صدور ۳۴۰۰ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری:

دولت کانادا ۳۴۰۰ دعوت نامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری در تاریخ ۲۲ ژانویه صادر کرد . امتیازات  بر اساس سیستم جامع رتبه بندی  CRS در این قرعه کشی امروز ۴۷۱ بود ، که ۲ امتیاز نسبت به حداقل امتیاز در قرعه کشی Express Express Entry قبلی که در ۸ ژانویه برگزار شد ، کاهش یافته است.

اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا  IRCC هم اکنون مجموعاً ۶،۸۰۰ دعوتنامه  ITA را در سال ۲۰۲۰ از طریق سیستم Express Entry صادر کرده است. متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی  که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. (برای محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری خود به این لینک مراجعه کنید)

موارد زیر نمونه ای فرضی از متقاضیان است که توانستند  ITA را در قرعه کشی ۲۲ ژانویه کسب کنند:

Virat و Mira هر دو به ترتیب ۳۴ و ۲۹ سال سن دارند. هر دو آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند و ۴ سال به عنوان توسعه دهنده وب کار می کردند. آنها همچنین هر ازمون آیلتس در مهارت لسینیگ نمره ۸ و در مهارت های ریدینگ و رایتینگ و اسپیکینگ نمره ۷ را کسب کردند. آنها با Mira به عنوان متقاضی اصلی وارد استخر شدند. در حالیکه هیچ یک از آنها در کانادا کار و یا تحصیل نکرده اند امتیاز آنها ۴۷۲ بوده و این امتیاز برای کسب ITA در قرعه کشی اکسپرس اینتری  ۲۲ ژانویه به اندازه کافی بالا بود و توانستند دعوتنامه را دریافت کنند.