شهر دیدنی ونکوور کانادا برای مهاجرت

کانادا کشوری مهاجر پذیر است و سالانه افراد زیادی به قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا وارد این کشور میشوند. کشور کانادا شامل ۱۰ استان و ۳ قلمرو میباشد. که هر یک از شهر های کانادا شامل چندین شهر است. یکی از شهرهای مهم کانادا شهر ونکوور (Vancouver) می باشد که سومین شهر بزرگ در کانادا به حساب می اید. جالب است بدانید نام این شهر از کاپیتان نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا به نام جورج ونکوور گرفته شده است.

در میان متقاضیان ایرانی مهاجرت به کانادا، شهر ونکوور از طرفداران زیادی برخوردار است. و علت آن را میتوان جمعیت زیاد ایرانیان مقیم کانادا در ونکوور دانست. به طور کلی میتوان گفت ۴۰% جمعیت ونکوور را افراد مهاجر به این شهر تشکیل میدهند. شهر ونکورر کانادا جز گرمترین شهرهای کانادا بوده و تنها ۱۱ روز در این شهر شاهد بارش برف هستیم. همچنین شهر ونکوور به علت نزدیکی به اقیانوس آرام دارای زمستان های بسیار معتدلی میباشد.

از جاذبه های ونکوور کانادا میتوان به وجود چهارمین کشتی کروز دنیا در این شهر اشاره کرد. همچنین لازم است بدانید جزیره ونکوور جز بزرگترین بنادر کانادا به حساب می اید. هر ساله حدود ۱۵ میلیون توریست و گردشگر وارد شهر ونکوور میشوند. در نتیجه این شهر را میتوان جز شهرهای توریستی کانادا به حساب اورد.

در صورتی که قصد مهاجرت به ونکوور کانادا و اقامت در این شهر را دارید لازم است ابتدا از تمامی هزینه های لازم برای زندگی در ونکوور ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و حتی سال های بعد از ان همانند ۲۰۲۲ اطلاع پیدا کنید. تمام هزینه های ذکر شده مربوط به زندگی یک نفر در شهر ونکوور میباشد.

boats marina vancouver british columbia canada 300x225 - شهر ونکوور Vancouver کانادا | اقامت گردشگری | ایرانیان کانادا

 

هزینه اجاره خانه در شهر ونکوور کانادا

به طور کلی میتوان گفت شهر ونکوور جز شهرهای گران در کانادا به حساب می اید. اما به دلیل اب و هوای بسیار خوب و درآمد بالای افراد مهاجر به کانادا، این شهر طرفداران خاص خود را برای مهاجرت به کانادا دارد. هزینه اجاره خانه در مرکز شهر (Down Town) ونکوور از ۱۳۰۰-۱۲۰۰ تا ۲۳۰۰-۲۲۰۰ دلار کانادا در ماه متفاوت است و با توجه به عوامل مختلفی از جمله متراژ، منطقه محل زندگی و … تعیین میشود.

در صورتی که شما قصد اجاره خانه با هزینه کمتری را دارید، میتوانید اتاق مشترکی در این شهر اجاره کنید. در این خانه ها اشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی به صورت مشترک استفاده میشود. هزینه زندگی در این اتاق های مشترک از ۶۰۰ هزار دلار کانادا شروع شده و ممکن است تا ۱۱۵۰-۱۱۰۰ دلار کانادا نیز ادامه داشته باشد.

هزینه اینترنت و تلفن در شهر ونکوور کانادا بعد از مهاجرت

یکی از مهم ترین بحث هایی که متقاضیان مهاجرت به کانادا به آن توجه دارند، بحث هزینه های اینترنت میباشد. در صورتی که شما در اتاق مشترکی به زندگی بپردازید هزینه های مربوط به اب، برق، گاز، تلفن و اینترنت با اجاره منزلتان حساب خواهد شد، و نیازی به پرداخت مبلغ اضافی نیست. اما در صورتی که شما در آپارتمان یک خوابه در این شهر به سکونت بپردازید باید تمامی هزینه های فوق را به صورت جداگانه پرداخت کنید.

به عنوان مثال هزینه تلفن در ونکوور ۵۰ تا ۵۵ دلار کانادا میباشد. که شما میتوانید تلفن های خود را از اپراتورهای خوب در این شهر دریافت کنید. هزینه ی لازم برای اینترنت ۵۰ دلار کانادا در ماه میباشد. جالب است بدانید برای خرید اینترنت میتوانید تخفیف بگیرید. همچنین مشاوره با افرادی که در این زمینه اطلاعات و اگاهی کافی دارند را فراموش نکنید.

