در سیستم Express Entry فدرال دعوتنامه اعطا شدند این متقاضیان دارای پروفایل معتبر بوده اند. متقاضیان که واجد شرایط استخر Express Entry هستند براساس نمره سیستم جامع رتبه بندی CRS رتبه بندی می شوند که این فاکتور مانند سن، تجربه کار، تحصیلات و توانایی زبان را در نظر می گیرد و براساس آن افراد امتیاز دریافت می کنند. برای متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوتنامه صادر می شود تا از طریق قرعه کشی منظم از استخر Express Entry برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این قرعه کشی ها به صورت متناوب برگزار می شوند.

ofogh 175 01 300x200 - دعوتنامه متقاضیان جدید مهاجرت استانی مانیتوبا PNP | مهاجرت به کانادا

به کسانی که دعوتنامه استانی را دریافت می کنند، ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی تعلق می گیرد و در واقع این دعوت نامه استانی دریافت ITA از سوی اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تضمین می کند و آنها حتما در دور بعدی قرعه کشی دعوتنامه دریافت خواهند کرد. متقاضیانی اکسپرس اینتری که از طرف استان انتخاب شده اند دارای Express Entry ID و کد اعتبار سنجی جاب آفر بودند.

Manitoba’s EOI system:

افرادی که می خواهند از طریق برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا PNP مهاجرت کنند، برای دریافت LAA از طریق جریان های ماهر در مانیتوبا و کارگران ماهر در خارج از کشور باید ابراز علاقه خود را در MPNP ثبت کنند یعنی می بایستی حتما دارای پروفایل معتبر باشند. تحت سیستم مانیتوبا، متقاضیان براساس معیارهایی مانند مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی، تحصیلات، تجربه کاری، ارتباطات در مانیتوبا و سایر عوامل از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند و امتیاز دریافت می کنند. برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از تعداد مشخصی از متقاضیان که دارای بالاترین امتیاز بوده اند توصیه نامه صادر کرده و آنها با این توصیه نامه می تواند ۶۰۰ امتیاز اضافی را در اکسپرس انتری دریافت کنند. متقاضیانی که در خارج از خاک کانادا هستند بایستی دارای ارتباطات خانوادگی و یا دارای دوست و آشنا و همچنین دارای سابقه کار باشند و یا از طریق Strategic Recruitment Initiatives برنامه مهاجرت استان منیتوبا دعوتنامه دریافت کرده باشند.

برای واجد شرایط بودن، داوطلبان نیازی به حضور فیزیکی در منیتوبا ندارند. از دیگر  معیارهای خاصی که متقاضی می تواند داشته باشد، مانند داشتن یک پیشنهاد شغل دائمی تمام وقت از یک کارفرما در مانیتوبا است. همچنین در یکی از مشاغل پرتقاضا در استان دارای سابقه کار باشد. همچنین ابراز تمایل خود را یا همان Expression of Interest را به برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا ارائه کند. در مجموع تعداد ۱۵۲ توصیه نامه برای متقاضیانی که در دسته Skilled Worker in Manitoba ابراز تمایل خود را ثبت کرده بودند صادر شد. این مسیر مهاجرتی از بهترین راه های اخذ اقامت دائم کارگران ماهر خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که از یکی از موسسات آموزش عالی و دانشگاه های منیتوبا فارغ التحصیل شده اند نیز باز است. همچنین اگر دارای پیشنهاد شغلی تمام وقت نیز باشید می توانید امتیاز بیشتری را نیز دریافت کنید.

ابراز تمایل یا EOI کارگران ماهر از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه جهت تقاضا یا LAA دریافت می کنند. برای مهاجرت به کانادا فرصت را از دست ندهید همین الان با ما تماس بگیرید. شما می توانید یک مسیر مهاجرتی امن را با افق تجربه کنید. همواره در کنارتان هستیم. مهاجرت امن را با ما تجربه کنید. وکلای ما در گروه بین المللی افق دارای سابقه درخشان در انواع روش های مهاجرتی به کانادا می باشند.