سیستم آموزشی در کانادا به چه صورت است؟

کشور کانادا دارای سیستم آموزشی (Education System in Canada) قوی و بسیار منحصر به فرد می باشد. این سیستم آموزشی به صورت ایالتی مدیریت می شود. و در برخی از استان ها سیستم های آموزشی ممکن است متفاوت نیز باشد. با توجه به اینکه کل این سیستم آموزشی توسط دولت فدرال اداره می شود در سرتاسر کشور تا حد زیادی یکسان و یکپارچه می باشد. در کشور زیبای کانادا هم سیستم آموزشی عمومی و هم خصوصی وجود دارد. سیستم آموزشی از مقطع کودکستان تا سطوح دانشگاهی می باشد. کشور پهناور کانادا حدود ۶ درصد از تولیدات ناخالص داخلی خود را صرف سیستم آموزشی کشور می کند. در واقع  کانادا بیشتر از سایر کشورهای عضو OECD در بحث آموزش هزینه می کند.

مدارس کانادا از سن ۵ سال تا سن ۱۸ سال دانش آموزان را برای آموزش قبول می کنند. ساعت مدارس که دانش آموز باید حضور داشته باشد بین ۵ تا ۶ ساعت متغیر است. اما پیش دبستانی فقط نیمی از روز می باشد. سال تحصیلی از ماه سپتامبر شروع می شود که همان ماه مهر می باشد و تا ماه ژوئن که همان ماه خرداد می باشد است. سیستم آموزشی تحصیل در کانادا برای دانش آموزان اینترنشنال هزینه بر است و دانش آموزان باید حتما هزینه ای را پرداخت کنند که این هزینه بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار در سال می باشد. که میزان هزینه تحصیل بستگی به مقطع تحصیلی دانش آموز دارد. اما تحصیل در مدارس خصوصی مسلما گرون تر است.

آموزشی در کانادا2 300x300 - سیستم آموزشی در کانادا | دانشگاه و کالج | گروه افق و تحصیل

پس از اینکه دانش آموز دیپلم خود را دریافت کرد می تواند در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکترا برای تحصیل شروع کند. البته یکسری از دانش آموزان ترجیح می دهند که برای وارد شدن به بازار کار در دوره های کوتاه مدت در کالج را ثبت نام کنند و یا اینکه دوره هایی را در موسسات فنی بگذرانند. تا بتوانند یکسری از مهارت ها را که بازار کار نیاز مبرم دارد را آموزش ببینند و به راحتی در بازار کار جذب شوند.

موسسه بین المللی افق با دارا بودن نمایندگی از کالج ها و موسسات فنی کانادا آماده کمک به شما عزیزان می باشد. می توانید رویای تحصیل در کالج های کانادا را با خانواده افق به حقیقت نزدیکتر کنید. خانواده افق تمامی تلاش خود را در این امر آشنایی با سیستم آموزشی کانادا برای شما عزیزان انجام می دهد، تا شما بتوانید در رشته هایی که بازار کار کانادا به آن نیاز دارد ثبت نام کرده و با داشتن مدرک کانادایی از کالج های معتبر کانادا به بازار کار سریعتر جذب شوید. همانطور که می دانید داشتن یک سطح معمولی زبان در حد آیلتس ۵ نیز برای ثبت نام در کالج های کانادا کفایت خواهد کرد. پس دیگر نگران سطح زبان انگلیسی خود نباشید. حتی اگر شما به زبان فرانسوی نیز مسلط هستید می توانیم شما را در کالج های فرانسه زبان در کانادا در هر ایالتی که دوست داشته باشید ثبت نام کنیم. داشتن سطح B1 در زبان فرانسوی برای ثبت نام در کالج های فرانسه زبان کانادا کفایت خواهد کرد. با داشتن یک مدرک کانادایی و تحصیل در کانادا می توانید امتیاز خود را در سیستم های اکسپری اینتری و حتی پذیرش های استانی نیز افزایش دهید و هر چه سریعتر به اقامت دائم کانادا برسید. اگر رویای اقامت دائم از کشور کانادا یک کشور توسعه یافته و پیشرفته را دارید می توایند همین الان با موسسه بین المللی افق با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس بگیرید و از مشاوره های تلفنی این موسسه افق که به صورت رایگان می باشد بهرمند شوید. حتی می توانید وارد سایت افق www.ofoghint.com شده و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کرده و منتظر باشید تا توسط کارشناسان ما به صورت دقیق بررسی شود و نتیجه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

unnamed 300x177 - سیستم آموزشی در کانادا | دانشگاه و کالج | گروه افق و تحصیل

همانطور که می دانید کشور کانادا دارای بهترین دانشگاه های جهان می باشد و همچنین دارای بهترین سیستم آموزشی دارا است. مدارک از سوی دانشگاه ها و موسسات عالی در کانادا در تمام دنیا به رسمیت شناخته می شود. همچنین مورد پذیرش در سراسر دنیا است. سال تحصیلی در دانشگاه ها اصولا از سپتامبر آغاز می شود و تا اپریل و می ادامه دارد. هر سال شامل دو ترم تحصیلی است. حتی برخی از دانشگاه ها نیز این تامکان را به دانشجویان خواهند داد تا بتوانند در ترم تابستان نیز درس برداشته و تحصیل کنند. 

دانشجویان نیز حتی می توانند در انواع مختلفی از کالج ها تحصیل کنند از جمله کالج های فنی، مهندسی و یا هنری، طول تحصیل در کالج های کانادا بین ۱ سال تا ۳ سال متغیر است. حتی اگر مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی هم نداشته باشید نیز می توانید ابتدا یک دوره زبان انگلیسی یا فرانسوی را در کالج بگذرانید و بعد از رسیدن به یک سطح زبان به عنوان مثال آیلتس با نمره ۵ به تحصیل خود در کالج بپردازید. همین الان تصمیم بگیرید و فرصت های طلایی را از دست ندهید. تلاش کنید و دست از رویاهای خود برندارید با تلاش است که شما به نتیجه خواهید رسید. ما همواره در کنار شما خواهیم بود.