مناطق دیدنی در شهر زیبای مونترال

مونترال (Montreal) بزرگترین شهر استان کبک، و دارای تاریخچه ای غنی می باشد، شهر مونترال دارای جاذبیت و مناطق دیدنی خاصی و تکه ای از اروپای قدیم است. مونترال به علت وجود ساختمان های قرن هجدهم، بانک ها و برج های قرن بیستم، چندفرهنگی بودن و همچنین خیابان های سنگفرش شده و کلیسا های زیبا با قدمت، پایتخت فرهنگی کانادا میباشد. در زمستان این شهر زیبایی خاص دارد. شهر به کلی سفید شده و مردم به سورتمه سواری، اسکی روی یخ می روند.

در این مقاله کارشناسان زبده در موسسه بین المللی افق تلاش کرده اند تا شما را با جاذبه های دیدنی شهر زیبای مونترال آشنا کنند. تا شما اگر با ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های شهر مونترال می روید. یا با ویزای توریستی قصد مهاجرت به کانادا و بازدید از جاذبه های دیدنی این شهر را دارید. بتوانید اوقات خوشی را با دوستان خود سپری کنید و خاطرات زیبایی را نیز برای خود بسازید.

کلیسای نوتردام

این کلیسا یکی از نمادهای شهر و میراث تاریخی استان کبک محسوب می شود. هر ساله میلیون ها مهاجر را به خود جذب می کند. معماری گوتیک در این کلیسا، یکی از چشمگیرترین معماری های جهان به شمار می رود. این کلیسا (Notre-Dame Basilica of Montreal) دارای فضای بزرگ و پر از رنگ و دارای سقف آبی تیره و پر از نقش های زیبا و رنگی می باشد. به طوری که شما تصور می کنید در روبروی یک تابلوی عظیم نقاشی ایستاده اید. روی پنجرها تصاویری از تاریخ مذهبی شهر زیبای مونترال نقاشی شده است که فوق العاده و خیره کننده است. حتی شما می توانید هزاران حکاکی چوبی بینظیر را در کلیسای نوتردام ببینید. این کلیسا در سال ۱۸۲۹ ساخته شده و جالب است بدانید که عروسی سلن دیون خواننده معروف در این کلیسا در سال ۱۹۹۴ برگزار شد. بزرگترین ناقوس امریکای  شمالی به این کلیسا تعلق دارد.

ofogh 81 01 300x201 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

مونترال قدیم

مونترال قدیم، قلب تاریخی مونترال و یکی از مناطق دیدنی این شهر است. شما با راه رفتن در این مکان میتوانید از قرن هفدهم تا امروز را مرور کنید. ساختمان های قدیمی و به جا مانده از دوران استعمار فرانسه و انگلیس این مکان را به تاریخی ترین مناطق شهر امریکای شمالی تبدیل کرده است. این منطقه در غرب کلیسای نتردام و سن سولیپس و روبروی کلیسا ساختمان نیویورک لایف قرار دارد که مربوط به سال ۱۶۸۰ میلادی می باشد. در قسمت شرقی این منطقه تالار شهر مونترال و بازار ۱۵۰ ساله بن سکوقو و کاخ های استعماری مانند شاتو رامزی را می توانید ببینید. در جنوب شهر مونترال قدیم نیز موزه پونته کالیه است که بقایای باستان شناسی و اولین اقامتگاه های مونترال را درون خود دارد. مونترال قدیم یک تکه ای از تاریخ است که شما با گشت وگذار در آن می توانید کشف اش کنید.

ofogh 81 03 300x252 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

پارک مونت رویال

طراح این پارک فردریک لاو اولمستد است. برای همین این پارک (Mont Royal Park) برای مونترالی ها مثل ینترال پارک نیویورک میباشد. پارک مونت رویال دارای فضایی بسیار گسترده و سرسبز است. افراد می توانند در داخل این پارک دوچرخه سواری، اسب سواری، اسکی، سورتمه و تفریحات دیگر را انجام دهند. در بالای این تپه یک ویلای سنگی به نام شالت دو مونت رویال قرار دارد که در این مکان در فصل تابستان کنسرت های هیجان انگیزی برگزار می گردد. در شب صلیب مونترال که ک سازه ۴۰ متری است روشن می شود و می توان گفت یکی از دیدنی ترین مکان ها در این شهر است. این صلیب در سال ۱۹۲۴ به افتخار میزونو بنیانگذار شهر مونترال ساخته شد.

ofogh 81 07 300x201 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

باغ گیاه شناسی مونترال

سومین باغ گیاه شناسی بزرگ در جهان به شمار می رود. بزرگترین باغ های گیاه شناسی جهان در لندن و بعد از آن برلین می باشد. باغ گیاه شناسی Montreal در سال ۱۹۳۱ افتتاح شده و دارای ده ها هزار گونه گیاهی که جزء مناطق دیدنی مونترال کانادا می باشد. در واقع این مکان تکه ای از بهشت است. رزهای خیره کننده، گلخانه های کاکتوس، انواع ارکیده ها، جنگل بنسای و باغ های چینی، باغ درختان توس که یکی از نمادهای کیک است، در این باغ بزرگ می توان یافت. باغ های کاج، افرا و باغ های متنوع دیگر نیز در این مکان به چشم می خورد.

