معرفی شهر وینیپگ Winnipeg کانادا و مهاجرت به این شهر

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید بهتر است ابتدا تمامی استان های کانادا را بشناسید. یافتن اطلاع و آگاهی از بهترین استان های کانادا برای زندگی و اقامت میتواند شما را در تصمیم گیری بهتر، یاری رساند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی شهر وینیپگ (Winnipeg) از نظر هزینه های زندگی، جاذبه های توریستی، دانشگاه ها و … بپردازیم. با ما همراه باشید.

شهر وینیپگ یکی از شهرهای بزرگ کانادا و مرکز استان منیتوبا (Manitoba) میباشد. وینیپگ کانادا در غرب این کشور قرار گرفته است. وینیپگ یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی و فرهنگی در میان دیگر استان ها و استان های کانادا به حساب می آید. مردم این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند. آب و هوای شهر وینیپگ کانادا مرطوب قاره ای بوده و دارای تابستان های گرم و زمستان های طولانی و بسیار سرد است. جالب است بدانید شهر وینیپگ دومین شهر پر آفتاب در کانادا است.

مزایا و معایب زندگی در شهر وینیپگ کانادا برای ایرانیان مهاجر به کانادا

زندگی در هر شهری مزایا و معایب خاص خود را دارد. شهر وینیپگ (Winnipeg) کانادا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و زندگی و اقامت در این شهر دارای مزایا و معایبی است. دارا بودن فرصت های شغلی فوق العاده، هزینه های مسکن مقرون به صرفه، وجود امکانات ورزشی و سرگرمی مطلوب از جمله مزایای زندگی در وینیپگ کانادا به حساب می آید. همچنین از معایب زندگی در این شهر میتوان به نرخ بالای جرم و جنایت، زمستان های سرد و سوزان و … اشاره کرد.

جاذبه های توریستی و گردشگری شهر وینیپگ کانادا

بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا (Residence in Canada)، شهر وینیپگ را به دلیل دارا بودن جاذبه های توریستی و تفریحی فراوان به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب میکنند. برای اطلاع از برخی مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری شهر Winnipeg کانادا با ما همراه باشید:

 • موزه مانیتوبا (Manitoba Museum)
 • گالری هنری وینیپگ (Winnipeg Art Gallery)
 • موزه کانادایی حقوق بشر (The Canadian Museum for Human Rights)
 • باغ وحش آسینی بوین (Assiniboine Park Zoo)

کالج ها و دانشگاه های شهر وینیپگ کانادا

برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند شهر وینیپگ یکی از انتخاب های پیش روی آنها است. چهار دانشگاه بسیار خوب و مطرح در این شهر، به شرح زیر میباشد:

 • دانشگاه منیتوبا (University of Manitoba)
 • دانشگاه وینیپگ (University of Winnipeg)
 • دانشگاه سنت بونیفیس (University of Saint Boniface)
 • دانشگاه منونایت کانادا (Canadian Mennonite university (CMU)

دانشجویان بین المللی با تحصیل در دانشگاه های فوق میتوانند از فاند تحصیلی، اسکالرشیپ های عالی و … که این دانشگاه ها برای متقاضیان تحصیل در کانادا در نظر گرفته اند بهره مند شوند. برای اطلاع بیشتر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل در کانادا، نحوه نگارش استادی پلن (Study Plan)، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و … با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق در زمینه های فوق هستند را مطالعه فرمایید.

young students outdoors 186382 4577 300x200 - شهر وینیپگ Winnipeg کانادا | مهاجرت سریع کانادا | افق و روادید اقامت

هزینه اجاره خانه در شهر وینیپگ کانادا بعد از مهاجرت سریع به کانادا و اقامت در کانادا

پس از موفقیت در مهاجرت کانادا و ورود به خاک این کشور حال باید آپارتمانی را برای زندگی و اقامت در کانادا اجاره کنید. باتوجه به تعداد افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند هزینه های زندگی در کانادا و اجاره خانه متفاوت خواهد بود. زیرا هرچه تعداد اعضای خانواده مهاجر به کانادا بیشتر باشد هزینه ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. هزینه های مربوط به اجاره خانه ای مناسب در شهر وینیپگ به منظور زندگی و اقامت در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به صورت زیر است:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۱۰۲۲٫۸۰ دلار کانادا.
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ۹۸۷٫۸۸ دلار کانادا.
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۴۹۳٫۷۶ دلار کانادا.
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۱۴۸۰٫۸۳ دلار کانادا.

