مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا

آیا تاکنون به فکر گرفتن اپلای تحصیلی کانادا (Educational Application) برای ادامه تحصیل در کانادا فکر کرده اید؟ بسیاری از مردم سراسر دنیا آرزوی تحصیل در کشوری پیشرفته و توسعه یافته همانند کانادا را در سر دارند. اما با توجه به حمایت های دولت کانادا از دانشجویان مهاجر به کانادا و راه های مهاجرتی که در اختیار آنها قرار داده است. تحصیل در کانادا (Study In Canada) دیگر رویا و آرزویی دست نیافتنی نیست. اگر شما هم قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۰ و یا سال های بعد همانند ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را دارید با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از سریع ترین روش های مهاجرتی کانادا بوده که به اخذ اقامت دائم کانادا نیز منجر میشود. علاوه بر آن دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود با داشتن شرایط خاصی برای اخذ شهروندی و تابعیت کانادا نیز اقدام کرده و در نهایت پاسپورت کانادایی دریافت کنند. چنانچه موفق به اخذ شهروندی کانادا شوند. میتوانند از تمام مزایا و حقوق شهروندان کانادایی بهره مند شوند.

ofogh82 02 300x200 - مراحل اپلای تحصیلی | مهاجرت تحصیلی به کانادا | خدمات مهاجرتی گروه افق

مراحل اپلای مهاجرت تحصیلی به کانادا

انجام مراحل زیر برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه ها یا کالج های کانادا را دارند لازم و ضروری است. در صورت موفقیت در مراحل زیر واجد شرایط مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا خواهند شد.

  • مهم ترین مسئله تصمیم گیری، برنامه ریزی و زمان بندی است. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید در ابتدا باید پس از تصمیم گیری، برای مهاجرت خود برنامه ریزی کرده و با زمان بندی درست تمام کارهای مهاجرتی خود را پیش ببرید.

  • در قدم بعدی شما باید لیستی از دانشگاه ها و رشته های مورد نظر خود در کانادا را تهیه کنید. این کار شما را در انتخاب درست و صحیح رشته تحصیلی و بهترین دانشگاه کانادا کمک خواهد کرد.

  • پس از آنکه رشته و دانشگاه خود را انتخاب کردید حال باید لیستی از الزامات اولیه آن دانشگاه را برای اپلای تحصیلی تهیه کنید. زیرا هر یک از دانشگاه های کانادا شرایط خاص خود را دارد. افرادی که سازگاری بیشتری با آن شرایط داشته باشند پذیرش میشوند.

  • یکی از اصلی ترین مدارک برای موفقیت در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا، مدرک زبان است. در صورتی که دارای مدرک زبان بین المللی نیستید باید خود را برای شرکت در این آزمون ها آماده کنید. حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه انتخابی خود در کانادا را اخذ نمایید. با توجه به مدرک قابل قبول دانشگاه، میتوانید در آزمون هایی مانند IELTS ،TOEFL ،GRE و … شرکت کنید. لازم به ذکر است در حال حاضر با توجه به بحران کرونا بسیاری از دانشگاه های کانادا مدرک زبان آزمون دولینگو (Duolingo) را نیز میپذیرند. آزمون دولینگو به صورت مجازی برگزار شده و نسبت به دیگر آزمون های زبان بین المللی راحت تر و ساده تر میباشد. همین امر باعث افزایش شانس قبولی زبان آموزان شده است. پس فرصت طلایی اپلای تحصیلی کانادا و شرکت در آزمون دولینگو را از دست ندهید.

  • از دیگر مدارک مهمی که برای اپلای تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا به آن احتیاج خواهید داشت استادی پلن (SOP) یا انگیزه نامه (Study Plan or Statement of Purpose است. شما باید در استادی پلن خود هدف از تحصیل در کانادا، دانشگاه و رشته ی انتخاب شده در کانادا و … را توضیح دهید. و علاوه بر آن باید بتوانید افیسر را قانع کنید، که تنها به هدف تحصیل به کانادا مهاجرت کرده و پس از اتمام تحصیلات خود به کشور مبدا باز میگردید. چنانچه در این امر موفق شوید شانس اخذ ویزای دانشجویی کانادا افزایش پیدا خواهد کرد.

