شرایط مشمولین معافیت تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

یکی از مسائلی که برای آقایان همواره دغدغه بوده، خدمت سربازی است. این نگرانی هست، که بدون داشتن کارت پایان خدمت چطور می توانند با معافیت تحصیلی به کانادا مهاجرت کنند.

کارشناسان و مشاورین افق با بروزترین اطلاعات در این امر شما را برای معافیت تحصیلی خارج از کشور، شرایط خروج از کشور برای ادامه تحصیل در کانادا، معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی خارج از کشور، صدور معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور توسط وزارت علوم راهنمایی می کنند. هدف ما کم کردن نگرانی های شما و نشان دادن راه کمکی برای شما است. همراه شدن با موسسه افق و خواندن مطالب به روز شده توسط کارشناسان ما می تواند به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهد. به جای سردرگمی و گرفتن اطلاعات غلط و یا ناقص از اطرافیان می توانید با مطالعه سایت ما به آدرس اینترنتی www.ofoghint.com پاسخ بسیاری از سوالات خود را در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا دریافت کنید. و با دریافت پاسخ صحیح راه درست را انتخاب و تصمیم درست را بگیرید. تا با چشمی باز و اطلاعات صحیح برای مهاجرت اقدام کنید.

حالا سوال هایی که ذهن آقایون علاقمندان به تحصیل در کانادا را به خود مشغول کرده است این است که:

برای معافیت تحصیلی چه باید کرد؟

روند معافیت تحصیلی چگونه است؟

به چه کسانی معافیت تحصیلی کانادا تعلق می گیرد؟

طریقه گذاشتن وثیقه چگونه است؟

چه مبلغی را با به عنوان وثیقه در بانک قرار دهیم؟

شرایط قرار دادن وثیقه به چه صورت است؟

آیا می توانید پول نقد بگذارید؟

آیا می توانید سند ملک بگذارید؟

در نهایت هنگام ورود به کشور دیگر باید چه کاری انجام دهید؟

آیا می توانید به کشور خودتان بازگردید؟

تا وقتی که دانشجوهستید طبیعتا می توانید به کشور برگردید. اما سوال اینجاست بعد از اتمام دوره دانشجویی چه باید کرد؟

موقع بازگشت به وطن باید به سربازی بروید ؟

آیا دولت مانع خروج شما خواهد شد؟

معافیت تحصیلی کانادا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

چه نوع پذیرشی باید داشته باشید؟

پاسخ تمامی سوالات شما در این مقاله است با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید. نگران عدم انجام به خدمت سربازی نباشید شما می توانید به راحتی با معافیت تحصیلی خود در کانادا به ادامه تحصیل در این کشور را ادامه دهید.

army ranger field uniforms 300x222 - شرایط مشمولین معافیت | تحصیل در کانادا | ویزای تحصیلی دانشجو

مراحل دریافت معافیت تحصیل در کانادا

نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای مهاجرت به کانادا بدین صورت می باشد، که باید پذیرش فعلی شما باید یک مقطع بالاتر از پذیرش قبلی شما باشد. به طور مثال اگر در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد دارید. باید پذیرش شما برای مقطع دکترا باشد. و اگر لیسانس دارید، باید پذیرش شما برای مقطع کارشناسی ارشد باشد. این نکته بسیار مهم است از دانشگاهی باید پذیرش دریافت کنید که مورد قبول وزارت علوم باشد.

برای اخذ معافیت تحصیلی مراحلی جهت اقدام است، که شما باید به دقت آنها را انجام دهید. ابتدا باید نامه پذیرش تحصیلی خود را به تایید وزرات علوم برسانید (البته با توجه به کشور مقصد قانون ها متفاوت است) و بعد از ارزشیابی به شما نامه ای خواهند داد تا به نظام وظیفه بروید. در نظام وظیفه شما باید وثیقه ای قرار دهید که این وثیقه می تواند پول نقد و یا سند ملکی باشد.

بعد از گذاشتن وثیقه شما به اداره گذرنامه مراجعه کرده و پاسپورت خود را دریافت می کنید. و در صورت داشتن پاسپورت می توانید اجاره خروج دریافت کنید. کل پروسه توضیح داده شده از نظر زمانی متفاوت است.

مقدار وثیقه حدود ۲۲٫۵۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است و این مبلغ در یک حساب بانکی بلوکه می شود. اما هر ماه به آن سود تعلق می گیرد و شما می توانید سود را برداشت کنید. شما می توانید به جای پول، سند ملکی به عنوان وثیقه قرار دهید. حواستان باشد سند ملک بعنوان وثیقه دردسر ساز و هزینه بر نیز می باشد. اگر بتوانید پول نقد را در بانک قرار دهید بهتر و دردسر آن نیز کمتر است.

بعد از همه این موارد ممکن است این سوال در ذهن شما باشد که بعد از فارغ التحصیلی باید چکار کنید. جواب این سوال ساده است، شما باید برای یک مقطع بالاتر ثبت نام کنید و یا برای اقامت دائم به کانادا اقدام کنید و یا می توانید ویزای کار (Visa Work) دریافت کنید.

نکته مهم این است که معافیت تحصیلی فقط برای یک مقطع بالاتر صادر می شود مثلا اگر لیسانس هستید برای فوق لیسانس به شما معافیت می دهند. اگر دوباره بخواهید برای لیسانس اقدام کنید و پذیرش بگیرید برای شما معافیت صادر نمی شود.

راه دیگری که شما در این مورد می توانید، انجام دهید این است که در هنگام تحصیل اقدام برای پذیرش تحصیلی در مقطع یکسان کنید و هنگامی که پذیرش خود را دریافت کردید (قبل از فارغ التحصیلی) از دانشگاه انصراف دهید و البته بهتر است بعد از دریافت پذیرش انصراف دهید. به طور کلی شما با تغییر دانشگاه برای همان مقطع و می توانید معافیت تحصیلی را دریافت کنید.

نکته مهمی که باید همواره بیاد داشته باشید این است که برای مقطع لیسانس معافیت تحصیلی برای کانادا صادر نمی شود. معافیت تحصیلی فقط برای مقطع ارشد و دکترا صادر می شود.

بعد از دریافت معافیت تحصیلی و رفتن به کانادا تا زمانی که شما گواهی اشتغال به تحصیل دارید و در حال تحصیل هستید، می توانید به ایران برگردید. اما وقتی که فارغ التحصیل شدید در سه حالت بازگشت شما به ایران  قابل انجام است:

  • ویزای کار دریافت کنید.
  • یا PR اقامت دائم کانادا را اخذ کرده باشید.
  • و یا مجدد برای مقطع بالاتر پذیرش بگیرید.

شما بعد از تحصیل در کانادا می توانید ویزای کار Work Permit دریافت کنید. که با توجه به طول مدت تحصیل برای شما ویزای کار باز صادر می شود. در این حالت شما نامه اجازه کار Work Permit  و مدرک فارغ التحصیلی (مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا) خود را برای یک نفر که در ایران است ارسال می کنید. و آن فرد مدارک را به وزارت علوم برده و مدرک شما ارزشیابی می شود و بعد از آن برای شما پاسپورت جدید صادر شده و شما با این پاسپورت می توانید سالی ۳ بار به ایران بیایید. بدون اینکه وضعیت نظام وظیفه شما تغییر کند. و مبلغ وثیقه در بانک نیز توسط دولت مصادره می شود.

امیدوارم توانسته باشم با این اطلاعات به تمامی سوالات شما درباره معافیت تحصیلی به کانادا پاسخ داده باشیم. موسسه بین المللی افق با جمع آوری اطلاعات جامع و کامل درصدد است، تا بتواند راه بهتر را به شما نشان دهد. موفقیت شما باعث افتخار خانواده بزرگ افق می باشد.