استان بریتیش کلمبیا در جدیدترین قرعه کشی PNP خود از ۷۲ کارمند در بخش فناوری اطلاعات دعوت می کند

در قرعه کشی استان بریتیش کلمبیا از متقاضیان مهاجرتی که در بخش فناوری اطلاعات کار می کنند دعوت کرد تا از طریق برنامه استانی یا PNP برای اقامت دائم اقدام کنند. در مجموع برای ۷۲ متقاضی از دسته مهاجرت اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا و (Skilled Immigration) دعوتنامه در تاریخ ۶ اکتبر جهت انتخاب شدن از سوی استان برای آنها صادر شد. همانطور که می دانید اکسپرس اینتری یکی از مسیرهای مهاجرت استانی در کشور کانادا می باشد و همچنین با سیستم اکسپرس اینتری فدرال نیز هماهنگ است.

حداقل امتیاز مورد نیاز برای متقاضیان در هر دو زیرمجموعه ۸۰ بوده است. افرادی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند در بخش فناوری اطلاعات سابقه کار داشتند. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا همچنین در مشاغلی نظیر هتلداری، توریسم، خرده فروشی، خدمات شخصی را نیز حذف کرد به این علت که از همان زمان شیوع ویروس کرونا بیکاری گسترده ای را بوجود آورد. سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا از سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده است. متقاضیان را در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه معیارها و امتیازاتی مهاجر می پذیرد. متقاضیان براساس امتیازات در سیستم جامع رتبه بندی دسته بندی می شوند. به عنوان مثال افراد براساس تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی (که دو زبان رسمی کانادا است)، سن، تحصیلات، سابقه کار امتیازدهی می شوند. متقاضیانی که دارای بالاترین امتیاز هستند در پذیرش های ITA یا همان دعوت نامه هایی را دریافت می کند.

برای وارد شدن به صف انتظار دارا بودن پیشنهاد شغلی الزامی نیست. افرادی که از استان بریتیش کلمبیا در قرعه کشی PNP دعوتنامه دریافت کرده باشند ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهند کرد. که همین ۶۰۰ امتیاز اضافی تضمین خواهد کرد تا در دور بعدی در پذیرش اکسپرس اینتری دعوتنامه برای اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد و انتخاب می شوند. بسیاری از شهر های کانادا برای مدیریت پذیرش های خود از سیستم اکسپرس اینتری استفاده خواهند کرد.

Vancouver 132361158 696x464 1 300x200 - قرعه کشی بریتیش کلمبیا PNP | خدمات مهاجرتی افق | بخش فناوری اطلاعات

برای اینکه تحت قرعه کشی Tech Pilot واجد شرایط شناخته شوید، متقاضیان می بایست در یکی از مسیرهای مهاجرت استانی موجود در B.C پروفایل معتبر را داشته باشند و همچنین در Skills Immigration Registration System ثبت نام کرده باشند. و حداقل در ۱۲ ماه گذشته در یکی از مشاغل واجد شرایط Tech Pilot دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر نیز داشته باشند. متقاضیان براساس عواملی مانند سطح تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی مورد ارزیابی و امتیاز دریافت می کنند. پذیرش های Tech Pilot به صورت هفتگی برگزار می شود. اگر متقاضی تأیید شود، سپس می توانند از طریق دعوتنامه استانی خود برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد. زیرا با دریافت دعوتنامه استانی ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهد کرد که در دور بعدی قرعه کشی اکسپرس اینتری حتما انتخاب خواهند شد یعنی انتخاب شدن آنها تضمین شده است.

برنامه Tech Pilot از سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرده است که تا جولای ۲۰۲۱ نیز تمدید شده که هدف آن جبران کمبود نیروی کار در بخش فناوری و تکنولوژی استان زیبای بریتیش کلمبیا است. متقاضیان Tech Pilot از شرط دارا بودن یک پیشنهاد شغلی تمام وقت معاف هستند اما بایستی حداقل دارای جاب آفر یک ساله باشند. همچنین زمانی که درخواست خود را ارائه می دهند از جاب افرشان ۱۲۰ روز حداقل باقی مانده باشد.

استان بریتیش کلمبیا برای متقاضیان در قرعه کشی PNP در مسیرهای مهاجرتی

  • Base Category Stream
  • Entrepreneur Immigration
  • Regional Pilot Stream
  • Entrepreneur Immigration

دعوتنامه هایی را صادر کرد.

در قرعه کشی انجام شده ۶ دعوتنامه برای متقاضیان در مسیر مهاجرتی Entrepreneur Immigration Base Category که با حداقل امتیاز ۱۲۶ صادر شد. این مسیر مهاجرتی بسیار مناسب برای مدیران ارشد و یا صاحبان کسب و کار که دارای شرایط لازم برای سرمایه گذاری در این استان بودند و توانایی مدیریت روزانه کسب و کار نیز داشتند. همچنین برای ۵ متقاضی در مسیر مهاجرتی Entrepreneur Immigration – Regional Pilot Stream هم که حداقل امتیاز آنها ۱۲۸ بود دعوتنامه صادر شد. که این مسیر مهاجرتی برای جذب کسب و کارهای جدید در مناطق کوچکتر بریتیش کلمبیا طراحی شده است.

ofogh 176 01 300x169 - قرعه کشی بریتیش کلمبیا PNP | خدمات مهاجرتی افق | بخش فناوری اطلاعات

استان بریتیش  قرعه کشی ها خود را از طریق دسته های مختلف PNP و مسیرهای مهاجرتی خود به صورت هفتگی انجام می دهد. هفته گذشته، این استان در بزرگترین قرعه کشی سال ۲۰۲۰ خود، ۴۵۰ دعوتنامه استانی صادر کرد. سپتامبر یک ماه شلوغ برای استان بریتیش کلمبیا بود، زیرا این استان در مجموع هفت قرعه کشی در گروه ها و مسیرهای مختلف PNP برگزار کرد و از بیش از ۱۴۳۰ متقاضی مهاجرت دعوت کرد. اگر رویای زندگی در این استان زیبای را دارید فرصت را از دست ندهید با گروه بین المللی افق تماس بگیرید. وکلای ما شرایط شما را به صورت اختصاصی تحلیل کرده و بهترین و سریعترین روش را دراختیار شما قرار می دهند. با ما همراه شوید تا بتوانید از بهترین مسیر به اقامت دائم کانادا برسید.