چه کسی می تواند بدون ترک کانادا برای مجوز کار خاص کارفرما درخواست دهد

جزئیات بیشتر در مورد اینکه چه کسی می تواند بدون ترک کانادا برای مجوز کار خاص کارفرما درخواست دهد، منتشر شد. دولت کانادا به اصلاح جزئیات مربوط به شرایط لازم برای اتباع خارجی که قصد دریافت اجازه کار در کانادا (Work Permit) در زمان همه گیر ویروس کرونا را دارند، میپردازد. و به منظور رفاه حال متقاضیان مهاجرت به کانادا، روادید اقامت دائم کانادا و کار در کانادا اطلاعات کامل تری را در این باره ارائه میدهد.

بر اساس سیاست جدید اعلام شده در ماه گذشته، دولت کانادا به اتباع خارجی واجد شرایط که دارای اقامت معتبر در کانادا هستند، اجازه می دهد تا از داخل خاک کانادا برای اخذ اجازه کار با دارا بودن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی اقدام کنند.

این امر همچنین بدان معناست که اگر متقاضیان مهاجرت کانادا شرایط و الزامات خاص اقامت موقت کانادا را رعایت نکنند، از گرفتن مجوز کار در کانادا محروم خواهند شد. علاوه بر آن، کارگران خارجی موقت واجد شرایط که قبلا در کشور کانادا بوده اند ممکن است براساس این سیاست جدید مجاز به کار در کانادا باشند. با این حال دولت فدرال کانادا در حال تصمیم گیری در مورد اجازه کار این افراد در کانادا میباشد.

لازم به ذکر است برای واجد شرایط بودن جهت درخواست مجوز کار ویژه از کارفرمایان کانادایی بدون خروج از خاک کشور کانادا، متقاضیان مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا باید دارای ویزای توریستی (ویزیتوری) قانونی باشند. علاوه بر آن حضور فیزیکی این افراد در کشور کانادا لازم و ضروری است.

گفتنی است برای بهره مندی از این سیاست جدید کانادا، متقاضیان مهاجرت به کانادا و کار در کانادا باید قبل از تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۲۰ در کشور کانادا بوده و از تاریخ ذکر شده نباید خاک کانادا را ترک کرده باشند. همچنین متقاضیان مهاجرتی اقامتی کانادا تنها می توانند درخواست خود را برای اجازه کار مخصوص کارفرما ارسال نمایند. (یعنی دارا بودن پیشنها شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی برای ارائه درخواست فوق لازم و ضروری میباشد).

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به افیسرهای خود دستور داده است. که تاریخ انقضا مدت اقامت مجاز در کانادا را، تاریخ تصمیم در مورد درخواست ارسالی در نظر بگیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ تمام سوالات مهاجرتی اقامتی خود را از کارشناسان و مشاوران ما دریافت نمایید.

ofogh152 02 300x214 - دریافت مجوز کار بدون ترک خاک کانادا | کار در کانادا با ویزای توریستی | ویزای فوری افق

***همچنین می توانید مقاله مهاجرت نیروی کار در کانادا را مطالعه فرمایید.

شرایط لازم برای تبدیل اقامت موقت در کشور کانادا به ویزای تحصیل در کانادا به منظور کار در کانادا

کارگران بین المللی موقتی که به دلیل بحران کرونا و بسته شدن مرزها قادر به ترک خاک کانادا نبوده و برای ماندن در کانادا ویزای کاری خود را به ویزای توریستی تغییر داده اند. نیز میتوانند با دارا بودن شرایط ذیل به کار در کانادا بپردازند. این شرایط عبارتند از:

  • متقاضیان کار در کانادا باید دارای وضعیت اقامت موقت معتبر در Canada، به عنوان یک بازدید کننده باشند. و علاوه بر آن باید در تاریخ ۲۴ آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی نیز حضور فیزیکی در کانادا داشته باشند. همچنین این افراد باید از آن زمان در کشور کانادا بوده و خاک کانادا را ترک نکرده باشند.