  • حال باید به وب سایت دانشگاه خود در کانادا مراجعه کرده و قسمت مربوط به اپلیکیشن آنلاین (Online Application) را تمکیل کرده و برای دانشگاه سابمیت (Submit) کنید. توجه داشته باشید تمامی این کارها را باید تا قبل از ددلاین (Deadline) دانشگاه انجام داده و در این مرحله نیز باید به پرداخت هزینه های دولتی دانشگاه یا اپلیکیشن فی (Application Fee) اقدام کنید.

  • در گام بعدی باید تمام مدارک تحصیلی، ریز نمرات و … را در دفاتر رسمی دارالترجمه، ترجمه کرده و برای دانشگاه موردنظر در کانادا ارسال کنید. لازم به ذکر است ارسال توصیه نامه از اساتید دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل بوده اید، نیز تاثیر مثبتی در روند پرونده مهاجرتی شما خواهد داشت.

  • حال باید منتظر نتیجه اپلای تحصیلی خود از طرف دانشگاهی که برای تحصیل در کانادا انتخاب کرده بودید باشید. در صورتی که دانشگاه با اپلای تحصیلی شما موافقت کند. باید دیگر مراحل لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا را انجام دهید. لازم به ذکر است در این مرحله باید شهریه ترم اول خود را نیز پرداخت کنید.

  • پس از آن باید نامه تمکن مالی و دیگر مدارک لازم را آماده کرده و برای ثبت تقاضای ویزا تحصیلی کانادا و مجوز تحصیل در کانادا در سایت اداره مهاجرت اقدام کنید. همچنین باید سایر مراحل لازم اعم از رزرو وقت از دفاتر وک (VAC) سفارت کانادا جهت انجام بایومتریک (Biometric)، انجام تست های پزشکی و … را نیز انجام دهید.

  • پس از انجام تمامی مراحل فوق و موافقت با درخواست ویزای تحصیلی کانادا، قادر خواهید بود به کانادا مهاجرت کنید. متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده باشند در اولین فرودگاه کشور مقصد نامه استادی پرمیت (Study Permit) یا مجوز تحصیل در کانادا را از افیسر مربوطه دریافت خواهند کرد.

ofogh82 03 300x200 - مراحل اپلای تحصیلی | مهاجرت تحصیلی به کانادا | خدمات مهاجرتی گروه افق

خدمات مهاجرتی اقامتی گروه بین الملل افق برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا

همانطور که مطالعه فرمودید، انجام مراحل اپلای تحصیلی کانادا کمی دشوار به نظر میرسد. در صورتی که بخواهید به تنهایی و بدون داشتن اطلاعات و آگاهی لازم برای اپلای کانادا تحصیلی اقدام کنید. ممکن است دچار اشتباهات و خطاهایی شوید که هزینه های کلانی را بر دوش شما بگذارد. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، تحصیل در کانادا، روادید اقامت دائم کانادا پس از تحصیل و … را دارید، به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید. در موسسه افق تمامی مراحل فوق به بهترین نحو ممکن برای دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا انجام خواهد پذیرفت.

وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و به دلیل اطلاعات و آگاهی از قوانین دولت فدرال کانادا و تجاربی که در زمینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا کسب کرده است. شانس موفقیت پرونده های تحصیلی شما کلاینت های عزیز را در جهت مهاجرت سریع به کانادا و تحصیل در کانادا افزایش میدهد. احتمال خطاها، اشتباهات و ریسک هایی را که ممکن است در روند پرونده مهاجرتی شما به کانادا ایجاد شود را به حداقل میرساند.

برای اطلاع از شرایط خود برای اپلای تحصیلی کانادا میتوانید به سایت افق www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. شرایط اولیه شما توسط کارشناسان و مشاوران امور مهاجرتی کانادا در موسسه مهاجرتی افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. پس از آن قادر خواهید بود، برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرتی کانادا اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.