۱٫ بدون شهریه در دانشگاه های دولتی کشور آلمان تحصیل کنید

تحصیلات عالی در کشور  آلمان عمدتا توسط دولت تأمین می شود و بنابراین برای دانشجویان داخلی و خارجی به طور واقعی رایگان است .

سیستم آموزش عالی آلمان حدودا  ۴۰۰ موسسه دارد  . آنها به موسسات دولتی “بدون شهریه” تقسیم می شوند که بیش از ۲٫۴ میلیون دانشجو را در سراسر آلمان میزبانی می کند . تعداد کمی موسسه خصوصی که کمتر از ۵ درصد از کل دانشجویان را ثبت نام می کنند.

در دهه گذشته ، آلمان از لحاظ سیاسی برای ممنوعیت شهریه در سراسر کشور تلاش کرده است. با این حال ، به عنوان یک کشور فدرال غیر متمرکز ، موافقت همه ۱۶ فدراسیون دشوار بود. در اکتبر ۲۰۱۴ ، اجماع حاصل شد و آلمان در حال حاضر دسترسی به آموزش عالی رایگان را برای همه دانشجویان ، صرف نظر از منشاء آنها ، ارائه می دهد.

0011 - مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان

۲٫ اعضا و زیرساخت های عالی دانشگاه های آلمان

تحصیلات عالی در آلمان شامل سه نوع موسسه مختلف است :

  • دانشگاه ها

  • دانشگاه های علمی کاربردی

  • دانشکده های فنی ، هنری ، فیلم و موسیقی

قدمت اکثر دانشگاه های دولتی در آلمان از قرون وسطی است ، این امر مانع از توجه به آموزش از نظرکیفی و همچنین وجود نام های برجسته در رشته های مختلف دانشگاهی می شود. سایر موسسات یا پس از جنگ جهانی دوم یا اخیراً تأسیس شده اند ، از جمله اکثر دانشگاه های خصوصی.

۳٫ مدارک بین المللی

اکنون همگی دانشگاههای آلمان  تحت پیمان بولونیا فعالیت می کنند . که این امر باعث می شود همه دانشجویان دارای مدرک واحد و شناخته شده بین المللی مانند لیسانس ، کارشناسی ارشد یا دکترا باشند.

0022 - مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان

مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور آلمان

  •  لیسانس ۶ترم یا۳ سال

  •  فوق لیسانس ۲تا۴ترم ۱تا ۲ سال

  •  دکترا۴تا۶ ترم ۲تا۳سال

به جز رشته های پزشکی ، حقوق و داروسازی این زمان تحصیل در بیشتر رشته های دانشگاهی یکسان است. دانشجویان هنوز در این رشته ها  به شیوه سنتی آموزش می بینند . فقط یک امتحان دولتی در پایان تحصیل انجام می شود و همچنین دوره این رشته ها چند ترم بیشتر از یک لیسانس معمولی طول می کشد.

۴٫مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود

تحصیل در آلمان نه تنها به صورت رایگان انجام می شود ، بلکه اگر مهارت های زبان شما چندان خوب نیست ، می توانید آن را به زبان انگلیسی نیز انجام دهید. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی و گسترده است که در اکثر مدارس سراسر جهان به عنوان زبان دوم آموزش داده می شود.

۵٫ فرصت های شغلی عالی

صرف نظر از سیاست شهریه رایگان ، تحصیل در آلمان کاملاً رایگان نیست – شما هنوز باید هزینه های زندگی را برآورده کنید. بنابراین بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند به دنبال شغلی برای حمایت از خود در حین تحصیل باشند. پیدا کردن شغل برای دانشجویان اتحادیه اروپا بسیار آسان است ، زیرا هیچ محدودیتی وجود ندارد. در همین حال ، دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید برای مجوز کار درخواست کنند و ساعت کار آنها محدود به ۱۹۰ روز کامل درسال یا ۲۴۰ نیم روز در سال است.

0033 - مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس مجاز به کار آزاد یا مشاغل آزاد نیستند. با این حال ، این به ندرت مورد توجه بوده است زیرا آلمان کشوری بسیار توسعه یافته است که در آن اقتصاد هر روز از هزاران شغل جدید پشتیبانی می کند و به اکثریت دانشجویان بین المللی امکان یافتن شغل مناسب را می دهد.

شایان ذکر است که دانشگاههای علمی کاربردی در آلمان با شرکتهای بزرگ موافقتنامه دارند و کارآموزی را برای دانشجویان فراهم می کنند. ممکن است حقوق آنها همیشه پرداخت نشود ، اما می تواند منجر به یک شغل عالی در آینده پس از اخذ مدرک شما شود.

۶٫ فرصتی برای کشف همه جنبه های زندگی در کشور آلمان

زندگی دانشجویی در آلمان با تحرک و کنجکاوی همراه است .رفتار مردم آلمان دوستانه است اما به شما حریم خصوصی می دهند. احترام و نظم متقابل بخشی از برنامه روزانه است. و تنوع فرهنگی در هر یک از نقاط کشور وجود دارد که باعث می شود احساس کنید که جزءآن جامعه هستید و نه کاملاً غریبه.

یکی دیگر از مزایای واقعی زندگی در کشور آلمان ، حمل و نقل عمومی عالی است که کارآمد ، ایمن و سریع است. وبه عنوان مزیت اضافی تحصیل در آلمان محسوب می شود، با پرداخت هزینه ثبت نام و مالیات اداری که به طرزقابل توجهی کم است ، می توانیدکارت سفر رایگان دریافت می کنید.

همچنین فعالیت در فضای باز در آلمان بسیار محبوب است ، از جمله ورزش ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، اسکی و موارد دیگربنابراین برای دانشجویانی که خود را ورزشکار می دانند ، به خوبی مناسب خواهد بود. از آنجا که اکثر دانشجویان بین المللی زندگی در کلان شهرها را انتخاب می کنند ، فعالیت های زیادی برای پر کردن اوقات فراغت خود پیدا خواهند کرد. وقت گذراندن در باشگاه ، تئاتر و سینما همه بخشی از زندگی دانشجویی در آلمان است. اکثر شهرهای بزرگ آلمان هنری هستند و دارای صحنه موسیقی زنده زیرزمینی ، مملو از مد روز ، کتابها و ایده آل هایی هستند که همه آنها تجربه ای روشن و جالب ایجاد می کنند.

0044 - مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان

۷٫ اقامت در آلمان پس از تحصیل

سرانجام ، پس از تحصیل در آلمان ، این شانس را خواهید داشت که پس از فارغ التحصیلی در آنجا بمانید و به دنبال کار باشید. این قانون به فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا ۱۸ ماه دیگر برای جستجوی کار بمانند ، و حتی ممکن است در صورت تمایل ، مدت بیشتری بمانید.

برترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۲۱

0055 - مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان