وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد: ۵۶۰۰۰ دانشجو مجوز تحصیل در کانادا برای مرحله اول را دریافت کردند.

وزیر مهاجرت، Marco Mendicino در وبیناری به تازگی برای مجوز تحصیل دانشجویان در کانادا اعلام کرده است که:

یک) کانادا در حال حاضر ۵۶۰۰۰ تأییدیه درخواست ویزای تحصیلی را در مرحله اول صادر کرده است.

دو) همانطور که قبلا توسط CIC News گزارش شده بود، وزیر مهاجرت کانادا تأیید کرد که دولت فدرال، به رهبری Health Canada، با موسسات آموزش عالی در راستای چگونگی استقبال فیزیکی دانشجویان بین المللی در دانشگاه های خود در طی شیوع و همه گیری ویروس کرونا همکاری می کند.

به گفته Mendicino، وزیر سلامت کانادا Patty Hajdu در تلاش است تا اطمینان حاصل كند كه هر موسسه آموزشی تعیین شده یا دارای DLI الزامات بهداشت عمومی و ایمنی استان را رعایت می کنند. با این روش از سلامتی و ایمنی دانشجویان بین المللی و دانشجویان کانادایی محافظت می شود. منظور از DLI ها همان دانشگاه ها، کالج ها و سایر موسسات آموزشی هستند که برای استقبال از دانشجویان بین المللی از طرف دولت فدرال و استانی مجوزهای لازم را دریافت کرده اند. برخی از DLI ها تمایل به جذب دانشجویان بین المللی در طی همه گیری ویروس کرونا دارند. با این حال، به دلیل محدودیت های سفر به کانادا در طی همه گیری ویروس کرونا، بیشتر دانشجویان بین المللی در حال حاضر قادر به سفر به این کشور نیستند. 

بحث و گفتگوهای بین Health Canada، استان ها و موسسات دارای DLI ها به منظور شناسایی این مسئله است. که آیا دانشگاه ها می توانند با خیال راحت برنامه های جامع و منظمی برای قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی را ایجاد کنند. که به آنها امکان استقبال از دانشجویان بین المللی را در ماه های آینده بدهد یا خیر. طبق قوانین کانادا، بیشتر مسافران باید بلافاصله پس از ورود به کانادا به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند. علاوه بر این، استانها و مناطق سراسر کانادا اقدامات جدی فاصله اجتماعی را برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 در نظر گرفته اند، اگرچه تعداد ویروس کرونا در کانادا در هفته های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در همین حال، کانادا تعدادی اصلاحات و سیاست های عمده را اعلام کرده است. تا دانشجویان بین المللی را قادر به ارائه مجوز برای ادامه تحصیل در کانادا در میان بیماری همه گیری ویروس کرونا کند. علاوه بر این در میان این سیاست های اتخاذ شده، دانشجویان می توانند در خارج از خاک کانادا نیز تحصیلات خود را به صورت آنلاین ادامه دهند و حتی بعد از کرونا نیز ویزای کار پس از فارغ التحصیلی یا همان PGWP را نیز دریافت کنند. 

ofogh 161 02 - مجوز جدید برای دانشجویان | تحصیل در کانادا | مهاجرت تحصیلی با گروه افق

وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که تاکنون ۵۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی برای مرحله اول تحصیل در کانادا تأیید شده اند. این بدان معنی است که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC) پس از بررسی نامه پذیرش هر یک از متقاضیان از DLI، اثبات توانایی شان از عهده تأمین هزینه های مالی خود و تحصیل خود، همچنین سایر معیارها بازبینی شده و غیره با آنها موافقت شده است. هنگامی که دانشجویان قادر به سفر به کانادا هستند، برای دریافت مجوز تحصیل در مرحله دو، باید یک معاینه پزشکی، گواهی عدم سو پیشینه کیفری و بیومتریک را انجام دهند و به سفارت ارائه دهند. تا تائیدیه مرحله دوم که صدور ویزای تحصیلی شان است هم انجام شود.

