کانادا در بخش شمالی ترین قاره آمریکا قرار دارد که از شمال به اقیانوس شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. کانادا با مساحت ۹٫۹۸۴٫۶۷۰ کیلومتر مربع، دومین کشور وسیع جهان است. اما به طور کلی دارای جمعیت کم می باشد. پایتخت کانادا اتاوا می باشد و سه شهر بزرگ آن شامل تورنتو ، مونترال و ونکوور است. (استان های کانادا) . کانادا دارای یک سیستم بسیار عالی بهداشت و درمان می باشد و کلیه ی هزینه های درمانی (به غیر از دارو) در کشور کانادا رایگان می باشد.

یکی از دلایل مهمی که افراد کانادا را بعنوان مقصد نهایی برای مهاجرت انتخاب می کنند ، کیفیت زندگی بالا و استانداردهای زندگی در این کشور می باشد. مواردی از قبیل استاندارد بالای زندگی، مسائل زیست محیطی، سطح تحصیلات و بهداشت رایگان، همه این موارد باعث شده است که کانادا بمدت تقریبا ۱۰ سال متوالی بهترین کشور از نظر زندگی در جهان شناخته شود.

همانطور که می دانید در دنیای امروزه داشتن یک کارت بانکی الزامی است و کمتر مواردی پیش می آید که شما پول نقد همراه داشته باشید و تمامی کارهای شما با همان کارت بانکی قابل انجام است.
یکی از مسائل مهم برای مهاجران و تازه واردین به کانادا باز کردن حساب بانکی است زیرا پول های خود را در یک محل امن قرار می دهید و همچنین برای پرداخت هزینه هایی مانند قبوض گاز، برق و …. راحتر نیز خواهید بود.هر یک از بانک های کانادا خدمات متفاوتی را ارائه می دهند.
در کانادا دو نوع بانک وجود دارد یکسری در قبال ارائه خدمات از شما کارمزد دریافت می کنند و سری دوم از شما کارمزدی دریافت نمی کنند.

big five - معرفی کانادا

۵ بانک از بانک های بزرگ کانادا:

 • RBC Royal Bank   آدرس سایت : rbc.com
 • TD Canada Trust   آدرس سایت : td.com
 • Scotia Bank   آدرس سایت:Scotiabank.com
 • BMO Bank of Montreal  آدرس سایت: bmo.com
 • CIBC   آدرس سایت:ciba.com

یکسری بانک ها کوچک نیز هستند مثلا در کبک National Bank of Canada
بزرگترین موسسه مالی کبک Desjardins با اینکه بانک نیست ولی خدمات بانکی را ارئه می دهد
در غرب کانادا هم ATB Financial که به صورت دولتی ارائه می شود.
سری دوم بانک ها که بدون دریافت کارمزد خدمات بانکی را ارائه می دهند این بانک ها بر اساس سیستم جدید بانکی تاسیس شدند و شعبه ای ندارند و کاملا مجازی هستند و از طریق اینترنت و تلفن می توانید خدمات بانکی را دریافت کنید

دو تا از عمده ترین این بانک ها:

 • Tangerine که وابسته به Scotia Bank است
 • PC Financial از زیرمجموعه های CIBC

Bank of Nova Scotia - معرفی کانادا

دو نکته راجع به بانک های مجازی:

یکسری خدمات مثل ارائه چک تضمینی به دلیل وابستگی به سیستم پستی با تاخیر و پیچیدگی های خاصی همراه است همچنین یکسری خدمات بانکی مانند حوالاجات بین المللی کلا در بانک های مجازی ارائه نمی شود.
اگر تنها انگیزه شما برای رفتن به سمت این بانک ها مجازی فرار از پرداخت کارمزد است این را مدنظر داشته باشید که بانک های بزرگ کانادا تسهیلاتی را برای دنشجویان و برای تازه واردین قائل شده اند به عنوان مثال بانک RBC به تازه واردین ۹ ماه بخشودگی کارمزد می دهد البته هر چند این تسهیلات دائما در حال تغییر است ولی باید همیشه اطلاعات بروز بانک را چک کنید تا از قوانین جدید باخبر شوید.