  • متقاضیان مهاجرتی کانادا در ۱۲ ماه گذشته، باید دارای مجوز کار معتبر در کانادا بوده باشند. علیرغم اینکه این افراد هم اکنون با ویزای توریستی در خاک کانادا هستند (یعنی مهاجران بین المللی در ۱۲ ماه گذشته، ابتدا باید دارای ویزای تحصیل در کانادا بوده و پس از آن به خاطر ماندن در کشور کانادا ویزای خود را به ویزای توریستی تبدیل کرده باشند).

  • متقاضیان کار در کانادا با ویزای توریستی، باید تنها برای کارفرمایانی که از آنها پیشنهاد شغلی معتبر و دارای تاییدیه LMIA (مشاغل معاف از LMIA) دریافت کرده اند، مشغول به کار شوند.

  • مهاجران بین المللی باید برای دریافت مجوز موقت کار در کانادا (ویزای کار کانادا) از طریق وبفرم IRCC درخواست خود را ارائه دهند.

  • آنها همچنین باید درخواست کنند که اجازه کار در کانادا تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواست اجازه کار آنها در این کشور قابل اجرا باشد. (یعنی این افراد باید درخواست دهند که در زمان بررسی و تصمیم گیری در مورد پرونده های آنها، اجازه کار در کانادا را تا زمان اعلام نتیجه داشته باشند).

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در حال حاضر با توجه به همه گیری ویروس کرونا سفر به مرز برای خدمات مهاجرتی “سفر غیر ضروری” به حساب می آید. اما تا قبل از ویروس کرونا، متقاضیان مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا باید برای “درخواست های مهاجرتی خود و یا تغییر نوع ویزا” خاک کانادا را ترک  میکردند. و یا اینکه باید خود را به مرزهای این کشور میرساند. حال آنکه اکنون برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا این عمل ممنوع شده است.

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو (Marco Mendicino) در بیانیه های قبلی خود اعلام کرده است که این اقدام جدید کانادا به کارکنان خارجی موقت و کارفرمایان کانادایی کمک خواهد کرد تا به راحتی از این مرحله عبور نمایند. در حالی که هنوز اقدامات لازم برای جلوگیری از ویروس کرونا ادامه دارد.

ofogh152 03 300x200 - دریافت مجوز کار بدون ترک خاک کانادا | کار در کانادا با ویزای توریستی | ویزای فوری افق

خدمات موسسه مهاجرتی اقامتی افق برای متقاضیان مجوز کار و اقامت در کانادا

همانطور که میدانید شیوع همه گیر ویروس کرونا باعث ایجاد تغییرات بسیار زیادی در سراسر جهان گشته است. و همین امر موجب شده مهاجرت به سایر کشورهای دنیا با مشکلاتی همراه باشد. دولت کانادا برای از بین بردن این مشکلات و پذیرش مهاجران بین المللی تدابیر بسیار زیادی اندیشیده است. که در بالا به توضیح یکی از سیاست های دولت فدرال کانادا پرداختیم.

تیم مهاجرتی افق در تلاش است آخرین اخبار و اطلاعات دولت فدرال کانادا که در زمان بحران کرونا منتشر میشود را در تازه ترین زمان ممکن به اطلاع کلاینت های عزیز برساند. تا اینگونه بتواند قدم کوچکی در جهت موفقیت آنها در مهاجرت کانادا و روادید اقامت دائم کانادا بردارد.

*** خواندن مقاله رشد بهبود اشتغال در کانادا را از دست ندهید.

برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کارافرینی و سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت استانی به کانادا (PNP) و… میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. کارشناسان و مشاوران افق فرم های تکمیل شده توسط شما عزیزان را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و نتایج آن را طی ۴۸ ساعت کاری و از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهند کرد.

علاوه بر آن برای اطلاع از آخرین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا میتوانید پس از مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت خبرنامه افق درآیید. تا در این صورت اخبار کانادا به صورت روزانه برایتان ایمیل گردد. همچنین میتوانید با پیوستن به همراهان افق در کانال تلگرامی و صفحه رسمی اینستاگرام ما به مطالعه جدیدترین مطالب بپردازید. ارمغان بهترین های مهاجرتی را تنها در گروه افق تجربه خواهید کرد. با ما همراه باشید.