مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی

از مهم ترین دلایلی که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب میکنند. امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا (Scholarships at Canadian universities) میباشد. زیرا دانشجویان بین المللی میتوانند با دریافت بورسیه تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند. حال سوالی که اکثر دانشجویان مهاجر به کانادا با آن رو به رو هستند، این است که چگونه شانس خود را برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا افزایش دهند. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله اطلاعات جامعی را در این باره در اختیار شما متقاضیان عزیز مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا قرار دهیم. پس با ما همراه باشید. برخی از مواردی که شانس اخذ بورسیه تحصیلی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا را افزایش میدهد به شرح زیر میباشد:

ofogh122 06 300x200 - شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا | بهترین بورسیه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا

۱- پیشنهاد میکنیم در صورتی که متقاضی بهره مندی از بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا هستید منتظر ددلاین دانشگاه مورد نظر خود نباشید. هرچه سریع تر برای اخذ بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی کانادا درخواست دهید.

۲- دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و تحصیل در دانشگاه های کانادا، در ابتدا باید شرایط دریافت هر کدام از بورسیه های تحصیلی کانادا را با دقت هرچه تمام تر مطالعه نمایند. زیرا این امر به آنها کمک خواهد کرد تا برای دریافت بورسیه ای درخواست دهند، که با شرایط فردی آنها سازگاری و تطابق بیشتری دارد. در این صورت میتوانند از اتلاف وقت خود برای اخذ بورسیه هایی با شانس موفقیت پایین جلوگیری نمایند.

۳- بسیاری از دانشجویان بین المللی تنها به بورسیه و اسکالرشیپ های با مبالغ بالا فکر میکنند. که این کار بسیار اشتباه است. زیرا این افراد میتوانند برای چندین بورسیه با مبالغ پایین درخواست دهند. که در این صورت ممکن است دانشگاه با چندین مورد از درخواست آنها موافقت نماید. به عنوان مثال میتوانند برای شش بورسیه ۲۰۰۰ هزار دلاری کانادا درخواست دهند. شاید در دو یا سه مورد موفق به اخذ بورسیه تحصیلی گردند. بدیهی است در این صورت میتوانند شانس خود را برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا افزایش دهند.

۴- در صورتی که متقاضی بهره مندی از بورسیه تحصیلی کانادا پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید. بهتر است به ارائه توصیه نامه ای بپردازید که دقیقا برای بورسیه تحصیلی مورد نظر شما نوشته شده است. لازم به ذکر است که این نامه باید کاملا رسمی بوده و همراه با سربرگ، مهر و امضا باشد.

۵- یکی دیگر از مواردی که میتواند شانس اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را به میزان زیادی افزایش دهد استفاده از تجربیات افراد موفق در این زمینه میباشد. از همین رو شما میتوانید با دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی کانادا شده اند صحبت کرده و از تجربه آنها برای موفقیت خود بهره مند شوید.

۶- برای نوشتن نامه درخواست اخذ بورسیه تحصیلی منحصر به فرد بودن آن، تاثیر بسزایی دارد. شما باید بتوانید شخصیت، توانایی ها و علایق خود را به صورتی کاملا تاثیر گذار بیان نمایید.

۷- متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در ابتدا باید پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر درباره تمامی بورسیه های آن اطلاع پیدا کنند. زیرا ممکن است برخی از دانشگاه های کانادا بورسیه های خود را برای رشته های خاصی در نظر گرفته باشند. حال اگر رشته تحصیلی شما جز رشته های مورد نظر دانشگاه باشد، شانس بسیار بالایی برای اخذ بورسیه تحصیلی ذکر شده خواهید داشت.

۸- آخرین موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تعداد بورسیه های تحصیلی کانادا بسیار زیاد میباشد. شما باید با صبر و حوصله فراوان تمامی منابع آنلاین را مطالعه کرده و به یافتن کمک هزینه ی تحصیلی (بورسیه و اسکالرشیپ های تحصیلی) که مطابقت زیادی با شرایط فردی شما دارد، بپردازید.

ofogh122 02 300x176 - شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا | بهترین بورسیه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی، پاسخ سوالات مهاجرتی اقامت خود را از کارشناسان و مشاوران ما دریافت نمایید. علاوه بر آن میتوانید با مراجعه به سایت افق به تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا بپردازید. و از واجد شرایط بودن خود برای مراحل اپلای سریع کانادا، اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا، روادید اقامت دائم کانادا، کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی و … اطلاع پیدا کنید. پس از آن قادر خواهید بود به رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق بپردازید. تا شرایط شما به صورت کاملا تخصصی توسط وکیل رسمی مهاجرتی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل در دانشگاه های کانادا

اگر تصمیم به اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید. باید دارای شرایط تعیین شده از سوی هر یک از دانشگاه های کانادا باشید. به طور کلی میتوان گفت دارا بودن شرایط زیر برای موفقیت در اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در میان تمام دانشگاه های این کشور مشترک میباشد. برخی از آنها عبارتند از:

 • باید در رشته تحصیلی خود جز نفرات ممتاز و برتر باشید.
 • دارا بودن مقالات چاپ شده در ژورنالهای بین المللی
 • دارا بودن مدرک زبان و نمره زبان بالا
 • دارا بودن معدل بالا و …

لازم به ذکر است داشتن گپ تحصیلی طولانی میتوانید تاثیر بدی در اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا داشته باشد. مگر آنکه بتوانید مسئول مربوطه را با ارائه دلایل قانع کننده، متقاعد سازید.

آیا امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

به طور کلی میتوان گفت بورسیه های تحصیلی کانادا به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اعطا میگردد. دانشجویان مقطع کارشناسی شانس بسیار پایینی در اخذ بورسیه تحصیلی کانادا دارند. زیرا این نوع بورسیه تحصیلی بیشتر مختص دانشجویان بومی و شهروندان کانادایی میباشد.

ofogh122 04 300x200 - شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا | بهترین بورسیه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا

کدام یک از دانشگاه های کانادا به ارائه بورسیه تحصیلی میپردازند؟

سوالی که ذهن اغلب متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا را به خود مشغول کرده این است که، کدام یک از دانشگاه های کانادا (Canada universities) به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا مینماید. در پاسخ به این سوال باید بگوییم بیشتر دانشگاه های کانادا به منظور رفاه حال دانشجویان مهاجر به این کشور به آنها بورسیه تحصیلی، اسکالرشیپ، فاند تحصیلی و … اعطا مینماید. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه غرب کانادا
 • دانشگاه کوئینز و …

برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات دولت فدرال کانادا میتوانید پس از مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت خبرنامه افق درآیید. تا به صورت روزانه اخبار آپدیت شده دولت کانادا برای شما عزیزان ایمیل گردد. بهترین های مهاجرتی را برای کلاینت های خود به ارمغان خواهیم آورد. به ما اعتماد کنید.