مناطق دیدنی شهر ساسکاتون (Saskatoon Canada)

مناطق دیدنی و جذاب شهر زیبای ساسکاتون بین استان مانیتوبا و آلبرتا قرار گرفته و دارای خاک حاصلخیزی می باشد. این استان پرآفتاب ترین استان در کانادا بزرگ می باشد. شهر ساسکاتون یکی از شهرهای رو به رشد در کشور کانادا است. از نظر فرهنگ و تاریخ غنی شبیه به پایتخت فرانسه است. مهاجرت یکی از عوامل مهم در شکل گیری فرهنگ و تاریخ ساسکاچوان می باشد. افزایش مهاجرت نقش بسزایی در جمعیت استان داشته است.

در این مقاله تلاش شده تا شما را با مناطق بسیار دیدنی و جذاب شهر زیبای ساسکاتون آشنا کنیم. زیرا اگر شما اطلاعات کاملی راجع به این شهر داشته باشید. چه از طریق ویزای تحصیلی به کانادا بروید یا از طریق ویزای کار کانادا و یا توریستی به راحتی خواهید توانست از وقت و زمان خود نهایت استفاده را ببرید، و اوقات خوشی را با دوستان خود سپری کنید. حتی می توانید در انتخاب دانشگاه شما نیز تاثیر گذاشته و شما قصد ادامه تحصیل در یک شهر زیبا همچون ساسکاتون را داشته باشید. داشتن اطلاعات راجع به جاذبه های دیدنی هر شهر می تواند هیجان انگیز باشد و شما را جذب آن شهر کند.

موزه Remai

این موزه که در کنار رودخانه ساسکاچوان جنوبی واقع شده یکی مناطق زیبا و دیدنی شهر ساسکاتون کانادا است که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده است. در داخل موزه Remai شما می توانید آثاری همچون آتشگاه طولانی و همچنین مجموعه کلیشه های چاپی پابلو پیکاسو و همچنین ۱۱ گالری در این فضای زیبا قرار دارد. در این موزه رستوران هایی با فضای دلنشین و غذاهای محلی نیز وجود داشته و شما می توانید اوقات خود را سپری و از این فضا لذت ببرید.

ofogh 89 01 1 300x162 - ویزای توریستی | مناطق دیدنی و جذاب شهر ساسکاتون کانادا | افق و خدمات مهاجرتی

پارک Wanuskewin

این پارک در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. نام این پارک از قبیله Cree گرفته شده که به معنی “به صورت هارمونی با هم زندگی کردن” میباشد. محوطه های پارک Wanuskewin دارای طولانی ترین حفاری های دوران باستان شناسی و عتیقه های شش هزار ساله در آن کشف شده است. یکی از این یافته ها چرخ پزشکی است که دایره ای سنگی میباشد و توسط سرخپوستان امریکای شمالی ساخته شده است. که دارای اهمیت مذهبی، نجومی و قلمرویی است. این دایره برای شکار گاومیش توسط بومیان مورد استفاده میشده است. همچنین مجسمه هایی یک گله کوچک گاومیش کوهان دار امریکایی در مقابل ساختمان اصلی پارک که محل برگزاری نمایشگاه ها و گالری ها است قرار گرفته است. این مرکز دارای تورها بسیار خاص و ویژه مانند آموزش رقص سرخپوستان، کارگاه های آموزشی و هنرهای سنتی می باشد. شما می توانید حتی در خیمه های سرخپوستان یک شب بمانید و در کنار دوستان و خانواده اوقات خوبی را سپری کنید.

ofogh 89 03 300x200 - ویزای توریستی | مناطق دیدنی و جذاب شهر ساسکاتون کانادا | افق و خدمات مهاجرتی

موزه توسعه یافته وسترن

ساسکاتون ریشه غنی در صنعت راه آهن دارد. این موزه توسعه یافته دارای اندازه طبیعی از Boomtown که مربوط به سال ۱۹۱۰ میباشد. موزه دارای ساختمان هایی مانند مدرسه، کلیسا، ماشین لباسشویی خودکار، مغازه اغذیه فروشی که دارای مصنوعات واقعی است تزئین شده و شما را به زمان های عقب می برد. همچنین تراموای شهری، تراکتورها قدیمی، خط واگن ها در این موزه دیده میشود. بازدیدکنندگان می توانند در این نمایشگاه مراحل پیشرفت زندگی یک مهاجر را در طی چندین سال در ماک های واقعی از زمین های کشاورزی و محل زندگی آنها مشاهده کنند. این موزه همچنین به معرفی و نمایش نوآوری های کشاورزی و علمی که ساخته شده در شهر ساسکاتون که جز مناطق دیدنی می پردازد. دارای استودیو عکاسی میباشد که شما می توانید با لباس های مربوط به قرن بیستم یک عکس سیاه و سفید بگیرید.

