صدور ۳۶۰۰ دعوتنامه در قرعه کشی جدید Express Entry در کانادا

در دعوتنامه قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری کانادا که در تاریخ ۲۷ نوامبر برگزار شد، دولت کانادا ۳۶۰۰ دعوت نامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری صادر کرد تا بتوانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۴۷۱ بود و  یک کاهش یک امتیازی نسبت به قرعه کشی Express Entry که در تاریخ ۱۳ نوامبر برگزار شده بود را داشت (حداقل امتیاز ۴۷۲ در قرعه کشی ۱۳ نوامبر).

سیستم Express Entry منبع اصلی نیروی کار ماهر خارجی در کانادا است، که افراد را از سراسر جهان بر اساس امتیازات و معیارهایی در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی جذب می کند. متقاضیان براساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کار ماهر و مهارت در زبان انگلیسی و / یا فرانسوی امتیاز کسب می کنند. به منظور واجد شرایط بودن نیاز به پیشنهاد شغلی نیست، متقاضیان بر اساس بالاترین امتیاز دعوتنامه دریافت خواهند کرد و می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

موارد زیر نمونه هایی فرضی از متقاضیانی است که ITA را در قرعه کشی امروز کسب کردند:

Mickaël 29 ساله است، دارای مدرک لیسانس است و به مدت سه سال به عنوان طراح گرافیک فعالیت می کند. وی دارای مهارت پیشرفته در زبان فرانسه است. در حالی که میکائیل هرگز در کانادا کار نکرده و یا تحصیل کرده است و همچنین وی دارای یک برادر است که اقامت دائم کانادا را دارد و در شهر تورنتو ساکن است. او با کسب  ۴۷۱  امتیاز توانست در قرعه کشی ۲۷ نوامبر کانادا دعوتنامه را دریافت کند.

**************

فاطیما و همسرش محمد به ترتیب ۳۰ و ۳۵ سال سن دارند. آنها هر ۵ سال گذشته در امور مالی مشغول به کار بودند، فاطمه به عنوان حسابدار و محمد به عنوان حسابرس. هر دو دارای مدرک آیلتس بودند که فاطیما در هر چهار مهارت نمره ۸ نمره را کسب کرد و محمد نیز در هر چهار مهارت نمره ۷ را بدست آورد. فاطمه دارای مدرک کارشناسی ارشد و محمد دارای مدرک لیسانس است. نه محمد و نه فاطمه تاکنون در کانادا کار و یا تحصیل نکرده اند. فاطمه به عنوان متقاضی اصلی وارد استخر اکسپرس اینتری شد. وی امتیاز  ۴۷۲ را کسب کرد و توانست ITA را در طی قرعه کشی ۲۷ نوامبر دریافت کند.