ofogh 81 08 300x200 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

کلیسای سن ژوزف

در نزدیکی کالج نتردام کلیسای زیبای سن ژوزف قرار دارد. که ساخت آن به سال ۱۹۰۴ برمی گردد. اما این کلیسا در سال ۱۹۶۷ به اتمام رسید. سبک معماری این مکان رنسانس است و می توانید گنبد آن را از همه جای شهر مونترال ببینید. توریست ها برای رفتن به بالای تپه از پلکان سنگی یا اتوبوس های شاتل رایگان استفاده می کنند.

ofogh 81 10 300x200 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

بندر قدیم مونترال

قدمت بندر قدیمی مونترال به سال ۱۶۱۱ برمی گردد. زمانی که بازرگانان فرانسوی از این مکان استفاده می کردند. این بندر دارای طول بیش از ۲ کیلومتر در امتداد رود سن لوران می باشد و پر از جاذبه های دیدنی مثل سیرک، برج آفتاب، مرکز علوم مونترال می باشد. برج ساعت که شبیه به بیگ بن لندن است که در سال ۱۹۱۹ به دستور ادوارد هشتم پادشاه بریتانیا ساخته شد. که این یادبود دریانوردان کانادایی کشته شده در جنگ جهانی اول است. این مکان، یک مکانی عالی برای پیاده روی کنار آب، دوچرخه سواری، اسکیت و قایق سواری نیز و از مناطق دیدنی مونترال محسوب می شود.

ofogh 81 12 300x225 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

موزه های هنرهای زیبای مونترال

برای دوستداران هنر این مکان می تواند یکی از جذاب ترین مکان ها باشد. در این مکان اکثر شاخه های هنرهای تجسمی از نقاشی گرفته تا مجسمه و هنرهای تزئینی، هنرهای چاپی، طراحی ها و عکاسی ها در اینجا به نمایش گذاشته شده است. در اینجا شما می توانید آثار اسطوره های نقاشی همچون رامبراند، مونه، پیکاسو را پیدا کنید. همچنین آثار هنرمندان کانادایی نیز نباید از دست بدهید. مخصوصا تابلوهای ژان پاول ریوپله که یکی از نقاشان قرن بیستم کانادایی است. موزه ها هنرهای زیبا، دو ساختمان است که هر دو به هم راه دارند یکی از این ساختمان ها به سبک کلاسیک و دارای نمای مرمرین و دیگر ساختمان معماری مدرن است. هر دو اینها از طریق تونل زیرزمینی به هم راه دارند. این موزه یکی از بزرگترین، بهترین ها و زیباترین موزه های مونترال میباشد.

ofogh 81 13 300x200 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

موزه پونته کالیه

این مکان مناسب افرادی است که علاقمند به تاریخ و رازهای باستان هستند. این مکان در جایی واقع شده که اولین مهاجران اروپایی در اینجا ساکن بودند. شما میتوانید با ورود به این مکان ابتدا تاریخ مونترال را مشاهده کنید و بعد به زیرزمین رفته نمایشگاه های باستان شناسی در زیر زمین ببینید. متوجه خواهید شد که مونترال و ساختمان های اولیه به چه شکل بوده اند.

ofogh 81 15 300x200 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

خیابان سن کاترین

این خیابان دارای ۲۰۰ سال قدمت است و یکی از مکان های مهم تجاری و مناطق دیدنی شهر مونترال است. این مکان برای هر کسی و با هر سلیقه ای را راضی می نماید. فروشگاه های شیک، کافه های دنج، رستوران های محلی و کلاسیک، فست فودهای زنجیره ای، مغازه ها با برندهای جهانی را در این خیابان می توان دید. جالبترین بخش این مکان حراجی آن است که هر سال در ماه جولای به مدت یک هفته برگزار می شود.

ofogh 81 17 300x198 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

 شهربازی لارند

بزرگتری شهربازی کبک و دارای ترن هوایی چوبی است، که بلندترین ترن هوایی با ریل چوبی در جهان میباشد. این شهر بازی دارای ۴۰ دستگاه مختلف است و همه نوع سن می توانند وسیله ای در این شهربازی پیدا کنند و از آن استفاده کنند و اوقات شادی را در اینجا بگذرانند. حتی کنسرت های هیجان انگیز و آتش بازی نیز در این پارک برگزار می گردد.

ofogh 81 19 300x223 - مناطق دیدنی و جذاب مونترال | Montreal کانادا | توریستی و گردشگری با افق

گروه بین المللی افق با سال ها سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی و توریستی و مهاجرت کاری به کانادا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. شما می توانید برای بررسی شرایط خود برای روش های مهاجرتی به کانادا با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و با وکلای زبده ما در ایران و کانادا مشورت کنید. بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید. آینده از آن شماست اگر بخواهید و تلاش کنید.