قیمت بنزین در کانادا بسته به شرکت ، قیمت نفت ، روز و .. قیمت ها در نوسان است این رو همیشه در نظر داشته باشید که قیمت های خارج از شهر از داخل شهر ارزون تر است .
مبلغی که شما به خاطر سوخت ماشین در ماه پرداخت می کنید کمتر از بیمه است و یکی از مسایل دیگر این است که قیمت بنزین و گازوئیل در حال تغییر است مثلا اگر بنزین را در صبح به قیمتی خریده اید در عصر ممکن است قیمت آن بالاتر باشد و یا حتی در روز بعد ممکن است قیمت پایین بیاید در کل قیمت سوخت در حال نوسان است و ممکن است در یک روز چندین بار تغییر کند و این را هم در نظر داشته باشید که قیمت سوخت حتی در شهرهای مختلف و مناطق مختلف در شهر نیز قیمت متغیر است.پس بهترین همیشه قبل از ورود به پمپ بنزین قیمت سوخت را چک کنید.
به عنوان مثال در محل زندگی خودتان اصولا بین ۲ سنت تا ۵ سنت برای هر لیتر متفاوت است ولی بین تورنتو و شهرهای اطراف تا ۱۰ سنت در هر لیتر هم میتواند برسد ولی شما با نصب اپلیکیشن در موبایل خودتان می توانید قیمت ها را مشاهده کنید و قیمت ها را مقایسه کنید.

gas prices - معرفی کانادا
در کانادا در واقع بر خلاف ایران که فقط بنزین معمولی و سوپر دارد، چندین نوع بنزین دارد و موقعی که نازل را برمیدارید باید حتما نوع آن را انتخاب کنید و به رنگ آبی شد بعد شروع به بنزین زدن کنید و اگر نوع بنزین را انتخاب نکنید ، نوع گران ترین بنزین به صورت پیش فرض انتخاب می شود.
اصطلاح پمپ بنزین در اینجا Gas station است .

یکسری مدارک را باید قبل از ورود به کانادا حتما آماده کنید:

 • گواهینامه
 • گواهینامه بین المللی
 • سابقه گواهینامه
 • سابقه بیمه

هنگام رسیدن به کانادا حتما برای گواهینامه اقدام کنید چون این گواهینامه در این کشور به عنوان یک مدرک شناسایی معتبر شناخته می شود و حتی در بسیاری از مکان ها مثل بانک و… خیلی بکار می آید.
در استان آنتاریو گواهینامه ها رده بندی دارد
اول گواهینامه ای که شما میگیرید G1
بعد از یک مدتی شما می توانید برای G2 اقدام کنید
بعد از یک مدتی و با دادن آزمون Full G را میگیرید.

برای گرفتن گواهینامه حتما باید آزمون آئین نامه را دهید و این را نظر داشته باشد برای تغییر رده گواهینامه سوابق گواهینامه که از کشور خودتان آورده اید می تواند تاثیر داشته باشد بدون این سوابق، یک سال زمان میبرد که از G1 به G2 ارتقا پیدا کند و اگر یک کورس driving school گذرانده باشند این ۱ سال به ۸ ماه تغییر می کند ولی این سوابقی که با خودتان می آورید مثلا اگر فقط گواهینامه خود را ترجمه کرده باشید و بدون استعلام با خود آورده باشید در واقع یک سال به گواهینامه شما اضافه می کند و اجازه می دهد که شما بروید به G2 یعنی بعد از آزمون G1 سریعا بعد از آن می توانید آزمون G2 را بدهید.

