مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی نفت و اخذ اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کشوری مهاجرپذیر و پیشرفته همانند کانادا و اقامت در آن آرزوی بسیاری از مردم در سراسر دنیا میباشد. اغلب متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت کانادا با استفاده از روش های مهاجرتی مختلف مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت استانی به کانادا، خود اشتغالی در کانادا و …. را میگیرند به دلیل کسب درآمد های بالا در کانادا و تضمین آینده ی مالی خود و خانوادشان است. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی شغل مهندسی نفت (Petroleum Engineering) که یکی از مشاغل پردرآمد و پر رونق در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است بپردازیم. همراه ما باشید.

روش های مهاجرتی اقامتی کانادا برای شغل مهندسی نفت در کانادا

برای مهاجرت مهندسی نفت به کانادا روش های مهاجرتی گوناگونی وجود دارد که در نهایت باعث اخذ اقامت دائم کانادا نیز میشود. و هر یک از افراد با توجه به شرایط خود میتوانند به انتخاب بهترین و کم ریسک ترین روش مهاجرتی که منجر به مهاجرت سریع کانادا شود، بپردازند. روش های مهاجرت به کانادا برای مهندسان نفت بین المللی به شرح زیر است:

 • مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص (Skilled Worker): این برنامه زیرشاخه سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) کانادا بوده و افرادی که بتوانند در این رقابت بالاترین امتیازها را کسب نمایند با اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا خواهند شد. این سیستم بر پایه امتیاز بندی بوده و افراد را بر اساس امتیازات مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرند. در نتیجه هر چه سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار و … متقاضیان بهتر باشد امتیازات بیشتری را کسب خواهند کرد.
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک (Arrima): در این روش مهاجرتی نیز افراد بر اساس داشتن شرایط بهتر (سن، سابقه کار، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و …) و نیاز بازار کار کبک، امتیازات بیشتری را کسب خواهند نمود. و در صورتی که پرونده مهاجرتی آنها برای مهاجرت کانادا پذیرفته شود از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند نمود. لازم به ذکر است در صورتی که شغل متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا جز مشاغل مورد نیاز استان کبک (Quebec) باشد. باعث دریافت امتیازات بیشتری میشود و شانس موفقیت افراد متقاضی کار در کانادا را افزایش خواهد داد.
 • مهاجرت به کانادا از طریق کار: مهندسان نفت بین المللی که موفق به اخذ پیشنهاد شغلی معتبر (جاب افر) از کارفرمای کانادایی شوند. میتوانند با داشتن شرایط لازم این روش مهاجرتی کانادا، برای اخذ ویزای کار کانادا درخواست دهند. و در صورت موفقیت قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کرده و با کسب یکسال سابقه کار کانادایی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.
 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل: افراد علاقه مند به رشته مهندسی نفت بهتر است از همان ابتدا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کرده و به تحصیل در کانادا در رشته مهندسی نفت بپردازند. زیرا در این صورت موفق به اخذ مدرک کانادایی خواهند شد. که این امر شانس آنها را در پیدا کردن شغل مناسب و داشتن درآمدهای بالاتر در کانادا افزایش میدهد. این افراد میتوانند با داشتن سن مناسب، مدرک زبان، تمکن مالی، نامه پذیرش معتبر از دانشگاه های کانادا و … برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. دانشجویان بین المللی که بتوانند با ارائه استادی پلن(Study Plan) مناسب و دیگر مدارک لازم، افیسر را برای تحصیل در کانادا متقاعد کنند واجد دریافت استادی پرمیت (Study Permit) یا ویزای تحصیلی کانادا خواهند شد. برای افرادی هم که از طریق تحصیلی به کانادا مهاجرت کرده اند امکان اخذ ویزای اقامت کانادا (PR Card) فراهم است. دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند پس از فارغ التحصیلی و کسب یکسال سابقه کار کانادایی از طریق برنامه مهاجرتی CEC به اقامت دائم کانادا دست یابند.

ofogh63 02 300x179 - شغل مهندسی نفت در کانادا | مهاجرت به کانادا | اقامت و کاریابی کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۰ برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مهندسی نفت

از میان تمام روش های مهاجرتی فوق بهترین و سریع ترین راه برای مهاجرت مهندسی نفت به کانادا (Petroleum Engineering Immigration to Canada) و کار در کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد. زیرا این افراد بعد از اتمام تحصیلات خود به عنوان مهندس نفت قابل اعتماد دولت کانادا شناخته میشوند. علاوه بر آن ترجیح کشور کانادا این است که در ابتدا برای دانشجویان فارغ التحصیل خود فرصت شغلی مناسب ایجاد کند. درنتیجه دانشجویان بین المللی شانس بسیار بیشتری برای مشغول شدن به کار در کانادا خواهند داشت.