هزینه های حمل و نقل در شهر ونکوور کانادا

هزینه های حمل و نقل در ونکوور کانادا با توجه به شرایط شما تعیین میشود. اگر شما از ماشین شخصی برای رفت و آمد استفاده کنید، هزینه های متفاوتی را باید بپردازید. اما افرادی که در این شهر از وسیله حمل و نقل عمومی استفاده میکنند، باید هزینه ی آن را پرداخت کنند. این افراد میتوانند کارتی به ارزش ۳ دلار کانادا خریداری کنند. این کارت ۹۰ دقیقه اعتبار داشته و پس از ان در صورت نیاز باید به خرید مجدد این کارت اقدام کنید.

دانش اموزان و دانشجویایی که در این شهر مشغول به تحصیل اند (مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی به کانادا) میتوانند کارت های با قیمت ۴۰ تا ۴۵ دلار کانادا تهیه کنند. چون این افراد نیاز دارند در تمام مناطق ونکوور در رفت و آمد باشند.

waterfront living vancouver bc 300x141 - شهر ونکوور Vancouver کانادا | اقامت گردشگری | ایرانیان کانادا

هزینه های زندگی در شهر ونکوور کانادا 

هزینه های زندگی در شهر ونکوور با توجه به سبک زندگی (Life Style) افراد متقاضی مهاجرت به کانادا تعیین میشود. اما به طور کلی میتوان گفت میانگین هزینه های زندگی و خورد و خوراک در این شهر برای ۱۰ روز بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار کانادا متفاوت است. توجه به این نکته حائز اهمیت است، که محل اقامت در ونکوور کانادا در تعیین قیمت بسیار تاثیر گذار است. به طوری که ممکن است شما از مرکز شهر ونکوور مایع شوینده ای را با مبلغ ۲ دلار کانادا خریداری نمایید. اما برای خرید همین محصول در قسمت هایی دیگر از شهر مانند ونکوور شمالی (North Vancouver) یا ونکوور غربی (West Vancouver) باید مبلغ ۶ دلار کانادا هزینه کنید.

ایرانیان مقیم ونکوور کانادا در صورتی که تصمیم به خوردن غذا در فست فودی نسبتا خوب را داشته باشند، باید مبلغ ۲۰ تا ۳۰ دلار کانادا هزینه کنند.

در این مقاله سعی شده تمامی اطلاعات لازم درباره ی هزینه های زندگی در ونکوور ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را در اختیار شما عزیزانی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا را دارید، قرار دهیم. امیدواریم توانسته باشیم پاسخ سوالاتی که ذهن شما کلاینت های عزیز را به خود مشغول کرده بود را بدهیم.

وکیل مهاجرت به کانادا (عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا) در گروه مهاجرتی و اقامتی کانادا افق اطلاعات مفید و کاملی در رابطه با آخرین قوانین به روز شده دولت کانادا را در اختیار دارد. در صورتی که قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید. و به زندگی و اقامت در کانادا بپردازید ابتدا لازم است، در مورد بهترین استان های کانادا برای زندگی اطلاع پیدا کنید. سپس با داشتن دانش و اگاهی کافی برای مهاجرت خود به کانادا برنامه ریزی کنید. همچنین لازم است از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت به کانادا مطلع شوید. برای اینکار میتوانید فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com را تکمیل فرمایید. کارشناسان و مشاوران برجسته افق به بررسی دقیق شرایط شما پرداخته و نتیجه را طی ۴۸ ساعت کاری به اطلاعتان خواهند رساند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت سریع و اسان کانادا، روادید اقامت کانادا، رزرو وقت از دفاتر وک (VAC) سفارت کانادا برای انجام پروسه انگشت نگاری (بیومتریک)، کار در کانادا، تحصیل در کانادا و … و همچنین رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و آنلاین میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. اخرین اخبار و اطلاعات مربوط به امور مهاجرت و اقامت ونکوور کانادا را در صفحات رسمی تلگرام و اینستاگرام افق مطالعه فرمایید. مهاجرتی ایمن و قانونی به کانادا را با گروه بین الملل افق تجربه کنید. تا پایان مسیر مهاجرتی کانادا همگام با شما خواهیم بود و به این همراهی افتخار میکنیم.