اما اگر بیمه و سوابق گواهینامه خود را آورده باشید برای کم کرده هزینه ها بیمه است اما باید حتما G لایسنس را داشته باشید(Full G) و این سوابق مسیر را راحتر می کند برای اینکه به این سریعتر برسید و بتوانید از سوابق تون استفاده کنید و این موارد طی یک بازه زمانی ۶ ماهه اتفاق می افتد.
در واقع با سوابق گواهینامه که از کشور خودتان آورده اید خیلی سریعتر به G لایسنس می رسید و بعد از ۱ تا حداکثر ۶ ماه هم ماشین می خرید و سوابق بیمه خود را با توجه به سوابق که از ایران آورده اید پیوند میزنید .
در کشور کانادا اگر بین سوابق بیمه شما یک روز فاصله بیافتد شما بیمه خود را از دست خواهید داد برای همین یک بازه ۶ ماهه در نظر گرفته شده که در طی این ۶ ماه شما کارهاتون را انجام دهید تا بین بیمه شما هیچ گپی نیافتد.

اولین کار برای خرید خط موبایل این است که به سایت اپراتورهای مختلف مراجعه کرده و اطلاعاتی را بدست آورید و بعد انتخاب کنید.اگر گوشی موبایل مال خودتان باشد ملزم به امضا قرار داد دو ساله نیستید و از همه مهمتر ملزم ماندن با اون اپراتور هم نیستید و آزادی عمل بیشتری دارید و فسخ قرارداد برای شما نیز بی هزینه و راحتر خواهد بود و همچنین موقع انتخاب بسته مورد نظر به منطقه تحت پوشش اپراتور نیز دقت کنید
شرکت هایی که بسته های خیلی ارزون ارائه می کنند اصولا منطقه تحت پوشش آنها محدود است و استفاده از آن خط در خارج از آن محدوده تعرفه بالاتری دارد و معمولا رومینگ حساب می شود.

پوشش اپراتورهای بزرگتر اگر چه به طور کلی عالی است و منطقه به منطقه نیز فرق می کند و یک نکته جالب این است در کانادا وقتی شما خط را خریداری کردید به شما ۱۵ روز فرصت می دهد اگر شما از خط راضی نبودید میتونید در طی ۱۵ روز قرارداد را بدون هزینه فسخ کنید البته پرداخت هزینه مکالمات شما و پیامک های شما وهمچنین اینترنت استفاده شده بر عهده شخص خود شما می باشد

mobile phone 791644 1920 1080x675 - معرفی کانادا
همانطور که می دانید شما می توانید دستگاه گوشی موبایل را به همراه بسته مورد نظر از طریق شرکت تهیه کنید
به عنوان مثال شرکت Virgin mobile بسته تماس نا محدود و ۳ گیگابایت دیتا را با گوشی آیفون ۷ با حافظه ۳۲ گیگابایت به شما به مبلغ ۹۰ دلار در ماه بعلاوه ۳۹۹ دلار پیش پرداخت می دهد و همین بسته را شما می توانید با ۶۵ دلار در ماه بدون گوشی موبایل دریافت کنید.
گوشی آیفون ۷ با حافظه ۳۲ گیگابایت را می توانید از خود شرکت اپل با قیمت ۸۹۹ دلار می توانید تهیه کنید
حالا اگر شما ماهی ۲۵ دلار اضافی پرداخت می کنید در ۲۴ ماه که طول قرارداد است و به علاوه همون ۳۹۹ دلار پیش پرداخت می شود ۹۹۹ دلار
۲۵$*۲۴ماه*۳۹۹$=۹۹۹$
و این برای افرادی خوب است که پول ندارند که گوشی را یکجا تهیه کنند.
برای خرید خط شما نیاز به دو تا کارت معتبر دارید
همیشه حواستون به حراجی ها باشد چون تخفیف خیلی خوبی می خورد حدودا تخفیفات اول سپتامبر که مدارس و دانشگاه ها باز می شوند و Black Friday (آخر جمعه ماه نوامبر است )و Cyber Monday (اولین دوشنبه بعد از Black Friday است)
یکی از معروفترین شرکت های Fido و Rogers است .
Fidoیه آپشنی دارد و اینکه ماهی ۵ دلار است. به نام Value pack شما با این آپشن می توانید با ایران تماس بگیرید. با این وجود هزینه تماس مستقیم شما با ایران دقیقه‌ای ۸ سنت می شود .

