شهر سنت جان Saint John کانادا

مهاجرت و اقامت در کشوری مهاجر پذیر و پیشرفته همانند کانادا از دیرباز آرزوی بسیاری از ایرانیان بوده است. اما قبل از اقدام به هرکاری بهتر است اطلاعات خود را در رابطه با بهترین استان های کانادا برای مهاجرت و زندگی، مناسب ترین استان های کانادا از نظر آب و هوایی برای ایرانیان، شرایط مهاجرت به استان های کانادا، هزینه زندگی و اقامت در کانادا و … افزایش دهید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی شهر سنت جان کانادا (Saint John) به منظور مهاجرت سریع به کانادا و اقامت در کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید.

شهر سنت جان کانادا شهری بندری بوده و در استان نیوبرانزویک (New Brunswick) کانادا واقع شده است. سنت جان کانادا شهری بسیار قدیمی در کانادا به حساب می آید و دارای قدمت زیادی است. مردم در این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند. آب و هوای سنت جان کانادا، مرطوب قاره ای بوده و دارای تابستان های گرم میباشد. اما به دلیل وجود خلیج فاندی در این شهر زمستان های سنت جان زیاد سرد نیست.

جالب است بدانید اولین دبیرستان دولتی کانادا در این شهر تاسیس شده است. به همین دلیل بسیاری از والدین ایرانی خواهان مهاجرت تحصیلی فرزندان خود به کانادا و تحصیل در مدارس سنت جان کانادا هستند. همچنین وجود سومین بندر بزرگ کانادا در این شهر بر جاذبه های این شهر افزوده است. علاوه بر آن شهر سنت جان مرکز مهم اقتصادی در کانادا به حساب می آید. با توجه به موارد ذکر شده زندگی در چنین شهری انتخاب خوبی می تواند باشد.

مزایا و معایب شهر سنت جان کانادا پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا

اگر قصد اقامت در سنت جان کانادا را داشته باشید بهتر است در ابتدا با مزایا و معایب زندگی در این شهر آشنا شوید. گروه بین الملل افق با اشراف و آگاهی کاملی که درباره استان های کانادا دارد میتواند در این امر راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشد. از مزایای زندگی در سنت جان (Saint John) کانادا میتوان به آب و هوای بسیار خوب و معتدل، هزینه های زندگی پایین، مردم بسیار خوب در این شهر و … اشاره کرد.

بالا بودن نرخ بیکاری در این شهر، الزام به داشتن مهارت در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه و … از جمله معایب زندگی در سنت جان به حساب می آیند. اما اگر بتوانید به تقویت زبان خود بپردازید زندگی خوبی را در سنت جان تجربه خواهید کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شهر سنت جان کانادا میتوانید با دفتر افق تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

family with daughter playing yard 1157 24657 300x200 - شهر سنت جان Saint John کانادا | زندگی و اقامت کانادا | خدمات مهاجرتی افق

جاذبه های توریستی شهر سنت جان کانادا برای گردشگران و ایرانیان مقیم کانادا

وجود چشم اندازهای طبیعی و بسیار زیبایی که در کانادا وجود دارد باعث جذب مهاجران و گردشگران زیادی به این کشور شده است. در شهر سنت جان نیز جاذبه های توریستی و گردشگری فراوانی وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا این شهر را برای زندگی و اقامت در کانادا انتخاب میکنند. برخی از مکان های گردشگری و توریستی سنت جان به شرح زیر میباشد:

 • آبشار های معکوس (Reversing Falls)
 • پارک ملی ایروینگ (Irving Nature Park)
 • برج کارلتون مارتلو (Carleton Martello Tower)
 • پارک راک وود (Rockwood Park)
 • مکان تاریخی ملی فورت هاو (Fort Howe National Historic Site)
 • باغ وحش چری بروک (Chery Brook Zoo)
 • موزه نیوبرانزویک (New Brunswick Museum)

دانشگاه ها و کالج های شهر سنت جان کانادا برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کانادا

شهر سنت جان کانادا از کیفیت بالای آموزشی برخوردار می باشد به همین دلیل بسیاری از دانشجویان قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کالج ها و دانشگاه های سنت جان را دارند. افرادی که دارای شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان، سابقه کار، تمکن مالی و … باشند میتوانند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ اقدام کرده و به کانادا مهاجرت کنند.

تحصیل در شهر سنت جان کانادا مزایای خاص خود را دارد. از مزایای تحصیل در کانادا شهر سنت جان میتوان به دریافت بورسیه تحصیلی، فول فاند تحصیلی، اسکالرشیپ های تحصیلی و … اشاره کرد. همچنین اخذ اقامت دائم کانادا پس از اتمام تحصیل در سنت جان کانادا نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم خواهد بود. دانشگاه ها و کالج های موجود در شهر سنت جان به منظور مهاجرت تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

 • دانشگاه نیوبرانزویک (University of New Brunswick)
 • کالج جامعه نیوبرانزویک (New Brunswick Community College)
 • کالج شرقی (Eastern College)

لازم به ذکر است ارائه استادی پلن (Study Plan) مناسب شانس شما را برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. گروه بین الملل افق با داشتن کادری مجرب از مشاوران و وکلای زبده مهاجرتی شما عزیزان را در نگارش استادی پلنی عالی همراهی خواهند کرد.

