دولت در استان نیوبرانزویک قصد دارد مهاجران بیشتری را بپذیرد

استان نیوبرانزویک می خواهد با افزایش تعداد مهاجران در طی سه سال آینده در نتیجه سیاست های پیشنهادی حزب محافظه کار Progressive Conservative Party از مزیت های مهاجرت بهره مند خواهند شد. نیوبرانزویک در روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر مجدداً دولت خود را از حزب محافظه کار پیشرو انتخاب کرد. در طول مبارزات انتخاباتی، Blaine Higgs، نخست وزیر فعلی، متعهد شد که برای افزایش جمعیت استان نیوبرانزویک این استان بسیار زیبا برنامه پنج ساله دولت خود را در زمینه رشد جمعیت ادامه دهد.

New Brunswick immigration 300x133 - پذیرفتن مهاجران در استان نیوبرانزویک | برنامه استانی کانادا | گروه افق

دولت پیش از این هدف خود را برای جذب ۷۵۰۰ مهاجر تا سال ۲۰۲۴ اعلام کرده بود که حداکثر تعداد مجاز توسط دولت فدرال است که برای جذب مهاجر اجازه می دهد. Richard Saillant، اقتصاددان نیوبرانزویک، با اشاره به بلند پروازی های حزب لیبرال برای استقبال از ۱۰ هزار مهاجر جدید در سال طی سال آینده گفت: “جالب است که در طول مبارزات هر دو حزب لیبرال و محافظه کار بر روی وعده جذب حداکثری مهاجر که این جریان های مهاجرتی را می دانند و در این رابطه نیز با یکدیگر رقابت می کنند. حزب محافظه کار پیشرو گفت که هدف آن جذب ۱۰،۰۰۰ نفر در سال تا سال ۲۰۲۷ به این استان است.

استان نیوبرانزویک می خواهد از طریق برنامه استانی تعداد مهاجران فرانسه زبان را افزایش دهد تا از این طریق فرهنگ فرانسوی را نیز رشد و تقویت و از آن نیز حمایت کند. پلتفرم این حزب هدفی را تعیین می کند که به مهاجران فرانسه زبان اجازه می دهد تا سال ۲۰۲۴، ۳۳٪ مهاجرین فرانسه زبان به این استان مهاجرت کنند. این هدف، که نمایانگر نسبت فرانسه زبانان نیوبرانزویک به انگلیسی زبانان در جمعیت نیوبرانزویک است، قرار بود امسال محقق شود، اما به تعویق افتاد و اکنون دوباره در حال پیگیری است. 

Higgs می گوید کلید افزایش جمعیت، جذب خانواده ها به استان و تشویق آنها به ماندن در این استان است. در این پلتفرم حزب محافظه کار برای ۵ سال آینده میزان نرخ ماندگاری ۷۵٪ را تعیین کرد. یکی دیگر از اهداف این حزب محافظه کار همکاری با موسسات آموزش عالی و انجمن های حرفه ای برای جذب دانشجویان بین المللی، متخصصان، کارگران ماهر و جوانان و نگه داشتن آنان در استان است. این حزب قول می دهد که در اقدامات آموزش تجربی مانند FutureNB به سرمایه گذاری ادامه دهد، که در حال حاضر به بیش از ۱۰۰۰ دانشجو کمک کرده است تا با ۲۴۰ کارفرما ارتباط برقرار کنند. نیوبرانزویک به دلیل کمبود نیروی کارگر ماهر روبرو است. طبق پیش بینی های دولت استانی، طی ده سال آینده حدود ۱۲۰،۰۰۰ شغل بدون نیروی کار خواهد بود. نرخ زاد و ولد پایین، رشد جمعیت سالمندان و میزان مهاجرت جوانان به کمبود حاد نیروی کار ماهر در استان ایجاد کرده است.

New Brunswick 300x200 - پذیرفتن مهاجران در استان نیوبرانزویک | برنامه استانی کانادا | گروه افق

استان نیوبرانزویک برای افزایش جمعیت خود قصد دارد به اتکا به مهاجران ادامه دهد، زیرا تازه واردان به این استان کمک کرده اند که طولانی ترین نرخ رشد پایدار از دهه ۱۹۹۰ را داشته باشد. مهاجرت تعداد زیادی از مردم به استان نیوبرانزویک منجر به رشد جمعیت و تأمین نیازهای بازار کار خواهد شد. هیگز در جریان مبارزات انتخاباتی خود گفت جمعیت نیوبرانزویک سال گذشته بیش از ۴۰۰۰ نفر افزایش یافته و این رشد تقریباً منحصراً به دلیل مهاجرت بوده است. Statistics Canada جمعیت استان را تقریباً ۷۸۰،۹۰۰ نفر تخمین می زند. نخست وزیر همچنین در ماه ژانویه اعلام کرده بود که این استان دفاتر خود را در هند و اروپا برای ترویج مهاجرت به نیوبرانزویک باز خواهد کرد. هدف اصلی از این طرح با هدف جذب کارگران و سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به نیوبرانزویک انجام شده است. آقای هیگز همچنین اظهار داشت که آژانس توسعه تجارت استان نیوبرانزویک، Opportunities New Brunswick، خود را متعهد به جذب مهاجران در شرکت ها در بخش های نوظهوری مانند امنیت سایبری، سلامت دیجیتال و نوآوری انرژی در سال های آینده می داند.

خانواده افق درصدد می باشد تا شما را به اهداف تان برساند. همانطور می دانید کشور کانادا یک کشور دوزبانه می باشد. افرادی که به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط باشند می توانند راحتر در برنامه های استانی و حتی اکسپری اینتری جذب شوند. کشور کانادا یک کشور دوزبانه می باشد و بسیار مشتاق است تا فرهنگ فرانسه را در کشور خود ترویج کند. به همین علت است که استان ها نیز مانند استان نیوبرانزویک سعی دارند تا افراد دوزبانه را از طریق برنامه کارآفرینی جذب کنند و بعد از افراد که مسلط به یک زبان هستند را جذب استان می کنند. شما می توانید با سپردن پرونده مهاجرتی خود با اعتماد کامل فقط روی زبان انگلیسی و فرانسوی خود تمرکز کنید و تلاش کنید تا زبان خود را به سطح عالی برسانید تا بتوانید سریع تر هم جذب بازار شوید و هم راحتر با جامعه در ارتباط برقرار کنید. وکلای ما همواره تا زمان گرفتن پاسپورت کانادایی در کنار شما عزیزان با صداقت کامل خواهند بود.