در کانادا نوع ماشین خیلی مهم است ، سایز ماشین اهمیت دارد،چه نوع ماشینی را می خواهید با آن رانندگی کنید نو یا قدیمی، شاسی بلند یا شاسی کوتاه، شخصی که می خواهد پشت فرمون بشیند چه نوع گواهینامه ای دارد و اینکه چند سالش است، آیا جریمه رانندگی دارد یا خیر یا اینکه تصادف داشته یا خیر، سابقه هایی که از ایران آورده خیلی تاثیرگذار است، کدام منطقه شهر زندگی می کنید تاثیر گذار است
این نکته را در نظر بگیرید هر چه ماشین نو تر باشد تاثیر مثبت روی بیمه دارد و هر چه ماشین لاکچری تر باشد ایمنی اش بالاتر است و هچنین نرخ بیمه پایین تری نیز دارد.

و حالا کسانی که پشت فرمون میشینند اگر در سوابق خود جریمه ای نداشته باشند و تصادفی که خودشان مقصر باشند نداشته باشند و حق بیمه شان را به موقع پرداخت کرده باشند که این مورد فوق العاده موثر است به طور کل اعتبار فرد خیلی موثر است در واقع این سوابق شما برای خیلی موارد کاربردیه مثلا اگر بخواهید بیمه ای برای خانه خود بخرید و… و در واقع ۹۰ درصد کمپانی ها به این سوابق دسترسی دارند و چک می کنند.
هر چقد شما سوابق خوبی داشته باشید نزخ بیمه شما پایین تر است.

نحوه پیدا کردن خونه

یک راه پیدا کردن خانه در اکثر کشورهای دنیا استفاده از اینترنت که شما حتی می تونید از ایران هم این کار رو انجام بدید.
یک راه دیگر رجوع کردن به دفتر املاک در شهر محل اقامتتون است
یک راه دیگر هم قدم زدن در خیابان ها است در محله که انتخاب کرده اید قدم بزنید و مطمئنا اگر خونه برای اجاره یا فروش باشد حتما تابلو اش را خواهید دید.
تعدادی زیادی از سایت ها هستند که به شما در پیدا کردند خانه کمک می کنند مانند WWW.KIJIJI.COM
به محض ورود به این سایت یک سری گروه های مختلف رو خواهید دید که حتی می توانید ماشین مورد نظرتان را نیز از این طریق بخرید.

house in canada - معرفی کانادا

حالا در قسمت املاک میتوانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید به عنوان مثال آپارتمان و در صفحه مورد نظر که باز می شود از سمت چپ نیز می توانید سرچ خود را محدود کنید.(تعداد اتاق خواب ها را محدود کنید یا منطقه جغرافیایی را انتخاب کنید حتی در بخش پایین می توانید یک بازه قیمتی برای آن تعریف کنید که فقط توی اون بازه برای شما جستجو بکند.

اجاره خانه:

