قرعه کشی تک پایلوت استان بریتیش کلمبیا

 

در تاریخ ۱۸ می استان بریتیش کلمبیا قرعه کشی جدیدی برای برنامه مهاجرت استانی (PNP) برگزارکرد. این برنامه (BC PNP) در مجموع ۸۲ دعوتنامه جدید از طریق برنامه تک پایلوت که زیرمجموعه اکسپرس اینتری است، صادر کرد. این متقاضیان که از گروه های کارگران ماهر( Skilled Worker) و فارغ التحصیلان بین المللی دعوت شده اند تا حداقل امتیاز استانی ۸۰ را داشته باشند. طی امسال استان بریتیش کلمبیا در مجموع ۴۴۳۸ دعوتنامه از طریق جریان های مختلف مهاجرت استانی صادر کرده است.

برنامه BC PNP Tech Pilot  یکی از زیرمجموعه های برنامه مهاجرت استانی (PNP) برای کارکنان حوزه تکنولوژی و فناوری و فارغ التحصیلان خارجی است. این متقاضیان نیاز دارند تا در یکی از برنامه های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده و پیشنهاد شغلی حداقل ۱۲ ماهه برای یکی از ۲۹ مشاغل مورد تائید در این حوزه داشته باشند.

 

پروفایل متقاضیان ارزیابی شده و بر اساس امتیاز داده شده به آن ها مشخص می شود که آیا برای در یافت دعوتنامه واجد شرایط هستند یا خیر. این امتیازات بر طبق فاکتورهایی چون سطح تحصیلات، سابقه شغلی و داشتن پیشنهاد کاری در استان بریتیش کلمبیا به متقاضیان تعلق می گیرد.

 

پروژه پایلوت  در نتیجه یک پژوهش از بازارکار در تاریخ می سال ۲۰۱۷ عرضه شد که نشان می داد بزرگترین مشکل بخش تکنولوژی در بریتیش کلمبیا  دسترسی نداشتن به افراد مستعد در این حوزه است. در نتیجه پروژه تک پایلوت بوجود آمد تا با ساده تر کردن مسیر مهاجرت متخصصان به استان بریتیش کلمبیا، حوزه تکنولوزی در این استان پیوسته در حال رشد و توسعه باشد.

 

ofogh1008 300x200 - قرعه کشی تک پایلوت استان بریتیش کلمبیا

تک پایلوت برای متقاضیان اکسپرس اینتری

 

به متقاضیان اکسپرس اینتری که از سوی بریتیش کلمبیا انتخاب می شوند، ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی تعلق می گیرد که انتخاب شدن آن ها در قرعه کشی های آتی اکسپرس اینتری فدرال را تضمین می کند.

اکسپرس اینتری نوعی سیستم مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی Cnadadian Experience Class، Federal Skilled Worker  و Federal Skilled Trades  است. متقاضیان اکسپرس اینتری بر اساس سن ، سابقه کاری، تحصیلات ، توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی وموارد دیگر امتیاز بندی می شوند. سپس کانادا ازطریق قرعه کشی اکسپرس اینتری  آن ها دعوت می کند تا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. اگر درخواست آن ها پذیرفته شود، آخرین قدم پا گذاشتن در خاک کانادا و تائید وضعیت اقدام دائم شان است.