معرفی شهر اتاوا (Ottawa) کانادا برای مهاجرت

کشور کانادا همواره مقصد بسیاری از مهاجران در سراسر دنیا میباشد. و علت آن را میتوان در نرخ بیکاری و تورم، کیفیت آموزشی و … اشاره کرد. به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به کانادا (مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یا تحصیل در کانادا)، مهاجرت کاری به کانادا (مهاجرت به کانادا از طریق کار یا کار در کانادا)، مهاجرت به اتاوا کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارافرینی، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی (PNP) و … طرفداران زیادی دارد.

افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در کانادا را دارند ابتدا باید یکی از بهترین استان های کانادا را به عنوان محل سکونت خود انتخاب کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی شهر اوتاوا (Ottawa) (Immigrants to Ottawa) و هزینه های زندگی در اتاوا بپردازیم. اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت در اتاوا کانادا بپردازید با ما همراه باشید.

شهر اتاوا (Ottawa) پایتخت سیاسی کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور میباشد. اتاوا در جنوب شرق ایالت انتاریو (Ontario) قرار گرفته است. مردم اتاوا در این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند. جالب است بدانید جمعیت زیادی از ایرانیان مقیم کانادا در شهر اتاوا سکونت دارند. آب و هوای اتاوا کانادا چهار فصل بوده و دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد میباشد.

یکی از دغدغه های اصلی ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا را دارند. مربوط به هزینه های زندگی در کانادا میباشد. برای رفع دغدغه و نگرانی شما عزیزانی که قصد زندگی در اتاوا کانادا را دارید. در ادامه به بررسی تمامی هزینه های لازم برای زندگی در این شهر میپردازیم.

هزینه اجاره خانه در شهر اتاوا کانادا بعد از مهاجرت به این شهر

واضح است پس از مهاجرت به کانادا و ورود به شهر اتاوا شما باید ابتدا به اجاره خانه ای در این شهر بپردازید. اگر قصد اطلاع از هزینه های اجاره خانه در اتاوا را دارید باید تعداد اعضای خانواده خود را مشخص کرده و بر همان اساس به اجاره ی خانه ای مناسب بپردازید.

به عنوان مثال اگر تعداد افرادی که همراه شما به کانادا مهاجرت کرده اند کم باشد میتوانید آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر اتاوا اجاره کنید. هزینه اجاره این آپارتمان ۱۵۱۶٫۶۵ دلار کانادا است. اگر قصد دارید هزینه ی کمتری برای اجاره آپارتمانی یک خوابه پرداخت کنید میتوانید حومه شهر اتاوا را برای زندگی انتخاب کنید. زیرا در این صورت هزینه ی اجاره خانه به ۱۱۹۶٫۱۸ دلار کانادا کاهش پیدا خواهد کرد.

برای افرادی که جمعیت آنها بیشتر باشد هزینه ی اجاره خانه نیز افزایش پیدا میکند. زیرا به خانه ی بزرگتری برای اقامت در کانادا نیاز دارند. هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در اتاوا برای این افراد ۲۶۱۳٫۲۴ دلار کانادا هزینه خواهد داشت. و در صورتی که قصد اجاره همین آپارتمان را در حومه شهر اوتاوا داشته باشند باید مبلغ ۱۹۷۵٫۶۰ دلار کانادا هزینه کنند.

couple moving new house 33842 29 300x200 - شهر اتاوا Ottawa کانادا | زندگی و مهاجرت | اقامت اسان کانادا

هزینه رفت و آمد در شهر اتاوا کانادا

در صورتی که در کشور کانادا به خرید وسیله نقلیه شخصی بپردازید. باید هزینه هایی برای نگه داری از وسیله ی نقلیه خود در نظر بگیرید. اما برای افراد متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ که قصد دارند از وسایل نقلیه عمومی در شهر اتاوا استفاده کنند. باید به پرداخت هزینه های تعیین شده از سوی سازمان حمل و نقل این شهر بپردازند.

شما میتوانید برای رفت و آمد خود در اتاوا از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو و … استفاده کنید. اگر بلیط تک سفره تهیه کنید باید مبلغ ۳٫۵۷ دلار کانادا بپردازید. اما اگر ۱۱۹٫۵۰ دلار کانادا هزینه کنید میتوانید کارتی را با اعتبار یک ماهه خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

هزینه آب، برق و گاز در شهر اتاوا کانادا

هزینه قبوض آب، برق و گاز برای خانه ای ۸۵ متری در اتاوا ۱۴۹٫۶۹ دلار کانادا است. اگر قصد صرفه جویی در هزینه های خود را دارید به فکر اجاره خانه بزرگ در کانادا نباشید.