اجاره در مرکز شهر : فقط اجاره یک اتاق خواب از خانه (مشترک با دیگر افراد) و حمام و آشپرخانه و laundry مشترک با اجاره کوتاه مدت ۸۵۰ دلار
اجاره در مرکز شهر یک خانه کاملا مستقل با ۳ اتاق خواب و ۲ سرویس بهداشتی به مبلغ ۳۵۰۰ دلار (در تورنتو)
در واقع اجاره خانه ها تا ۲۰٫۰۰۰ دلار در ماه نیز وجود دارد و این بستگی به خود خونه و ویژگی های و ابعاد آن دارد
اجاره در شمال شهر: فقط اجاره یک اتاق خواب از خانه (مشترک با دیگر افراد) و حمام و آشپرخانه و laundry مشترک با اجاره کوتاه مدت ۷۰۰ دلار
اجاره در شمال شهر یک خانه کاملا مستقل با۳ اتاق خواب و ۲ سرویس بهداشتی به مبلغ ۳۵۰۰ دلار (در تورنتو)
اجاره در منطقه یورک: فقط اجاره یک اتاق خواب از آن خانه (مشترک با دیگر افراد) و حمام و آشپرخانه و laundry مشترک با اجاره کوتاه مدت ۶۰۰ دلار
اجاره در منطقه مارکهام: یک خانه کاملا مستقل با۴ اتاق خواب و۳ سرویس بهداشتی به مبلغ ۲۱۹۹ دلار
اگر یک نفر ضامن شما شود برای اجاره محل اقامت که اصطلاح آن Cosigner است از این طریق هم می توانید ملکی را اجاره کنید این در مواقعی است که طرف(صاحبخانه) نمیتونه به شما اعتماد کند.
نکته ای باید در نظر بگیرید این است که به محض ورود به کشوری سریعا اقدام به خرید خانه نکنید در ابتدا یک خانه به مدت یک سال را اجاره کنید تا بتوانید در این یک سال اطلاعاتی را کسب کنید بعد اقدام به خرید خانه کنید.
دغدغه اصلی برای همه مهاجرین پیدا کردن یک خانه مناسب برای اسکان است
برای اجاره شما می توانید آپارتمان یا خانه را انتخاب کنید.

houseforsale - معرفی کانادا

آپارتمان دو نوع است Cando یا Rental

Cando آپارتمان هایی هستند که افرادی که آنجا زندگی می کنند خودشان صاحب خانه هستند و شما برای اجاره با فرد حقیقی وارد مذاکره می شوید. Cando های امروزی نیز شامل سالن مطالعه، استخر، سالن ورزش، سالن اجتماعات و… را به صورت استاندارد دارند
این را همیشه در نظر داشته باشید پارکینگ و انباری اگر جز اجاره خانه شما باشد حتما در آگهی ذکر می شود و همه در مذاکراتتون این موضوع را مطرح بکنید اگر لازم دارید.

در کانادا مجتمع هایی هستند که فقط واحد های اجاره ای دارند یعنی هر کس در این مجتمع ساکن است صاحب خانه نیست به این مجموعه ها Rental می گویند و معمولا خانه های قدیمی هستند و اجاره این مکان ها ارزون تر است و امکانات شان هم کمتر است البته بسته به اجاره که می دهید امکانات دارد و همچنین واحد هایی هم هستند که اجاره بالایی دارند و امکانات عالی هم در اختیار شما قرار می دهند.

قیمت مواد خوراکی:

قیمت گوشت و مرغ و ماهی
گوشت چرخ کرده ۵٫۹۹ دلار
گوشت بدون استخوان ۹٫۹۹ دلار
ماهیچه ۶٫۹۹ دلار
کالباس مرغ و قارچ ۵٫۶۹ دلار
خیارشور شیشه ای متوسط ۳٫۲۹ دلار
گلاب ۳٫۹۹ دلار
مرغ کامل ۸٫۸۰ دلار هر کیلو
ران مرغ ۸٫۸۰ دلار هر کیلو
سینه مرغ ۱۶٫۷۰ دلار هر کیلو
ماهی تیلاپیا ۲۰٫۸۸ دلار هر کیلو
ماهی سفید ۲۵٫۲۹ دلار هر کیلو
ماهی سالمون ۲۶٫۳۹ دلار هر کیلو
گوشت چرخ کرده بدون چربی ۱۳٫۸۰ دلار هر کیلو
گوشت چرخ کرده کم چربی ۱۱٫۰ دلار هر کیلو
گوشت چرخ کرده پرچربی ۸٫۷۵ دلار هر کیلو
گوشت خورشتی ۱۳٫۳۰ دلار هر کیلو
گوشت بی استخوان ۱۹٫۹۷ دلار هر کیلو
گوشت استیکی ۲۴٫۹۷ دلار هر کیلو
تخم مرغ بسیار بزرگ ۱۸ عددی ۵٫۱۷ دلار
تخم مرغ ویتامین D 18 عددی ۶٫۴۸ دلار
تخم مرغ امگا ۳ ۱۸ عددی ۶٫۸۴ دلار

پیدا کردن شغل:

همانطور که می دانید یکی از راه های پیدا کردن کار در کانادا از طریق وب سایت های کاریابی است .در زیر سایت های بسیار معروف در زمینه کاریابی را به شما معرفی می کنیم.