موزه اکراینی کانادا

این موزه در ساسکاتون مرکزی قرار گرفته است.  افتخارات اکراینی های کانادا و سنت های فرهنگی منحصر به فرد آنها در این موزه به نمایش گذاشته شده است. این موزه در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده و دارای ۳ گالری می باشد. این گالری ها در واقع سختی ها و مشقت های مهاجران را به نمایش گذاشته است. اکراینی ها با خود مهارت کشاورزی را به این سرزمین آورده اند، که همین باعث توسعه و پیشرفت ساسکاچوان شده است. در واقع ۴۰ درصد از زمین های زراعی را برای زراعت و کشاورزی به خود اختصاص داده اند. حتی گالری هایی وجود دارد که آثار هنری جامعه اکراینی را نمایش می دهد. برای خرید سوغاتی و هدیه های زیبای شهر ساسکاتون مکان مناسبی است.

دانشگاه ساسکاچوان

یکی از بزرگترین موسسه آموزشی و در واقع یکی از اولین کالج های علوم کشاورزی است. این دانشگاه در قلب ساسکاتون قرار گرفته است. دارای رصدخانه ای بوده که برای عموم به صورت رایگان باز است و شما می توانید به تماشای ستاره ها از طریق تلسکوپ بپردازید. همچنین در داخل این رصد خانه موزه کوچکی نیز وجود دارد که به موضوعات منظومه شمسی، تاریخ ستاره شناسی و… اختصاص داده شده است.

ofogh 89 04 300x225 - ویزای توریستی | مناطق دیدنی و جذاب شهر ساسکاتون کانادا | افق و خدمات مهاجرتی

مرکز کانادایی Diefenbaker یا DCC

این مرکز در محوطه دانشگاه ساسکاچوان قرار گرفته است. مرکز موزه دارای آرشیوی از زندگی شخصی و کاری سیزدهمین نخست وزیر کانادا، جان جی دیفن بیکر اختصاص داده شده است. ماکت اتاق کابینه و دفتر نخست وزیر از سال ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۳ در اتاوا، آرشیوهایی از مقالات شخصی و عکس ها و اسناد صوتی و تصویری در این مکان موجود است.

فستیوال جاز ساسکاچوان Sasktel

این فستیوال در پایان ماه ژوئن و فصل تابستان در ساسکاتون شروع می شود، که از مناطق دیدنی این شهر است و هزاران طرفدار موسیقی در این فستیوال بزرگ شرکت می کنند. در این فستیوال بزرگ حتما با خود پتو و صندلی تاشو همراه داشته باشید. گروه های بزرگ موسیقی در این فستیوال بزرگ شرکت کرده و به مدت ۱۰ روز در ساسکاچوان میمانند.

بازار کشاورزان ساسکاتون

این بازار در روزهای شنبه، یکشنبه، چهارشنبه برپا می گردد. یکی از بازارهای قدیمی و بزرگ در این استان بوده و یکی از بهترین محل ها برای تجربه تمام موادغذایی و خوراکی های تولیدی این منطقه است.

باغ وحش و پارک مزرعه فارستری ساسکاتون

این باغ وحش و پارک مزرعه فارستری حدودا یک قرن پیش به عنوان گلخانه شروع به کار کرد. در طول زمان رشد ویژه ای کرد و در سال ۱۹۹۰ به یک سایت تاریخ ملی تبدیل شد. به خاطر باغ های ساخته شده و بازسازی ساختمان ها بعنوان تنها باغ وحش معتبر کانادا شناخته میشود. بیش از ۹۰ گونه پرنده و حیوانات همچون میمون های کاپوچین، گرگ های خاکستری، پانداهای قرمز چینی، لومورهای ماداگاسکار در این مکان زندگی می کنند، که شبیه سازی شده مکان زیستی خودشان است. در فصل زمستان شاهد خرس های گریزلی، Mistaya و کدا میباشید.

ofogh 89 05 300x199 - ویزای توریستی | مناطق دیدنی و جذاب شهر ساسکاتون کانادا | افق و خدمات مهاجرتی

تئاتر پرسفون Persephone theatre

این مکان در سال ۱۹۷۴ توسط خواهران رات و جانت و سوزان تاسیس شد. این مکان توسط یک شرکت تواتر غیرانتفاعی اداره می شود و به تولید برنامه های زنده و با کیفیت عالی می پردازد. نمایش های آرام برای بیماران مبتلا به اوتیسم، صرع نیز در این سالن ها برگزار می شود. همچنین نمایشهای برای افرادی با اختلالات بینایی و شنوایی نیز موجود است و افراد می توانند با این اختلالات از این مکان بهره ببرند.

ofogh 89 06 300x94 - ویزای توریستی | مناطق دیدنی و جذاب شهر ساسکاتون کانادا | افق و خدمات مهاجرتیگروه بین المللی افق با داشتن نمایندگی مجاز از دانشگاه های عالی کانادا آماده خدمات رسانی به شما دانشجویان و توریست ها می باشد. می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و شرایط خود را برای دانشگاه های کانادا و شهر زیبای ساسکاتون بررسی کنید. تلاش کنید تا زمان های طلایی خود را از دست ندهید و بتوانید در اولین فرصت پذیرش را از دانشگاه های کانادا گرفته و به تحصیل خود در یک کشور توسعه یافته ادامه دهید.