مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کبک

 کانادا توسط سازمان ملل متحد به عنوان یکی از بهترین مکان ها زندگی در جهان معرفی شده است.با دسترسی آزاد به ایالت متحده امریکا و نزدیک به هند، امریکای جنوبی و اتحادیه اروپا یک محل عالی برای انجام کسب و کار می باشد.

بر اساس قرارداد کانادا-کبک ، استان کبک برنامه سرمایه گذاری مهاجران خود را اجرا می کند.کلیه سرمایه گذاران باید توسط استان کبک انتخاب، تحت برنامه سرمایه گذاری کبک فرد به همراه خانواده شهروندی کانادا بدست می آورد. برنامه کبک توسط دولت کبک بزرگترین استان کانادا اداره و تضمین می شود که از سال ۱۹۸۶ فعالیت داشته است.بنابراین این یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مهاجرت ها از طریق برنامه سرمایه گذاری در جهان است.به تازگی در سال ۲۰۱۸ قوانین به طور قابل توجهی اصلاح شده است و به طور کلی معیارهای انتخاب ( به استثنای سرمایه گذاری مورد نیاز و دارایی مورد نیاز) تغییری نکرده است مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز در حال حاضر برابر با ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ CAD می باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کبک

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

با برنامه سرمایه گذاری مهاجر کبک ، سرمایه شما ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ CAD در ۵ سال و این برنامه از کسب و کارهای استان کبک و ایجاد شغل و رشد اقتصادی حمایت می کند.

معیارهای واجد شرایط بودن:

  •  حداقل سن ۱۸ سال
  •  حداقل دو سال سابقه کسب و کار و مدیریت
  •  دارایی به ارزش خالص ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ CAD  که قانونی بدست آمده باشد. این ارزش دارایی خالص باید از طریق مدیریت کسب و کار سود آور ، صنعتی یا تجاری باشد. دارایی های که ارث رسیده اگر به صورت قانونی بدست آمده باشد مورد پذیرش است میراث حداقل ۶ ماه قبل از اجرای برنامه باید به فرد داده شده باشد.
  •  باید ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ CAD به مدت ۵ سال و دو ماه به دولت کبک پرداخت نمایید.
  • همچنین باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت خود و وابستگان خود پس از ورود به کانادا را دارید

سایر معیارهای مورد نیاز:

باید حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز حداکثری را بدست آورید( تحصیلات، تجربه کسب و کار ، سن ، مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه و دارایی)
فرد و اعضای خانواده باید یک معاینه پزشکی و بازرسی امنیتی و کیفری(عدم سو پیشینه) را انجام دهند.

مدت زمان پردازش پرونده:

زمان پردازش از ۱ یا ۲ سال بستگی به کشور فرد متقاضی دارد. پس از تائید سرمایه گذاران و اعضای خانواده آن ها که در پرونده آمده است یک ویزای اقامت دائم کانادا از دولت کانادا دریافت خواهند کرد.پس از ورود به کانادا، آن ها کارت اقامت دائم را دریافت خواهند کرد و پس از سه سال واجد شرایط درخواست شهروندی کانادا خواهند بود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کبک

انگیزه های مالیاتی برای سرمایه گذاران:

امکان تعلیق ۵ سال مالیات برای مهاجران این برنامه وجود دارد.قبل از درخواست اقامت دائم کبک، باید برنامه ریزی مالیاتی انجام شود.برای بهره گیری از این معافیت های مالیاتی ، مهاجران باید دارایی های خود را  ارائه دهند. این دوره معافیت مالیات تا تاریخ اقامت در کانادا می تواند تا ۵ سال نیز باشد.فقط مهاجرانی که هرگز در کانادا بیش از ۵ سال زندگی نکرده اند می توانند از آن بهره مند شوند.