Indeed

این سایت تقریبا یکی از معروفترین موتورهای جستجو کار در کل دنیا می باشد.در واقع یکی از پر مخاطب ترین وب سایت های کاریابی کانادا می باشد.
https://ca.indeed.com

LinkedIn

https://www.linkedin.com/این سایت یکی از سایت های عالی برای پیدا کردن شغل است.این وب سایت مخصوص تمام کشورها می باشد و شما می توانید پروفایل خود را تکمیل کنید و رزومه خود به همراه کارهای تجربی و تخصص های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Jobbank

https://www.jobbank.gc.ca/homeاین یک سایت دولتی است و این وب سایت برای شرکت های کانادایی است که نیروی خارجی خود را به آسانی بیابند.
یک پرویل ایجاد کنید و هم می توانید سرچ های درستی را انجام دهید

Eluta

https://www.eluta.ca/این یکی از سایت های بسیار عالی و شناخته شده است که شما می توانید شهر مورد نظر و کار خود را جستجو کنید و مشاغل را به صورت لیست وار به شما نشان می دهد.

Career Builder

یک وب سایت بین المللی است علاوه بر کانادا می توانید برای کشورهای دیگر نیز برای کار جستجو کنید.حتی می توانید با ثبت نام در سایت آگهی های شغلی را نیز از طریق ایمیل دریافت کنید.
https://www.careerbuilder.ca/

Monster

یکی از بزرگترین وب سایت های کاریابی در کانادا و حتی در جهان است
https://www.monster.ca/سایت زیر سایت کاریابی در شهر های کانادا است اگر چه با سایت هایی که در بالا معرفی شد نیز شما می توانید مشاغل را در استان ها نیز پیدا کنید ولی هر استان در کانادا سایت کاریابی مخصوص به خود را نیز دارد.

کبک

https://www.emploiquebec.gouv.qc.ca/en/

آلبرتا

http://www.albertajobcentre.ca/

بریتیش کلمبیا

http://www.bcjobs.ca/

ساسکاچوان

http://www.saskjobs.com/

مانیتوبا

http://www.gov.mb.ca/govjobs/

آنتاریو

http://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx

نیوفانلند و لابرادور

https://regionalhelpwanted.com/newfoundland-labrador-jobs/

جزیره پرنس ادوارد

http://employmentjourney.com/current-job-openings-week-of-august-28-2017/

نیوبرانزویک

https://www.nbjobs.ca/

نوااسکوشیا

https://regionalhelpwanted.com/nova-scotia-jobs/

کشور کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و همچنین یک کشور با چندین فرهنگ می باشد و از آنجایی که در چندین سال اخیر ایرانی های زیادی به این کشور مهاجرت کردند و شروع به کسب و کارهایی کردند که یکی از این کسب و کار ها رستوران های ایرانی می باشد که بسیار پرطرفدار در میان ایرانیان مقیم این کشور و حتی کانادایی ها می باشد.

