لغو محدودیت سفر و مهاجرت کانادا از اول July؟

کانادا کشوری با جاذبه های گردشگری فراوانی بسیاری است. از طرف دیگر اقتصاد رو به رشد آن توجه افراد بسیاری را جلب کرده است. این عوامل باعث شده است که افراد بسیاری از کشورهای مختلف با ویزای توریستی یا کاری به کانادا سفر کنند. همچنین مهاجرت به کانادا به شیوه هایی مانندمهاجرت تحصیلی به کانادا یا کار در کانادا نیز مورد توجه بوده است، که دلیل آن را می توان به مهاجرپذیر بودن کانادا اشاره کرد زیرا دولت کانادا به دنبال جذب افراد است که برای رشد و شکوفایی اقتصادی این کشور تاثیرگذار باشند.

برای اطلاع از شرایط مهاجرت کانادا و مشاوره با وکلای مهاجرت و یا کار در کانادا و یا یک مهاجرت سریع با کارشناسان زبده شرکت افق تماس بگیرید.

این سؤال که آیا کانادا محدودیت های سفر را در تاریخ اول July سال ۲۰۲۰ لغو خواهد کرد یا خیر، پرسشی است که ذهن بسیاری از متخصصان مهاجرت و علاقمندان مهاجرت به کانادا و همچنین وکلای مهاجرت به کانادا را در سراسر جهان مشغول کرده است. زیرا افراد متقاضی مهاجرت به کانادا با ورود به این کشور و اخذ اقامت کانادا تجربه ی زندگی در کشوری متفاوت را کسب خواهند کرد.

پاسخ سؤال اين است که “هیچ کس نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد.” با این حال، با توجه به اقدامات اخیر دولت فدرال و شیب  منحنی همه گیری کرونا در کانادا، ممکن است محدودیت ها از اول جولای برای اتباع خارجی متقاضی ویزا و یا سفر و کار در کانادا برداشته شود.

فاکتورهای اصلی لغو محدودیت های سفر به کانادا و دریافت ویزا

چرا کانادا قصد دارد محدودیت های سفر را بردارد؟

تصمیم برداشته شدن محدودیت ها به سادگی نتیجه نخواهد گرفت در واقع دولت کانادا باید معتقد شود که برداشتن محدودیت ها برای ایمنی و سلامتی کانادایی ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد و همچنان دولت کانادا موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان را رصد خواهد کرد تا متوجه شود آیا محدودیت ها تاثیری داشته است یا خیر.

البته تصمیم کانادا در راستای مهار ویروس کرونا شکل خواهد گرفت. سازمان بهداشت کانادا (Health Canada) می گوید منحنی اپیدمی به لطف اقدامات بهداشت عمومی مسطح است. از اواسط ماه مارس، استان ها و مناطق سراسر کانادا قرنطینه شده اند، با این حال طی چند هفته اخیر محدودیت ها کاهش یافته است. در ۱ ژوئن ۷۵۹ مورد جدید از ابتلا به کروناویروس در کانادا مشاهده شد که کمترین میزان از ۲۹ مارس تاکنون برای شهروندان کانادایی بوده است. اگر این روند ادامه یابد، عملا کانادا اجازه ورود مسافران خارجی را به این کشور صادر می کرد.

به عنوان مثال ، ورود افراد با تائیدیه اقامت دائم COPR که پس از اعمال محدودیت سفر در ۱۸ مارس دریافت کرده اند را امکان پذیر می کند. علاوه بر این، کانادا در طول این مدت ورود برخی از مسافرین را نیز تسهیل کرده است .

از این رو، در تاریخ ۱ July، کانادا ممکن است تصمیم بگیرد که از ورود مسافران خارجی استقبال کند. البته برای اطمینان از سلامت و ایمنی کانادایی ها، باز هم باید در یک دوره های اجباری ۱۴ روزه مسافرین خود را  قرنطینه خواهند کرد.

البته ناگفته نماند که برداشتن این محدودیت ها از جنبه اداری و اقتصادی به نفع کانادا است. شرایط اقتصادی کانادا به نحوی است که افراد بسیاری برای راه اندازی کسب و کار جدید در کانادا اقدام می کنند که این امر به نفع اقتصاد کانادا می باشد. با ورود افراد متقاضی مهاجرت کانادا و همچنین افرادی که با اقامت موقت در کشور کانادا به این کشور سفر می کنند، شرایط اقتصادی و صنعتی این کشور بهتر خواهد شد.

موسسه بین المللی افق با دارا بودن وکلای مهاجرتی زبده، افراد متقاضی مهاجرت به کانادا را راهنمایی کرده و به آن ها کمک می کند که با آسان ترین و راحت ترین روش که متناسب با شرایط آن ها انتخاب شده است، به کانادا مهاجرت کنند. برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و یا فرم های مربوطه را در سایت تکمیل نمایید تا کارشناسان مهاجرت، اقامت دائم، ویزا و یا دیگر موضوعات مرتبط در اسرع وقت با شما تماس گیرند.