هزینه موبایل در شهر اتاوا کانادا

هزینه موبایل در این شهر به صورت دقیقه ای محاسبه میشود و شما برای هر دقیقه تماس با سیم کارت خود باید مبلغ ۰٫۲۷ دلار کانادا پرداخت کنید. یکی از هزینه هایی که میتوانید در آن صرفه جویی کنید، هزینه های مربوط به موبایل است. پس از تماس های غیر ضروری خودداری کنید.

هزینه اینترنت در شهر اتاوا کانادا

با توجه به طرح و حجم های مختلف اینترنت ارائه شده در اتاوا هزینه های آن نیز متفاوت است. اما به طور کلی میتوان گفت هزینه یک ماه اینترنت نامحدود در این شهر ۶۳٫۱۷ دلار کانادا میباشد. با توجه به اینکه اینترنت یکی از مواردی است که متقاضیان مهاجرت به کانادا به آن احتیاج خواهند داشت. درنتیجه شما چاره ای جز پرداخت این هزینه را نخواهید داشت.

هزینه خورد و خوراک در شهر اتاوا کانادا

تعیین هزینه های لازم برای خورد و خوراک در کانادا به سبک زندگی (Life Style) افراد مهاجر به کانادا بستگی دارد. اگر شما تصمیم بگیرید هفته ای یکبار به رستورانی معمولی در اتاوا بروید باید مبلغ ۱۸ دلار کانادا بپردازید. حال آنکه هزینه ی سرو غذا در رستورانی خوب برای دو نفر در این شهر ۷۷٫۵ دلار کانادا خواهد بود. بدیهی است صرف غذا در رستوران هزینه های بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت.

woman with shopping trolley supermarket buying food grocery store grocery shopping 122732 1802 300x200 - شهر اتاوا Ottawa کانادا | زندگی و مهاجرت | اقامت اسان کانادا

هزینه های جانبی در شهر اتاوا کانادا

هزینه ثبت نام در باشگاه، اجاره زمین تنیس، رفتن به سینما و … جز هزینه های جانبی به حساب می آیند. شهر اتاوا شرایط بسیار خوبی را برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا که علاقه مند به رشته های ورزشی هستند فراهم کرده است. این افراد قادر خواهند بود با پرداخت مبلغ ۵۶٫۷۶ دلار کانادا ماهانه در باشگاه های ورزشی در اتاوا ثبت نام کنند. همچنین هزینه اجاره زمین تنیس برای افراد علاقه مند به این رشته ورزشی ۲۷٫۱۱ دلار کانادا میباشد. علاوه بر آن شما میتوانید با پرداخت مبلغ ۱۵ دلار کانادا بلیط سینما تهیه کنید و به تماشای فیلم مورد علاقه ی خود در سینما های اتاوا کانادا بپردازید.

امیدواریم توانسته باشیم بر دانش و آگاهی شما عزیزان افزوده و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم. تیم مهاجرتی گروه افق افتخار دارد خدمات مهاجرتی متنوعی نظیر پیکاپ پاسپورت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، رزرو وقت از سفارت کانادا، اخذ انواع ویزای کانادا (ویزای کار کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا یا اقامت موقت در کشور کانادا و …) را به بهترین نحو ممکن برای شما کلاینت های عزیز به ارمغان آورد.

اگر قصد مهاجرت سریع به کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، اخذ اقامت دائم کانادا، خرید بیزینس و سرمایه در کانادا و … را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید. با اطلاع رسانی به موقع و دقیق مشاوران و وکلا رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق بدون اتلاف وقت و هزینه ی اضافی برای مهاجرت و اقامت کانادا دست یابید. فرصت را از دست ندهید و با افق همراه باشید.

برای رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین میتوانید با دفتر مرکزی افق واقع در کلانشهر مشهد به شماره ۰۵۱-۳۱۰۷۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید با مراجعه به سایت افق (ofoghint.com) و تکمیل فرم ارزیابی رایگان از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت کانادا و اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مطلع شوید.

تعهد ما پیشنهاد قانونی ترین مسیرهای مهاجرتی کانادا است. پس با آرامش خیال گروه افق را برای مهاجرتی ایمن و کم ریسک به کانادا انتخاب کنید.