مکانهای گوناگون برای صرف غذا در بیرون

مانند رستورانها، کافه ها یا فست فود ها. برای دستیابی به لیست کامل این اماکن می توانید به کتاب زرد ، قسمت رستورانها مراجعه نمایید.
در بسیاری از این اماکن غذاهای بین المللی نیز عرضه میشود.
هنگامی که شما برای صرف غذا به رستوران می روید ، ممکن است مبلغ صورتحساب نهایی بیش از حد انتظار شما باشد .
باید توجه داشت که قیمت غذاها در رستورانهای مختلف با توجه به نوع غذا ، مکان و موقعیت رستوران و نوع سرویس ارائه داده شده ، بسیار متفاوت است.
باید توجه داشت که به قیمت هایی که در منوی رستوران نوشته شده است ، ۱۴% بابت مالیات بر فروش افزوده خواهد شد .
بعضی از رستوران ها لیست غذاها و قیمت آنرا در خارج از رستوران در معرض دید قرار می دهند و شما می توانید قبل از ورود به رستوران آن را ملاحظه فرمایید.

انعام دادن در کانادا

در اینجا رسم بر این است که به گارسون انعام Tipداده می شود . بیشتر مردم ۱۰ الی ۲۰ درصد جمع صورتحساب( قبل از اضافه شدن مالیات) را بعنوان انعام پرداخت میکنند.
البته اگر از سرویس داده شده راضی نباشید می توانید مبلغ کمتری انعام بدهید یا اصلا انعام پرداخت نکنید.
اگر از رستورانی غذا را خریده و به بیرون ببرید ، رسم نیست که انعام بدهید . همچنین در رستورانهای فست فود نیز پرداخت انعام مرسوم نمی باشد.
نوشابه های الکلی را فقط می توان در رستورانها و بارهایی که مجوز عرضه آنرا دارند ، تهیه نمود و باید آنرا در همان محل ، مصرف نمود. هرچند به هیچ وجه مصرف آنها توصیه نمی شود.

Calgary11 - معرفی کانادا

رستورانها و غذاهای بین المللی

هر ساله در کانادا به تعداد رستورانهای عرضه کننده غذاهای ملیتهای مختلف افزوده می شود که در آنها غذاهای سایر نقاط دنیا
مثل غذای ایتالیایی، لبنانی، تایلندی، چینی، هندی، آلمانی، ترکیه ای، ژاپنی، مکزیکی و سایر کشورها عرضه میشود .
علاوه بر اینها رستورانهای دیگری هستند که متعلق به کانادایی های نسل اول می باشند و توسط آنها اداره می شوند که بعلت کثرت تعداد، امکان ذکر تمام عناوین در اینجا وجود ندارد.

نکته:

درایو تروو یا Drive-through یکی از سرویس هایی است که رستورانها (بخصوص فست فود) ارائه می دهند . این سرویس این امکان را به مشتری می دهد که بدون پیاده شدن از خودرو بتواند غذا و نوشابه را خریداری نماید.
خیلی از رستورانها از طریق تلفن یا اینترنت، سفارش غذا قبول می کنند. سفارشات می تواند در صورت تقاضا در محل کار یا منزل تحویل گردد delivery service ،
و یا در رستوران پس از آماده شدن تحویل گرفته شود pick-up شما همچنین می توانید غذا را در رستوران سفارش داده و برای مصرف به خارج از رستوران ببرید take-out یا to go

به عنوان مثال اگر شما در رستوران استیک سفارش می دهید باید درجه پختگی آن را خود شما تعیین کنید (میزان پختگی این استیک به شما بستگی دارد)
شما می توانید هنگام که صورت حساب را درخواست می کنید مییتوانید هم پول نقد دهید یا با کارت اعتباری پرداخت کنید
کسانی که تو رستوران کار می کنند از حداقل حقوق یک مقدار کمتر دریافتی دارند چون انعام دادند در کانادا یک کار مرسومی است
نکته مهم که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است که اگر یک نفر بودید که انعام را می دهید اما اگر گروهی مثلا ۶ یا ۸ نفر تو رستوران بیایید در صورت حساب شما این مبلغ انعام اضافه می شود و در صورت حساب نیز نوشته می شود بین ۱۵ تا ۱۸ درصد خودشان اضافه می کنند در واقع شما دیگر این انتخاب را ندارید که این مبلغ را ندهید در اصل اجباری است.