شهر کبک (Quebec City) کانادا با مهاجرتی اسان و فوری

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و یا سالهای بعد از ان در شهری ارزان قیمت اما با کیفیت خوب را دارید شهر کبک (Quebec City) بهترین انتخاب برای شماست. شهر کبک پایتخت ایالت کبک کانادا بوده و بزرگترین شهر در شرق استان کبک به حساب می آید. کبک کانادا تنها شهری است که بیش از ۹۵% جمعیت آن فرانسوی زبان بوده، و به زبان فرانسه صحبت میکنند. به طور کلی میتوان گفت زبان رسمی در ایالت کبک زبان فرانسه است.

در نتیجه اگر متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت در کبک کانادا با برنامه استانی هستید پیشنهاد میکنیم زبان فرانسه خود را تقویت کنید. همچنین اگر شما به یادگیری زبان فرانسه در شهر کبک بپردازید کمک هرینه های بسیار خوبی را از دولت کبک دریافت خواهید کرد. باتوجه به مزایای خوب زندگی در شهر کبک تصمیم گرفتیم به بررسی دقیق هزینه ها و شرایط زندگی در این شهر برای ایرانیان مقیم کانادا بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

آب و هوا شهر کبک کانادا معتدل بوده و میتوان گفت شباهت بسیار زیادی به آب و هوای شمال ایران دارد. در نتیجه ایرانیان مهاجر به کانادا میتوانند سازگاری خوبی با این شهر داشته باشند. که از دیگر مزایای زندگی در شهر کبک کانادا به حساب می آید. علاوه بر آن کبک (Quebec) جز ارزان ترین شهرها در کانادا میباشد. پس میتوان گفت مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا کبک میتواند هزینه های شما را به مقدار بسیار زیادی کاهش دهد.

جاذبه های توریستی و گردشگری کبک کانادا

شهر کبک کانادا شهری کاملا تاریخی بوده و دارای جاذبه های گردشگری زیادی میباشد. به همین دلیل بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا این شهر را برای اقامت خود انتخاب می کنند. از جاذبه های کبک سیتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منطقه رویال(Place Royale): محله Palce Royal به عنوان قلب تاریخی کبک شناخته میشود زیرا محل تاسیس کبک کانادا میباشد. کلیسای تاریخی نوتردام، خانه ی شوالیه و … از جمله بناهای تاریخی و توریستی کبک به شمار می آیند که در اطراف محله رویال قرار دارند.

 • هتل یخی (Hotel de Glace): یکی از جاذبه های توریستی در فصل زمستان، هتل یخی کبک Hotel de Glace میباشد. این مکان برای افرادی که علاقه ی زیادی به سرما دارند بسیار مناسب است.

 • موزه ملی هنرهای زیبای کبک (mnbaq): موزه Musée national des beaux-arts du Québec جز موزه های بسیار بزرگ در جهان به حساب می آید. در این موزه میتوانید به تماشای حدود ۲۵۰۰۰ اثر هنری در کبک کانادا بپردازید.

family parents little girls visiting hermitage saint petersburg 109800 15642 300x200 - شهر کبک Quebec کانادا | زندگی در کبک سیتی | مهاجرت اسان و فوریمهاجرت کبک کانادا" width="300" height="200" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/family-parents-little-girls-visiting-hermitage-saint-petersburg_109800-15642-200x133.jpg 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/family-parents-little-girls-visiting-hermitage-saint-petersburg_109800-15642-300x200.jpg 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/family-parents-little-girls-visiting-hermitage-saint-petersburg_109800-15642-400x266.jpg 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/family-parents-little-girls-visiting-hermitage-saint-petersburg_109800-15642-600x400.jpg 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/family-parents-little-girls-visiting-hermitage-saint-petersburg_109800-15642.jpg 626w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

دانشگاه های کبک کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

در ایالت کبک کانادا ۹ دانشگاه وجود دارد که از این میان ۶ دانشگاه آن فرانسوی زبان است. و تنها ۳ دانشگاه مک گیل (McGill University)، کنکوردیا (Concordia University) و بیشاپ (Bishop’s University) جز دانشگاه های انگلیسی زبان در ایالت کبک به شمار می آیند. تحصیل در دانشگاه های فرانسه زبان کبک کانادا مانند داشگاه های مونترال، لاوال، شربروک، کبک، پلی تکنیک مونترال و اچ ای سی (HEC) مزایای خاص خود را دارد.