هزینه حمل و نقل در شهر وینیپگ کانادا برای ایرانیان مقیم کانادا و اقامت دائم کانادا

در شهر وینیپگ کانادا دو نوع سیستم حمل و نقل عمومی (اتوبوسرانی و تاکسیرانی) وجود دارد. در صورتی که قصد رفت و آمد در این شهر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی را داشته باشید. هزینه های حمل و نقل در وینیپگ برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

 • هزینه بلیط تک سفره ۲٫۹۵ دلار کانادا است.
 • هزینه کارت بلیط با اعتبار یک ماهه ۱۰۰٫۱۰ دلار کانادا است.

هزینه موبایل و اینترنت در شهر وینیپگ کانادا پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا

یکی از مهم ترین مواردی که پس از ورود به کانادا و اقامت در کانادا به آن نیاز خواهید مربوط به خرید تلفن همراه و اینترنت میباشد. در نتیجه باید حتما مقداری پول را برای خرید آنها کنار گذاشته باشید. شما میتوانید برای اطلاع از اپراتورهای خوب در شهر وینیپگ با افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند مشورت کنید. اما به طور کلی هزینه های مربوط به موبایل و اینترنت در این شهر در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به صورت زیر است:

 • هر دقیقه تماس تلفنی مبلغ ۰٫۳۰ دلار کانادا هزینه خواهد داشت.
 • هزینه اینترنت نامحدود یک ماهه در این شهر ۷۵٫۳۴ دلار کانادا است.

هزینه آب، و برق و گاز در شهر وینیپگ کانادا برای متقاضیان اقامت در کانادا

هزینه های مربوط به قبوض آب، برق و گاز در این شهر برای خانه ای ۸۵ متری ماهانه ۱۶۳٫۳۲ دلار کانادا خواهد بود. بدیهی است با افزایش متراژ خانه هزینه های قبوض فوق نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

هزینه خورد و خوراک در شهر وینیپگ کانادا برای مهاجران مقیم کانادا

هزینه خورد و خوراک افراد متقاضی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ باتوجه به سبک زندگی آنها تعیین میشود. اگر هفته ای یکبار به رستوانی معمولی در شهر وینیپگ رفته و غذا میل کنید باید مبلغ ۱۵ دلار کانادا هزینه کنید. حال آنکه هزینه سرو غذا در رستورانی نسبتا خوب برای دو نفر در این شهر ۷۰ دلار کانادا هزینه خواهد داشت.

waiters serve table 124271 1 300x200 - شهر وینیپگ Winnipeg کانادا | مهاجرت سریع کانادا | افق و روادید اقامت

هزینه های جانبی در شهر وینیپگ کانادا
 • هزینه ثبت نام در باشگاهی ورزشی برای یک ماه در وینیپگ کانادا ۵۰٫۷۳ دلار کانادا است.
 • هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت در روزهای اخر هفته ۲۳٫۶۲ دلار کانادا است.
 • هزینه بلیط سینما در این شهر برای یک نفر ۱۳ دلار کانادا است.

تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با شهر وینیپگ یا Winnipeg کانادا به شما عزیزان منتقل کنیم. تا اینگونه توانسته باشیم پاسخگوی سوالاتی باشیم که ذهن شما را به خود مشغول کرده است. برای مهاجرت به کانادا در کوتاه ترین زمان، روادید اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا برای ایرانیان مهاجر به کانادا، سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا با کمترین سرمایه، مهاجرت و اقامت خوداشتغالی به کانادا و … به گروه بین الملل افق مراجعه کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و اشراف کامل به قوانین دولت فدرال کانادا، برای ورود مهاجران به کانادا و اقامت آنها در کانادا ۲۰۲۰ دارد. درنتیجه میتوانید مهاجرتی سریع و آسان به کانادا را برای کلاینت های خود تضمین کند. برای موفقیت در روند پرونده های مهاجرتی اقامتی کانادا گروه افق جز بهترین انتخاب ها برای شماست. گروه کاریابی بین الملل افق در تلاش برای اقامت و مهاجرت مناسب شما به کانادا می باشد.