گزینه ها ی نقدی و وام کامل:

بسیاری از مهاجران بالقوه ، هر چند قادر به برآوردن معیارهای ارزش دارایی خالص هستند، ممکن است در بعضی از موارد پرداخت سود ۵ ساله سرمایه گذاری را ترجیح دهد. به همین دلیل، موسسات مالی تائید شده (بانک ها و کارگزاران در کبک و کانادا)به طور معمول دو نوع گزینه های مالی را ارائه می دهند . نقدی کامل که در بالا توضیح داده شده است.این بدان معنی است که سرمایه گذار باید ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ CAD را سرمایه گذاری کند.تحت سرمایه گذاری وام، سرمایه گذار به مبلغ ۳۵۰٫۰۰۰ دلار کانادا را سپرده و باقیمانده ۸۵۰٫۰۰۰ را از یک بانک می گیرند.

آزادی حرکت:

توجه داشته باشید که منشور حقوق و آزادی های کانادا حق آزادی حرکت را در کانادا دارد، هر شهروند کانادایی و هر فرد که دارای اقامت دائم کانادا است ، حق دارد که به هر استانی دیگر که بخواهد نقل مکان کند.

سوالات متداول مربوط به مهاجرت به کبک:

سوال: من می خواهم شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی را پیدا کنم.من دارای یک کسب و کار موفق هستم و به دنبال تبدیل شدن به شهروند کانادا هستم.آیا بعد از سرمایه گذاری باید در کبک زندگی کنم؟ چقدر طول می کشد؟ میزان سرمایه گذاری مورد نیاز؟ الزامات چیست؟

پاسخ: بر اساس ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ CAD سرمایه گذاری شما اقامت دائم PR را دریافت خواهید کرد. بعد از سه سال اقامت می توانید درخواست شهروندی کانادا را ارائه دهید

سوال: اگر من از طریق نیرو متخصص کبک به کانادا بروم آیا می توانم بعد از اقامت شهرم را تغییر دهم؟

پاسخ: بله می توانید از طریق برنامه مهاجرت کبک PR را دریافت کنید و در تورنتو و یا هر شهر دیگر در کانادا اقامت کنید

سوال: من می خواهم از طریق نیروی متخصص کبک وارد شوم و پس از درخواست من مصاحبه خواهم داشت و من مطمین نیستم به زبان انگلیسی باشد یا فرانسه می توانید راهنمایی ام کنید؟

پاسخ: شما می توانید مصاحبه را به زبان فرانسه یا انگلیسی انتخاب کنید. با توجه به اینکه کبک یک استان فرانسه زبان است. بهتر است فرانسوی را برای مصاحبه انتخاب کنید .

سوال: ما می خواهیم از طریق سرمایه گذاری ، اقامت دائم کانادا را دریافت کنیم. ما گزینه وام را انتخاب کردیم(یعنی ۳۵۰٫۰۰۰ CAD به طور غیر قابل بازگشتت سرمایه گذاری می شود) با این حال دخترم سندرم داون دارد اگر چه می تواند از خودش مراقبت کند و خواندن و نوشتن بلد است آیا فکر می کند امیدی برای گرفتن اقامت دائم با معاینات پزشکی که انجام می شود داریم؟

پاسخ: این بستگی دارد . دختر شما در کانادا نیاز به خدمات پزشکی و یا اجتماعی داشته باشد.و اگر چنین باشد خدمات بیش از ۵۴۰۰دلار در سال برای دولت کانادا هزینه دارد.ممکن است رد شویدو غیر قابل قبول اعلام شوید.برای ارائه پاسخ روشن تر ما نیاز به یکسری مدارک و شواهدی داریم .علاوه بر این یک گزارش کارشناس ممکن است در چنین شرایطی برای ارائه مهم باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کبک

شرایط ویزای سرمایه گذاری کبک در سال ۲۰۱۹

برنامه سرمایه گذاری در کبک یک برنامه بسیار محبوب است و برای کسانی است که می خواهند سریع پروسه آن به جلو برود این روش بدون نیاز به زبان و یا تحصیلات خاصی است.

تنها ۶۶۰ متقاضی در هر سال مجاز ورود از این برنامه هستند و باید قبل از ماه آگوست ۲۰۱۹ برای QIIP اماده شوند تا برنامه دوباره باز می شود.

فرم ارزیابی رایگان