سلامت بهداشت روان مهاجران برای مهاجرت کانادا

یک سازمان مستقر در انتاریو خدمات سلامت بهداشت روان جامعی را به مهاجرین تازه وارد که قصد مهاجرت دارند و می خواهند در کانادا زندگی کنند، ارائه میدهد. این طرح جدید برنامه بهداشت و رفاه تازه واردان یا همان Newcomers’ Health and Well-Being Program نامیده می شود. با بودجه حدود ۲٫۲ میلیون دلار، توسط اداره مهاجرت کانادا، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC راه اندازی شده است، که در جهت پاسخگویی به نیازهای هر فرد تازه وارد با روشی شخصی و کاملا جامع طراحی شده است.

انجمن سلامت بهداشت روان کانادا، منطقه یورک و جنوب سیکوز CMHA-YRSS شعبه ای از یک سازمان غیر انتفاعی ملی است که به افراد منطقه یورک در منطقه تورنتو بزرگ خدمت می کند. در پشت این ابتکار جدید، تمرکز بر بهبود سلامت روان و رفاه تازه واردین قرار دارد. در این برنامه سلامت روان مهاجران و پناهندگان ۱۲ سال به بالا را تامین میشود.

بیشتر تحقیقات فعلی در مورد سلامت روان مهاجران جدید نشان می دهد که آنها به ویژه در برابر مشکلات مربوط به بهداشت روان آسیب پذیری ویژه ای دارند. طبق مطالعه اخیر منتشر شده توسط آمار سلامت بهداشت روان کانادا Statistics Canada و IRCC اداره مهاجرت کانادا، مهاجرین به کانادا از متولدین کانادا سالم تر هستند. این در واقع پدیده ای به نام “اثر مهاجر سالم” است. با این حال، به دلیل استرس ها و فشارهای تفاوت فرهنگی، موانع زبانی و روند ادغام در جامعه جدید، باعث شده که این مزیت مهاجرین نسبت به کانادایی ها از بین برود.

Jun Maranan، مدیر خدمات و سلامتی CMHA-YRSS، به CIC News گفت: “برخی از نگرانی های بهداشت روان که در افراد تازه وارد دیده می شود. شامل تجربیاتی که در کشور خود بدست آورده اند و همچنین انباشته شدن استرس ها، غم و اندوه از دست دادن عزیزان است.”

ofogh 127 02 300x199 - سلامت بهداشت روان مهاجران کانادا | مهاجرتی آسان و سریع | گروه افق

“مطالعات همچنین نشان می دهد که جمعیت پناهندگان و مهاجران بیشتر از سایرین به پریشانی ذهنی، افسردگی، فشارهای عصبی، اضطراب و اثرات تروما دچار می شوند.” آژانس های اسکان و ارائه دهندگان مراقبت های سلامت بهداشت روان کانادا محلی خدمات حمایتی را به مهاجرینی که با این چالش ها و مشکلات برای مهاجرت روبرو هستند ارائه می دهند. اما بیشتر منابع موجود با توجه به واقعیت های خاص و منحصر به فرد جمعیت مهاجر طراحی شده است.

برخی از تازه واردان نیز ممکن است از بسیاری از خدمات در دسترس آنها بی اطلاع باشند، در حالی که برخی دیگر تمایلی به درخواست کمک ندارند. برنامه جدید CMHA-YRSS برای رفع همه این شکاف ها است. این برنامه از اگوست گذشته آغاز شد و شامل طیف گسترده ای از فعالیت های بهداشت و سلامت روان است. ارزیابی سلامت روانی و جسمی، روان درمانی، ارتقا سلامت، مشاوره خانواده و همچنین خدمات مربوط به تروما جز خدمات این برنامه است. بخش مهمی از برنامه ایجاد فضاهای امن و خوشامدگویی برای ارائه خدمات بهداشت روان است.

برای اطمینان از ارائه خدمات به زبان مادری مشتری، از مترجمین استفاده خواهد شد خدمات در فضایی ارائه می شود که آنها با آن آشنایی داشته باشند. “همچنین موارد مختلفی برای توصیف تجربیات بهداشت روان و اطمینان از برآورده شدن نیازهای معنوی و اعتقادی مشتری در نظر گرفته خواهد شد.”

