مراسم شهروندی، ویزا، و مهاجرت به کانادا بصورت آنلاین

مهاجرت کانادا یکی از آرزوهای افراد در سراسر دنیا می باشد. هر ساله تعداد بی شماری از متقاضیان اقامت کانادا برای مهاجرت به این کشور از راه های مختلف مانند کار در کانادا یا مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دریافت اقامت و ویزا اقدام می کنند . هدف نهایی مهاجرت به کانادا دریافت اقامت دائم می باشد. زیرا فردی که موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شده است، رسما شهروند کانادا محسوب شده و از حقوق شهروندی برخوردار می شود.

وکلا و مشاورین زبده مهاجرتی، اقامتی و توریستی شاغل در موسسه بین المللی افق آماده همکاری با شما عزیزان در جهت تسریع و تضمین مسیر مهاجرت کانادا شما می باشند.

 

گرفتن شهروندی کانادا دلیل اصلی مهاجرت کانادا است زیرا سطح کیفیت زندگی و مزایای حقوق شهروندی در این کشور در ایده آل ترین سطح می باشند که این موارد در همه ی کشورهای جهان وجود ندارند. داشتن یک وکیل مجرب مهاجرت به کانادا که عضو انجمن مشاورین رسمی مهاجرت کانادا یا ICCRC
می باشد، به شما کمک می کند تا در مسیری درست و سریع شهروند کانادا شوید.

در بیانیه ای که به CBC News ارسال شده است ، دولت فدرال کانادا اعلام کرده است:

“شروع به اجرای مراسم شهروند مجازی کانادا در اسرع وقت انجام خواهد شد”.

اولین مراسم آنلاین برای کسانی که “نیاز مبرم به تابعیت کانادا دارند” و همچنین کسانی که قبلاً قرار بود سوگند یاد کرده و در مراسم تحلیف شرکت کنند و به دلیل اقدامات ویژه ای برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا مراسم آنها لغو شده، برگزار خواهد شد.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی  کانادا  IRCC بیش از دو ماه قبل به عنوان بخشی از چندین اقدام ویژه و به منظور تامین سلامت کانادایی ها کلیه مراسم و آزمون های شهروندی را به طور موقت لغو کرد. در آن زمان، دولت اظهار داشت كه این رویدادها “در آینده نزدیک” از نو مجدداً زمان ها را اعلام خواهد کرد ولی تاریخی برای آنها ارائه نکرده است. همچنين اظهار داشت كه به افرادي كه مراسم شهروندی آنها لغو شده است  می توانند در تاریخ و زمان جدیدی در مراسم شرکت کنند.

این اعلامیه از سوی IRCC یکی دیگر از تحولات مثبت برای مهاجران و همچنین کسانی که در کانادا زندگی می کنند می باشد که زندگی آنها از اواسط ماه مارس در اوضاع دشواری بوده است.

IRCC در این بیانیه گفت که رویدادهای شهروندی مجازی به منظور “محافظت از یکپارچگی روند قانونی و منعکس کننده اهمیت مناسب” طراحی شده و به زودی برنامه ریزی می شود. هنوز هیچ جزئیات دیگری اعلام نشده و برنامه زمان بندی مشخص نشده است.

 

تابعیت کانادا، اقامت کانادا، ویزای کانادا، تحصیل در کانادا

شخص معمولاً سوگند را مقابل  قاضی یا مقام رسمی  کانادا یاد می کند ، غالباً به همراه سایر مهاجران که شهروند کانادا شده اند سوگند یاد می شود. سوگند تابعیت ، آخرین شرط قانونی متقاضیان بالای ۱۴ سال است که متقاضی شهروندی کانادا هستند.

شهروند شدن یک واقعه متحول کننده برای مهاجران به کانادا است. آنها پس از سوگند دیگر تازه وارد نیستند بلکه به عنوان یک کانادایی دارای همان حقوق شهروندان متولدین کانادایی هستند. این حقوق عبارتند از: امکان رأی دادن، کاندیداتوری، اولویت درخواست برای مشاغل دولتی، حق مسافرت با گذرنامه کانادایی، آموزش رایگان و سایر مزایا. در واقع هدف نهایی افراد متقاضی مهاجرت کانادا دریافت تابعیت و اقامت کانادا می باشد که بتوانند از حقوق شهروندی ذکر شده بهره مند شوند. از این رو رقابت شدیدی برای اخذ ویزا و اقامت کانادا در بین مهاجرین وجود دارد.

برای موفق شدن در این رقابت لازم است با وکیل مهاجرت به کانادا که عضو انجمن ICCRC بوده و تجربه ی کافی در مسیر مهاجرت کانادا دارد، همراه باشید .

 

برای تبدیل شدن به شهروند کانادا – که  موسوم به “طبیعی شدن” است – تازه واردان ابتدا باید در کانادا اقامت دائمی پیدا کنند. اقامت دائم کانادا می تواند پس از حضور جسمی حداقل ۳ سال در ۵ سال گذشته و تکمیل اظهارنامه مالیات بر درآمد کانادا، پس از حضور جسمی در این کشور، درخواست تابعیت (تابعیت کانادا) کنند. کسانی که مایل به شهروندی کانادا هستند نیز باید در آزمونی که دانش آنها را نسبت به حقوق و مسئولیت هایشان در جامعه کانادا آزمایش می کنند شرکت کنند و ثابت کنند که به یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی و فرانسوی) صحبت می کنند و توانایی نگارش نیز دارند.

شهریه تعیین شده برای پرداخت هزینه شهروندی

 

هزینه درخواست ۵۳۰ دلار و “حق شهروندی” ۱۰۰ دلار نیز به عنوان بخشی از روند درخواست شهروندی کانادا می باشد.

با این حال ، حزب لیبرال کانادا – که در حال حاضر قدرت را در دست دارد- قول داده است که درخواست شهروندی کانادا را برای دارندگان اقامت دائم بطور رایگان خواهد کرد.

وعده دولت لیبرال برای اسقاط هزینه های شهروندی یکی از چندین تغییر اخیر در سیاست گذری است که می تواند حتی در سالهای آینده نیز بهبود پیدا کند.

نرخ کسب شهروندی در کانادا زیاد است – حدود ۸۵ درصد از مهاجران، شهروندی کانادا را دریافت می کنند.

 

با وکلای مهاجرتی، اقامتی کانادا در موسسه بین المللی افق همراه باشید تا علاوه بر مهاجرت به کانادا، شهروندی کانادا را نیز دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلای مهاجرت به کانادا با ما تماس بگیرید.