group cheerful happy students sitting lecture hall before lesson 155003 12210 300x200 - شهر سنت جان Saint John کانادا | زندگی و اقامت کانادا | خدمات مهاجرتی افق

هزینه اجاره خانه در شهر سنت جان کانادا پس از مهاجرت سریع به کانادا و اقامت در کانادا

پس از ورود به کانادا باید به فکر اجاره ی خانه ای مناسب و مقرون به صرفه به منظور زندگی و اقامت در کانادا باشید. به طور کلی میتوان گفت شهر سنت جان کانادا جز شهرهای ارزان در کانادا به خصوص در زمینه مسکن به حساب می آید. در نتیجه نگرانی از بابت هزینه های خود در این شهر نداشته باشید. هزینه اجاره آپارتمان در این شهر به صورت زیر است:

 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۹۰۰٫۰۰ دلار کانادا است.
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ۷۲۸٫۵۷ دلار کانادا است.
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۵۲۵٫۰۰ دلار کانادا است.
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۱۱۵۰٫۰۰ دلار کانادا است.

هزینه حمل و نقل در شهر سنت جان کانادا برای مهاجران بین المللی پس از مهاجرت به کانادا

بسیاری از مهاجران ایرانی پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در سنت جان تصمیم میگیرند از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد خود در این شهر استفاده کنند. اگر شما نیز پس از ورود سریع به کانادا قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را داشته باشید بهتر است با هزینه های مربوط به آن نیز آشنا شوید. هزینه های حمل و نقل در سنت جان کانادا برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

 • هزینه بلیط تک سفره ۲٫۷۵ دلار کانادا.
 • هزینه بلیط ماهانه بدون محدودیت در تردد ۷۷ دلار کانادا.

هزینه آب، برق و گاز در شهر سنت جان کانادا پس از اقامت در کانادا

هزینه قبوض آب، برق و گاز در این شهر برای خانه ای ۸۵ متری حدود ۲۱۶٫۵۳ دلار کانادا خواهد بود. حال اگر شما قصد اجاره ی خانه ای بزرگتر در این شهر را داشته باشید باید هزینه های بیشتری برای قبوض فوق پرداخت کنید.

هزینه موبایل و اینترنت در شهر سنت جان کانادا برای ایرانیان مقیم کانادا

مهاجران ایرانی پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا میتوانند به خرید اینترنت در این شهر بپردازند. این افراد قادر خواهند بود حجم اینترنت نامحدود یک ماهه ای را با قیمت ۸۴٫۱۳ دلار کانادا خریداری کنند. هزینه موبایل نیز در این شهر بر حسب هر دقیقه تماس محاسبه شده و حدودا ۰٫۳۴ دلار کانادا میباشد.

هزینه خورد و خورد در شهر سنت جان کانادا

هزینه های مربوط به خورد و خوراک برای هر شخصی متفاوت بوده و نمیتوان به تعیین عددی مشخص پرداخت. اما اگر شما پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا هفته ای یکبار به رستوران رفته و غذای خود را در رستوران های سنت جان میل کنید باید هزینه های بیشتری را بپردازید. این هزینه ها به شرح زیر میباشند:

 • هزینه غذا در رستورانی معمولی برای یک نفر ۱۵ دلار کانادا است.
 • هزینه غذا در رستورانی خوب برای دو نفر ۸۰ دلار کانادا خواهد بود.

هزینه های جانبی در شهر سنت جان کانادا برای مهاجران ایرانی مقیم کانادا

 • هزینه ثبت نام در باشگاهی ورزشی ۴۵٫۵۰ دلار کانادا است.
 • هزینه اجاره زمین تنیسی برای یک ساعت در روزهای آخر هفته ۳۱٫۷۵ دلار کانادا اب خواهد خورد.
 • هزینه خرید بلیط سینما برای یک نفر ۱۳ دلار کانادا است.

person s hand putting money glass jar near decreasing stacked coins 23 2147919232 300x200 - شهر سنت جان Saint John کانادا | زندگی و اقامت کانادا | خدمات مهاجرتی افق

اگر قصد مهاجرت سریع به کانادا، اپلای کانادا ۲۰۲۱-۲۰۲۰، روادید اقامت دائم و موقت کانادا تضمینی، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری و کارافرینی به کانادا و … را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و دارای اطلاعات زیادی از آخرین اخبار و قوانین آپدیت شده دولت فدرال کانادا میباشد. درنتیجه میتواند مهاجرتی کم ریسک، کم هزینه و سریع به کانادا را برای شما عزیزان به ارمغان آورد.

برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت و اقامت کانادا میتوانید به تکمیل فرم ارزیابی رایگان در سایت افق www.ofoghint.com بپردازید. شرایط شما توسط کارشناسان و مشاوران ما مورد بررسی و ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت و نتیجه آن طی ۴۸ ساعت کاری به اطلاعتان خواهد رسید. پس از ان قادر خواهید بود برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی امور مهاجرتی کانادا اقدام کنید. سعی ما بر این است که همراهتان بمانیم.