به همین دلیل در این قسمت به معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته مهندسی نفت خواهیم پرداخت. تا متقاضیان مهاجرت به کانادا بتوانند با داشتن دانش و اطلاعات کافی برای مهاجرت و تحصیل خود در کانادا اقدام کنند. این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 • دانشگاه رجینا (University of Regina)
 • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)
 • دانشگاه البرتا (University of Alberta)

گرایش های رشته مهندسی نفت در کانادا به منظور مهاجرت کانادا از طریق تحصیل

رشته مهندسی نفت شامل چهار گرایش بوده و افراد مهاجر به کانادا میتوانند بر اساس علاقه خود در یکی از این رشته به تحصیل بپردازند. انواع گرایش و شاخه های رشته مهندسی نفت در کانادا ۲۰۲۰-۲۰۲۱ به شرح زیر است:

 • مهندسی اکتشاف
 • مهندسی مخازن
 • مهندسی حفاری
 • مهندسی بهره برداری

بازار کار و درآمد رشته مهندسی نفت در کانادا

رشته مهندسی نفت یکی از رشته هایی است که از بازار کار بسیار خوبی و فوق العاده در کانادا برخوردار بوده و مهندسان نفت کانادا میتواند درآمد های بالایی را نیز دریافت نمایند. به طور کلی میتوان گفت متوسط حقوق مهندسی نفت در کانادا بین ۸۵۰۰۰ تا ۱۲۵۰۰۰ دلار کانادا در سال است. حقوق مهندسان نفتی که از مهارت بیشتری برخوردار باشند بسیار بالاتر از این مبالغ خواهد بود.

بهترین استان های کانادا برای شغل مهندسی نفت از نظر فرصت های شغلی

از آنجایی که کانادا کشوری نفت خیز است در نتیجه فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای ایرانیان مهاجر به کانادا فراهم میکند. امکان کار در کانادا در بیشتر شهرهای این کشور وجود دارد. اما عمده نیاز به مشاغل مهندسی نفت در کانادا مربوط به ایالت البرتا (Alberta) میشود. پس از آن در استان هایی مانند بریتیش کلمبیا (British Columbia)، مانیتوبا (Manitoba)، نیوفاندلند (Newfoundland)، ساسکاچوان (Saskatchewan) و نوا اسکوشیا (Nova Scotia) فرصت های شغلی مناسبی برای کار مهندسی نفت وجود دارد.

ofogh63 04 300x200 - شغل مهندسی نفت در کانادا | مهاجرت به کانادا | اقامت و کاریابی کانادا

مزایای مربوط به مشاغل مهندسی نفت در کانادا

شغل مهندسی نفت یکی از مشاغلی است که از مزایای بسیار بالایی در کانادا برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از مهندسان نفت ایرانی تصمیم به مهاجرت کانادا، کار در کانادا و اقامت دائم کانادا میگیرند. از مزایای حوزه مهندسی نفت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاغل مهندسی نفت در کانادا بسیار پردرآمد بوده و جز مشاغل مورد نیاز کانادا به حساب می آید.
 • شغل مهندسی نفت جز مشاغل بسیار فعال در سطح جهانی است.
 • دولت کانادا فاندها و اسکالرشیپ های بسیار خوبی را به متقاضیان تحصیل در کانادا در رشته مهندسی نفت اعطا مینماید.
 • به دلیل نیاز فراوان به محصولات نفتی و گازی فرصت های شغلی فراوانی برای این شغل در کانادا و سایر کشورهای جهان وجود دارد و …

تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان منتقل کنیم. در صورتی که پس از مطالعه آن سوالی در ذهن شما ایجاد شد میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران و کارشناسان زبده در امور مهاجرتی کانادا دریافت کنید.

همچنین میتوانید به سایت افق www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید و از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کانادا مطلع شوید. پس از آن قادر خواهید بود با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه بین المللی افق وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید. برای رسیدن به اهداف خود باید از همین امروز برنامه ریزی کنید. تیم مهاجرتی افق افتخار دارد در این راه همراه شما باشد. همچون گذشته به ما اعتماد کنید. زیرا اعتماد شما باعث افتخار و سربلندی ماست.