مرز کانادا و امریکا تا ۲۰ می بسته می ماند.

کانادا و ایالات متحده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به توافق متقابل  رسیدند که مرزهای خود از یک ماه پیش ببندند. جاستین ترودو ، نخست وزیر ، شنبه اعلام کرد که اکنون ۳۰ روز دیگر نیز تمدید می شود.

این توافق نامه در تاریخ ۲۰ آوریل منقضی شده بود. با این وجود ، این تمدید مرز،  باعث شد که تا ۲۰ می مرزها  همچنان بسته بماند.

اما همچنان تجارت های  اساسی ادامه خواهد یافت. تردد کامیون ها و قطارها همچنان مجاز به عبور از مرز خواهد بود تا موادغذایی ، سوخت و دارو در دسترس هر دو کشور باشد.

همه سفرهای غیر ضروری ، از جمله خرید یا بازدید از خانواده ، منع خواهد بود.

علاوه بر این ، اتباع خارجی در کانادا دیگر نمی توانند از طریق flagpoling اقدام به تمدید ویزای موقت کنند. این شامل مجوزهای کاری ، مجوزهای تحصیل و ویزاهای توریستی می شود.

شما هنوز هم می توانید ویزاهای موقتی خود را بدون flagpoling  درخواست کنید و تمدید کنید ، به شرطی که بتوانید نیت  برنامه خود کاملاً نشان دهید که چرا اجازه اقامت در کانادا را دارید.

محدودیت های مسافرتی همچنین برای پناهجویانی که سعی در عبور از مرز با پای پیاده در گذرگاه های غیررسمی مرزی ، مانند Roxham Road  دارند ، اعمال می شود.

نخست وزیر ترودو اعلام  کرده است بسته شدن مرز با ایالات متحده امریکا و سایر نقاط  جهان به کندتر شدن گسترش coronavirus  COVID-19  در کانادا کمک کرده است.

شایان ذکر است که مرز کانادا-ایالات متحده امریکا از ابتدا با توافق متقابل بسته شد ، در حالی که سایر محدودیت ها مسافرتی  به ایالات متحده امریکا ، مانند اتحادیه اروپا و چین ، به طور یک جانبه از طرف ایالت متحده وضع شد.

هر دو ایالات متحده امریکا و کانادا مجبور شده اند که اقدامات خود را در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا      COVID-  ۱۹ ادامه دهند.

کانادا تاکنون بیش از ۳۵۰۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته است که بیشتر در استان های کبک و انتاریو بوده است  ، با بیش از ۱۵۰۰ نفر فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا

ایالات متحده امریکا ، که تقریباً ۹ برابر جمعیت کانادا است ، تاکنون بیش از ۷۲۰،۰۰۰ مورد ابتلا و  بیش از ۳۵۰۰۰ فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا را داشته است .