متقاضیان تحصیل در کانادا که در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند هزینه های بسیار کمی را پرداخت خواهند کرد. علاوه بر آن میتوانند از اسکالرشیپ و فاند های تحصیلی بسیار خوب در ایالت کبک بهره مند شوند. که این ها همگی از مزایای تحصیل به زبان فرانسه در دانشگاه های استان کبک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میباشد.

هزینه اجاره خانه در شهر کبک کانادا برای مهاجرت کانادا و اقامت در کانادا

به طور کلی میتوان گفت تعداد اعضای خانواده که به کانادا مهاجرت میکنند تاثیر زیادی در تعیین هزینه های زندگی در کانادا دارند. یعنی هرچه تعداد افراد مهاجر به کانادا بیشتر شود هزینه های لازم برای زندگی و اقامت در کانادا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در مورد هزینه اجاره خانه نیز به همین صورت است. اگر تعداد اعضای خانواده ی شما بیشتر باشد به خانه ی بزرگتری احتیاج خواهید داشت. بدیهی است که در این حالت هزینه ی شما برای اجاره خانه ای مناسب در کانادا افزایش می یابد. هزینه ی اجاره خانه در شهر کبک برای اقامت در کانادا ۲۰۲۰ به شرح زیر میباشد:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۷۷۵٫۳۳ دلار کانادا است.
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ۶۳۴٫۳۸ دلار کانادا است.
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۲۹۰٫۰۰ دلار کانادا است.
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۹۷۸٫۱۶ دلار کانادا است.

هزینه آب، برق و گاز در شهر کبک کانادا پس از ورود به کانادا و اقامت در کانادا

چنانچه شما خانه ای ۸۵ متری در کبک سیتی را برای اقامت کانادا انتخاب کنید باید مبلغ ۸۷٫۳۴ دلار کانادا را برای پرداخت قبوض خود کنار بگذارید. واضح است هرچه متراژ خانه بیشتر شود هزینه های فوق نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

هزینه حمل و نقل در شهر کبک کانادا برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

در صورتی که قصد رفت و آمد در شهر کبک با وسایل حمل و نقل عمومی را داشته باشید لازم است از هزینه های آن مطلع شوید. در ادامه به توضیح هزینه حمل و نقل در شهر کبک برای مهاجران کانادا ۲۰۲۰ خواهیم پرداخت:

 • قیمت بلیط تک سفره ۳٫۵۰ دلار کانادا است.
 • قیمت کارت بلیط با اعتبار یک ماهه ۸۸٫۵۰ دلار کانادا است.

هزینه موبایل در شهر کبک کانادا برای ایرانیان متقاضی مهاجرت و اقامت سریع کانادا

برای هر یک دقیقه تماسی که در این شهر با تلفن همراه خود داشته باشید باید مبلغ ۰٫۳۲ دلار کانادا پرداخت کنید. بدیهی است هرچه مکالمات غیر ضروری خود را کم کنید، هزینه موبایل شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه اینترنت در شهر کبک کانادا برای مهاجرت کانادا

یکی از مزایای خرید اینترنت در این شهر وجود طرح های نامحدود اینترنتی میباشد. شما میتوانید با پرداخت ۶۸٫۶۲ دلار کانادا اینترنتی نامحدود با سرعت خوبی را خریداری کنید. همانطور که میدانید در جوامع امروزی یکی از موارد جدایی ناپذیر از زندگی افراد اینترنت میباشد. پس حتما مقداری از پول خود را برای خرید اینترنت پس از ورود به کانادا کنار بگذارید.