مندیچینو طی یک وبینار به میزبانی شورای بین المللی کانادا، سازمانی که کانادایی ها را گرد هم می آورد تا مسائل مربوط به امور خارجی را بررسی نمایند. اظهارات را ارائه داد و خاطر نشان کرد که مهاجرت همچنان یک نقش کلیدی برای اقتصاد کانادا خواهد داشت و کشور کانادا همچنان به استقبال مهاجران، متقاضیان دارای استعدادهای ویژه و دانشجویان بین المللی ادامه خواهد داد. اگر متقاضی تحصیل در کانادا هستید و آرزوی تحصیل در دانشگاه های اینترنشنال کانادا را دارید. مطمین باشید که با توجه به شیوع ویروس کرونا احتمال درس خواندن شما وجود دارد و شما می توانید به صورت آنلاین تحصیل خود را ادامه دهید. کانادا همواره سیاست های جدیدی را اتخاذ کرده تا بتواند مهاجرین و همچنین دانشجویان بین المللی را جذب خود کند. 

پس به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا سابمیت کنید. تا بتوانید در مرحله اول نامه تاییدیه برای تحصیل در کانادا را دریافت کنید. در این مرحله اول نیت تحصیل شما و مسائل مالی شما برای زندگی در کانادا به صورت دقیق توسط آفیسرهای کانادا مورد بررسی قرار می گیرد. پس از بررسی نامه تائیدیه یا همان استادی پرمیت (Study Permit) برای شما مجوز صادر خواهد شد، تا شما بتوانید به تحصیل خود در کانادا به صورت آنلاین بپردازید. این را در نظر داشته باشید در صورت اینکه شما ۵۰ درصد از تحصیل خود را در خارج از خاک کانادا انجام دهید و مابقی تحصیل خود را در خاک کانادا ادامه دهید. امکان دریافت ویزای PGWP یا همان ویزای کار را خواهید داشت. ویزای کار باز کانادا با توجه به طول دوره تحصیل شما متغیر خواهد بود. 

ofogh 161 04 300x160 - مجوز جدید برای دانشجویان | تحصیل در کانادا | مهاجرت تحصیلی با گروه افق

موسسه بین المللی افق با داشتن نمایندگی از موسسات آموزشی، دانشگاه ها، کالج های کانادا با توجه به شرایط شما در رشته مورد نظرتان پذیرشتان را تضمین می کند. وکلای ما در ایران و در کانادا برای شما از مدارس بین المللی کانادا در هر استانی که مدنظر شما است پذیرش گرفته و رویای تحصیل فرزندنتان را نیز به حقیقت تبدیل می کند. اگر می خواهید فرزندنتان در مدارس بین المللی، مجوز تحصیل کانادا را داشته باشند و دیپلم خود را بگیرند همین امروز اقدام کنید. 

تحصیل فرزندانتان در مدارس کانادا دارای مزایای بیشماری است. که یکی از این مزایا مسلط شدن به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی میباشد. همچنین با اخذ دیپلم از مدارس کانادا به راحتی می توانند وارد دانشگاه های کانادا شوند. حتی می توانند برای رشته های پزشکی نیز اقدام کنند. خانواده بزرگ افق همواره تمام تلاش خود را خواهد کرد. که شما در مسیر درست از زندگیتان قدم بردارید و سریعترین روش مهاجرتی و کم هزینه ترین روش مهاجرتی را به شما رائه خواهد نمود.  

وکلای ما در جلسات مشاوره آنلاین و حضوری شرایط شما را به صورت تخصصی بررسی کرده و بهترین و کارآمدترین روش را به شما پیشنهاد خواهند داد. فرصت ها را از دست ندهید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و وقت مشاوره تخصصی را برای خود رزرو کنید. همچنین می توانید وارد سایت افق www.ofoghint.com شده و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید. تا شرایط فعلی شما توسط کارشناسان ما بررسی شود. در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام نیز می توانید از کارشناسان ما، سئوالتتان را به صورت تلفنی بپرسید. کارشناسان ما به صورت تمام وقت پاسخگو شما عزیزان خواهند بود. همچنین کارشناسان زبده افق با آماده کردن مقالات از سایت های معتبر دولت کانادا همواره در تلاش است، آخرین اخبار را برای شما آماده کرده و در سایت و شبکه های اجتماعی بارگذاری کنند. با خانواده افق همراه باشید.