برنامه جدید CMHA-YRSS با این درک که مهاجران گروه متنوعی هستند و هر یک از آنها روش های بسیار متنوعی برای کنار آمدن با استرس و مشکلات زندگی خود دارند، توسعه داده شد. به همین دلیل، آگاهی مناسب از نظر فرهنگی، نقشی اساسی در چگونگی خدمات سلامت و روان ایفا میکند.

ofogh 127 01 300x162 - سلامت بهداشت روان مهاجران کانادا | مهاجرتی آسان و سریع | گروه افق

CMHA-YRSS تا سه سال بودجه پروژه را با امکان تمدید دو ساله دریافت کرد. بنابراین بخشی از این برنامه بر روی ایجاد ظرفیت جامعه برای پاسخگویی به نیازهای تازه واردان و اطمینان از ادامه پشتیبانی آنها بیش از مدت زمان برنامه متمرکز خواهد بود.

با پیش بینی انجام شده انتظار می رود، که از جمعیت کنونی کانادا ۵/۷ میلیون مهاجر در کانادا زندگی می کنند و تا سال ۲۰۳۶ تقریباً دو برابر شود، درک و حمایت از سلامت بهداشت روان جسمی همه تازه واردان برای مهاجرت کانادا از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

معرفی برنامه سلامت و تندرستی تازه واردان Newcomers’ Health and Well-Being Program نشان می دهد که دولت ها و سازمان های محلی متعهد هستند، که همه افراد ساکن کانادا به خدمات بهداشت روان با کیفیت و برابر در زمینه سلامت روان دسترسی داشته باشند. تا زندگی کامل، معنادار و موفق را سپری کنند.

کشور پهناور کانادا همچنان درهای خود را بر روی مهاجرین باز کرده و هر ساله تلاش بر آسان تر کردن روش های مهاجرتی می کند. مهاجرین برای کانادایی ها دارای درجه اهمیت خاص هستند زیرا همین مهاجرین هستند که باعث رونق اقتصاد کانادا می شوند. از طرفی کانادا با کمبود نیروی کار مواجهه است و مهاجرین می توانند کمبود نیروی کار در کانادا را جبران کنند. کانادا به پذیرش مهاجرین برای پیشرفت کشورش وابسته است.

با توجه به وجود کرونا، دولت کانادا همچنان پذیرش های اکسپرس اینتری و PNP های استانی خود را به طور مداوم برگزار میکند. افراد واجد شرایط انتخاب میگردند. کانادا علاوه بر اینکه به مهاجرین نیاز دارد همیشه برای رفاه مهاجرین و داشتن شرایط خوب برای مهاجرین تلاش کرده است. حمایت سلامت بهداشت روان جسمی مهاجرین در مهاجرت به این کشور دارای اهمیت زیادی برای دولت کانادا دارد. کانادا همواره اطمینان را به مهاجرین داده است که تمامی تازه واردین که ساکن کانادا هستند از خدمات بهداشت روان با کیفیت عالی برخوردار خواهند شد.

اگر شما خواهان مهاجرت به کشور توسعه یافته همچون کانادا هستید فرصت ها را ازدست ندهید و همین امروز با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۰ تماس گرفته و شرایط خود را برای مهاجرت به این کشور زیبا بررسی کنید. کارشناسان و مشاورین خبره ما شرایط شما را بررسی کرده و بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهند داد. همینطور شما می توانید به صورت حضوری به دفتر موسسه واقع در شهر مشهد به آدرس میدان جانباز- نبش جانباز ۵٫۱ برج اداری مروارید طبقه ۷ واحد ۳ مراجعه نمایید. با وکلای ما در موسسه جلسه ای کاملا تخصصی را تجربه کرده و در مسیر درست قدم بردارید. وکلای ما دارای کد رسمی از طرف ICCRC کانادا می باشند. و به صورت کاملا تخصصی شرایط شما را بررسی کرده و بهترین و سریعترین روش مهاجرتی به کانادا را به شما پیشنهاد خواهند داد. همچنین شما می توانید صفر تا صد پرونده خود را به ما بسپارید و موسسه ما نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا پرونده شما را به موفقیت برساند.

موسسه ما همچنین دارای نمایندگی از بهترین دانشگاه ها و کالج های کانادا می باشد و می تواند به صورت کاملا تضمینی برای شما پذیرش بگیرد. شما با خیال راحت می توانید پرونده پذیرش تحصیلی خود را به ما بسپارید. خانواده بزرگ افق تا اخذ ویزای کانادا در کنار شما خواهند بود. در کنار افق با اطمینان به مهاجرت فکر کنید.