front view businessman holding shopping cart with coins 23 2148569080 300x200 - شهر کبک Quebec کانادا | زندگی در کبک سیتی | مهاجرت اسان و فوریمهاجرت کبک کانادا" width="300" height="200" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/front-view-businessman-holding-shopping-cart-with-coins_23-2148569080-200x133.jpg 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/front-view-businessman-holding-shopping-cart-with-coins_23-2148569080-300x200.jpg 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/front-view-businessman-holding-shopping-cart-with-coins_23-2148569080-400x266.jpg 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/front-view-businessman-holding-shopping-cart-with-coins_23-2148569080-600x400.jpg 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/front-view-businessman-holding-shopping-cart-with-coins_23-2148569080.jpg 626w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

هزینه خورد و خوراک در شهر کبک کانادا

هزینه های مربوط به خورد و خوراک افراد مهاجر به کانادا با توجه به رژیم غذایی آنها تعیین میشود. در نتیجه نمیتوان عدد مشخصی را برای این مورد تعیین کرد. اما اگر تصمیم بگیرید هفته ای چند بار به رستوران بروید قطعا هزینه های شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 • یک وعده غذا در رستورانی معمولی در کبک سیتی ۱۵ دلار کانادا است.
 • یک وعده غذا برای دو نفر در رستورانی نسبتا خوب در شهر کبک ۵۰ دلار کانادا است.
هزینه های جانبی در شهر کبک کانادا برای مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰
 • یکی از هزینه های جانبی در کبک سیتی مربوط به ثبت نام در باشگاه ورزشی میباشد. در صورتی که تمایل دارید پس از اقامت در کانادا در باشگاهی در این شهر ثبت نام کنید باید ماهانه مبلغی معادل ۳۴٫۵۵ دلار کانادا پرداخت کنید.

 • در صورتی که علاقه مند به بازی تنیس هستید و میخواهید در مکانی دنج و آرام در کبک سیتی تنیس بازی کنید. میتوانید زمین تنیسی را با مبلغ ۱۳ دلار کانادا برای یک ساعت در آخر هفته اجاره کنید.

 • رفتن به سینما هزینه ی زیادی را روی دست شما نخواهد گذاشت. قیمت بلیط سینما در شهر کبک کانادا ۱۳ دلار کانادا است.

در این مقاله به بیان اغلب هزینه های زندگی در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در شهر کبک پرداختیم. امیدواریم توانسته باشیم با مطالب مطرح شده پاسخ بیشتر سوالات شما را داده باشیم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر بین المللی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

برای مهاجرت سریع و فوری کانادا، روادید اقامت کانادا تضمینی، مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا، انواع روش های سرمایه گذاری و کارافرینی در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و … افق بهترین انتخاب برای شماست.

وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق دارای سوابق و تجارت فراوانی در تمامی زمینه های مربوط به امور مهاجرتی کانادا میباشد. در نتیجه میتوانید مهاجرتی ایمن و کم ریسک را برای شما کلاینت های عزیز به ارمغان آورد. بهترین خدمات مهاجرتی کانادا را از ما بخواهید. زیرا شما لایق بهترین ها هستید.

برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت به کانادا میتوانید فرم ارزیابی رایگان در سایت افق (ofoghint.com یا Ofogh International Group) را تکمیل فرمایید. و پس از آن برای رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین اقدام کنید. برای افرادی که قصد مهاجرت سریع به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) یا ورود سریع به کانادا را دارند شرایطی را فراهم آورده ایم تا بتوانند به صورت رایگان به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری خود در سایت افق بپردازند. و در صورت واجد شرایط بودن برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ اقدام کنند.

مفتخریم که میتوانیم قدم کوچکی را برای رساندن شما کلاینت های عزیز به اهدافتان برداریم. همچون گذشته به ما اعتماد کنید. چرا که اعتماد و همراهی شما باعث موفقیت تیم مهاجرتی افق گشته است. دیگر مهاجرت و اقامت در کانادا رویایی دست نیافتنی برای شما نخواهد بود اگر درست انتخاب کنید. قطعا موسسه مهاجرتی اقامتی افق یکی از درست ترین انتخاب ها برایتان خواهد بود.