مشاورین قانونی مهاجرت

چه افرادی به صورت قانونی اجازه مشاوره مهاجرت دارند ؟

کانادا کشوری مهاجر پذیر است که برنامه های مهاجرتی بسیار زیاد و متفاوتی دارد. همچنین جهت تسهیل و آموزش روش ها و راه های قانونی، و تایید افرادی همچون مشاورین قانونی مهاجرت، شورای نظارت بر امور مشاورین مهاجرت کانادا یا ICCRC ایجاد شده و کسانی که دوره های لازم را گذرانده اند می توانند عضو این شورا باشند و مشاورین قانونی مهاجرت محسوب می شوند. متقاضیان پرونده های مهاجرتی جهت ایجاد پرونده های اقامتی باید با مشاوران مهاجرت کار کنند تا روند مهاجرت آنها حالت قانونی داشته و امکان پیگیری های قانونی هم توسط این افراد وجود داشته باشد.

اگر مشاورین مهاجرت مجوز فعالیت در زمینه امور مهاجرتی نداشته باشند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

فردی که در کانادا عضو ICCRC نباشد، مشاور مهاجرت محسوب نمی شود و اگر این فرد امور مهاجرتی فردی دیگر را به عهده بگیرد مجرم محسوب شده و به “تا 5 سال زندان و پرداخت جریمه نقدی” محکوم می گردد. علاوه بر این فردی هم که پرونده خود را به فرد بدون مجوز داده نیز مجرم محسوب می شود و تا 5 سال حق اقدام جهت هیچگونه درخواست اقامتی به کانادا را ندارد.

آیا دارای مجوز رسمی بودن برای انجام امور مشاوره مهاجرتی مهم است؟

بله، چون مهاجرت همیشه به صورت قانونی انجام می گردد و امکان پیگیری و درخواست شکایت و یا بررسی مجدد فقط از طریق افراد دارای مجوز امکان پذیر است. پس با مشاورین قانونی مهاجرت کار کنید.

آیا وکلای حقوقی و دادگستری اجازه فعالیت در زمینه مشاوره قانونی مهاجرت دارند ؟

خیر، زیرا وکلای حقوقی فقط به قوانین کیفری و مدنی کشور مسلط هستند و نه دانش لازم نه مجوز های لازم را جهت ارائه راهکارهای مهاجرتی و مشاوره در راستای این موضوع ندارند.

اگر مشاور مهاجرت اشتباه کند آیا سازمانی وجود دارد که خسارت متقاضی را پرداخت کند ؟

اگر مشاور مهاجرت، عضو رسمی ICCRC باشد، شما می توانید به این سازمان شکایت کنید و درخواست شما پیگیری خواهد شد.

چطور مطمئن شوم یک وکیل یا مشاور مهاجرت، مجوز فعالیت در کانادا را دارد ؟

به سایت رسمی مراجعه فرمایید اسامی مشاوران قانونی مهاجرت که عضو این شورا هستند در این سایت وجود دارد. توصیه می کنیم فقط با این افراد کار کنید و هر عضو شماره عضویت مخصوص به خود را دارد و کلیه اطلاعات فرد در این سایت مشخص می باشد.

در فرآیند مهاجرت چه زمانی و به چه مشاوران مهاجرتی شک کنیم ؟

مشاوران مهاجرتی که مجوزهای لازم را ندارند قابل اعتماد نیستند و باید مطمئن شوید روش پیشنهادی با شرایط شما و قوانین کانادا کاملا هم خوانی دارد. اطلاعات لازم را می توانید از سایت CIC که وبسایت اداره مهاجرت کانادا است به دست آورید و اگر کسی در پروسه مهاجرت به شما قطعیت و تضمین 100 درصد در جهت دریافت انواع ویزای تحصیلی، توریستی، کاری، اقامت دائم و … داد، قابل اعتماد نیست چون تصمیم گیرنده نهایی افسر اداره مهاجرت کانادا به نمایندگی از طرف دولت کانادا می باشد.

نمایندگان اداره مهاجرت و شهروندی کانادا یا مشاورین قانونی اداره مهاجرت این کشور می توانند به شما توصیه هایی در رابطه با انواع روش های مهاجرتی ارائه دهند؛ به شما کمک کنند بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید؛ درخواست مهاجرت شما از طریق ویزاهای مختلف توریستی، تحصیلی، کاری و اقامت دائم را پر نموده و ارسال کنند؛ با دولت کانادا به جای شما ارتباط برقرار کنند؛ درخواست مهاجرت شما را پیگیری کنند؛ درباره اینکه می توانند امور مهاجرتی و شهروندی را انجام دهند، تبلیغات کنند.

نیازی به نماینده یا مشاور قانونی مهاجرت نخواهید داشت و این موضوع یک انتخاب کاملا شخصی است اگرچه شاید در ظاهر ماجرا تفاوتی ایجاد نکند اما باید این موضوع را در نظر داشت که تجربه اغلب مشاوران مهاجرتی در پرونده های مختلف به آنها کمک می کند تا درصد ریجکتی پرونده را پایین آورده و شانس ویزای کلاینت خود را افزایش دهند.

می توانید تمامی فرم ها و دستورالعمل های لازم برای دریافت ویزا، مجوز و غیره را به صورت رایگان از وبسایت اداره مهاجرت کانادا درخواست دهید. اگر از دستورالعمل های موجود در وبسایت پیروی کنید، می توانید تمامی فرم ها را پر نموده و درخواست ویزای خود را ارسال نمایید. اما همانطور که قبلا هم گفتیم، تجربه چندین باره شرکت های مشاوره مهاجرت در مقایسه با تجربه یک بار شما باعث می شود شانس پاس ریکوئستی یا ویزا شدن شما افزایش یابد.

اینکه چطور بتوانید شرکت های کلاهبردار مهاجرتی را تشخیص دهید، قبلا در مقاله ای با همین عنوان در وبسایت گروه بین المللی افق ماندگار، به طور مفصل شرح داده شده است.

نمایندگان یا مشاوران قانونی مهاجرت می توانند هر نوع پرداختی لازم در اداره مهاجرت را انجام دهند و از جانب اداره مهاجرت کانادا با عنوان “Authprized” شناخته می شوند. آنها وکلا و حقوقدانانی هستند که اعضای جامعه حقوقی یک منطقه یا استان کانادایی به حساب می آیند. دفاتر اسناد رسمی و مشاوران اداره مهاجرت و شهروندی کانادا که عضو کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا می باشند.

توجه داشته باشید که شما و فقط شما مسئول تمامی اطلاعاتی هستید که در درخواست یا اپلیکیشن خود قرار می دهید حتی اگر نماینده یا وکیلتان آن را به جای شما پر کند. این موضوع یعنی نقص اطلاعات یا اطلاعات غیر واقعی می تواند عواقب جبران ناپذیری برای شما داشته باشد و گاهی تا 5 سال ممنوعیت درخواست برای ورود به کانادا را در پی خواهد داشت. پس وسواس لازم برای این موضوع را به خرج دهید و فقط به دنبال مشاورین قانونی مهاجرت باشید که مجوزهای لازم را دریافت کرده اند.

در صورتی که تمایل دارید شرایط شما برای ویزای توریستی کانادا با توجه به قانون ایران 2023 به صورت رایگان ارزیابی شود، یا می خواهید سایر روش های مهاجرتی نیز برای پرونده شما بررسی شود، می توانید فرم های ارزیابی رایگان وبسایت ما را پر نمایید. اگر سوالی دارید، می توانید با شماره های 05131071 و 09120920268 تماس بگیرید و سوالات خود را به صورت تلفنی از کارشناسان ما بپرسید.

و اگر وقت مشاوره مهاجرت همراه با کد تخفیف 20 درصدی می خواهید، می توانید از طریق صفحه مشاوره مهاجرت ما اقدام به رزرو مشاوره نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *