ساپورتر مانیتوبا مهاجرت اقامت دائم تضمینی 2020

ساپورتر مانیتوبا مهاجرت اقامت دائم تضمینی 2020

مهاجرت به منیتوبا تحت عنوان Skilled Workers Overseas

MPNP برای جذب کارکنان ماهر بر اساس نیازهای کارفرمایان ساپورتر مانیتوبا به صورت استانی انجام می شود. کارگران آموزش دیده بین المللی  که دارای مهارت های مورد نیاز در بازار کار محلی مانیتوبا هستند انتخاب می شوند و آنها به دریافت اقامت دائم کانادا و برای کار در کانادا و اقامت در مانیتوبا تشویق می گردند.

کلید موفقیت MPNP ایجاد اقتصاد ثابت و پایدار در این استان است. تنوع صنایع رو به رشد ساپورتر مانیتوبا و کارآفرینی در منیتوبا در بخش های اقتصادی، نرخ بیکاری را پایین می آورد. دستمزد خوب، شرایط کاری ایمن، حقوق و مزایای خوب برای کارگران، برخی از نکات برجسته کار در مانیتوبا است. به علاوه، هزینه پایین زندگی، داشتن استانداردهای بالای خدمات دولتی مانند خدمات بهداشتی و درمانی، زندگی مقرون به صرفه و با کیفیت بالا را در این استان تضمین می کند.

متقاضیان MPNP Skilled Worker Overseas می بایست ارتباط خود را با ساپورتر مانیتوبا به یکی از سه روش زیر می بایست نشان دهند:

 • 1) پشتیبانی (supporter) از طریق یکی از اعضای خانواده یا دوستان
 • 2) تحصیل و یا سابقه کار در این استان
 • 3) دریافت دعوتنامه مستقیم از طریق Strategic Recruitment Initiative

تمامی متقاضیان می بایست یک برنامه settlement plan رو ارائه بدن و این استان شرایطی را فراهم می کند که شما settlement plan خود را عملیاتی کنید و به اهداف تعیین شده خودتان برسید.

مهاجرت ساپورتر مانیتوبا از طریق برنامه فوق الذکر دارای سه مرحله می باشد:

1- ثبت یک ابزار علاقمندی (EOI)
2- افرادی که بالاترین امتیاز را در این روش بدست می آورند یک دعوتنامه برای full application MPNP دریافت می کنند و می بایست حداکثر 60 روز پس از دریافت این دعوتنامه می بایست روند ثبت application خود را کامل کنند.
3- پس از ارزیابی های صورت گرفته از مراحل فوق، برای ساپورتر مانیتوبا نامزدهای MPNP می توانند درخواست اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده خود را ارائه دهند.

جزئیات مربوط به قابل پذیرش شدن از طریق برنامه ساپورتر مانیتوبا:

متقاضیان درخواست کننده از طریق برنامه ساپورتر مانیتوبا Skilled Workers Overseas باید حتما یک نوع از ارتباط (connection) با استان منیتوبا تحت عنوان supporter از طریق خانواده – سابقه کار و سابقه تحصیل و یا دریافت دعوتنامه مستقیم از طریق Strategic Recruitment Initiative را در این استان نشان دهند.

الف – Manitoba support connection:

منیتوبا supporter (ساپورتر مانیتوبا) باید شهروند دائم این استان باشد. ساپورتر مانیتوبا می تواند از خویشاوندان نزدیک و یا دور ویا حتی دوست متقاضی باشد. همچنین supporter می بایست توانایی تایید و امضای settlement plan متقاضی را در خصوص استقرار و یافتن شغل در مقصد مورد نظر داشته باشد.

منیتوبا supporter باید:

 •  مدارک و مستنداتی را ارائه دهد که خودش در این استان به مدت یکسال بطور مداوم زندگی کرده و مستقر میباشد. (مانند کپی کارت سلامت)
 •  مدارک نشاندهنده citizen بودن و یا کارت اقامت دائم استان
 •  توانایی اثبات ارتباطات نزدیک با متقاضی
 •  اگر چنانچه قبلا متقاضی دیگری را پشتیبانی کرده، باید این پشتیبانی موفقیت آمیز بوده باشد.
 •  توانایی پشتیبانی settlement plan متقاضی را داشته باشد.

در مورد ارتباطات فامیلی می بایست مستندات مربوط به این مورد ارائه گردد. در مورد ارتباطات فامیلی نزدیک، ساپورتور مانیتوبا می تواند بیش از یک نفر را پشتیبانی نماید به شرط آنکه توانایی این کار داشته باشد.

در مورد ساپورتر مانیتوبا هایی که در قالب فامیل دور و یا یک دوست هستند، خویشاوندان نزدیک آنها نمی توانند همزمان از یک متقاضی دیگری تحت عنوان این برنامه یا هر برنامه دیگر مهاجرت به کانادا پشتیبانی نمایند.
و در نهایت، ساپورتر مانیتوبا های این برنامه که فرم settlement plan part 2 را امضا می نمایند نباید از اشخاص ذیل باشند:

 •  یک نماینده مهاجرت که بابت اینکار وجه دریافت می کند.
 •  فردی که نتواند ارتباط فامیلی و یا دوستی خود را با متقاضی و یا همسر متقاضی نشان دهد.
 • یک آفیسر ( نماینده دولت ) کانادایی و خانواده های آنها

ساپورتر منیتوبا ارتباط دهنده شما به منیتوباست، برای قابل پذیرش بودن شما باید قابل ارزیابی بودنتان را از طریق زبان، فرصت های شغلی (طبق اعلام نیازهای استان)، سابقه تحصیل، سن و قابلیت تطابق پذیری با محیط زندگی جدید، طبق work sheet مربوطه ارائه دهید.

نکته: متقاضیانی که از طریق ساپورتر مانیتوبا اقدام به اقامت دائم کانادا می کنند می بایست یک آدرس مشخص محلی برای انجام مکاتبات مربوط MPNP را ارائه دهند.

نکته: MPNP یک برنامه اسپانسر شیپی نیست، بلکه این یک برنامه اشتغال محور است که کلیه متقاضیان می بایست فرصتهای شغلی (مطابق با نیازهای شغلی استان) مربوط به تخصص خود را داشته باشند و توانایی صحبت کردن انگلیسی، مقدار کافی تمکن مالی و قصد واقعی اقامت دائم در منیتوبا را داشته باشند.

ارتباطات فامیلی متقاضی و یا همسر متقاضی تحت عناوین زیر تعریف می شود:

 •  برادر یا خواهر
 •  بچه خواهر یا بچه برادر
 •  عمه، خاله، دایی و عمو
 •  بچه عمه، خاله، دایی و عمو
 •  پدر یا مادر
 •  پدر بزرگ یا مادر بزرگ

نکته: فرزندانی که در منیتوبا زندگی می کنند، نمیتوانند از طریق این برنامه ساپورتر مانیتوبا برای پدر و یا مادر خود اقدام کنند. آنها می بایست از طریق برنامه اسپانسر شیپی اقدام نمایند.

نکته: اگر شما با یک شهروند و یا مقیم دائم کانادایی ازدواج کرده اید، شما از طریق برنامه MPNP قابل پذیرش نیستید. شما باید واجد شرایط برنامه اسپانسر شیپی همسر شوید و از این طریق اقدام کنید.

نکته: MPNP الزام می کند که ساپورتر مانیتوبا شما اطلاعات تماس آپدیتی داشته باشد و supporter شما می بایست هر گونه تغییر آدرس و تغییر اطلاعات تماسی را باید به MPNP اطلاع دهد. اگر MPNP نتواند با supporter پرونده شما تماس برقرار نماید تقاضای شما مردود خواهد شد.

ب – تجربه کار و تحصیل در ساپورتر مانیتوبا Manitoba experience connection:

این روش بدان معنی است که شما قبلا بعنوان یک شهروند موقت برای کار و یا تحصیل در کانادا به منیتوبا آمده و در اینجا زندگی کرده اید. این یک connection برای برنامه MPNP می باشد و شما برای قابل پذیرش بودن باید قابل ارزیابی بودنتان را از طریق زبان، فرصت های شغلی (طبق اعلام نیازهای استان)، سابقه تحصیل، سن و قابلیت تطابق پذیری با محیط زندگی جدید، طبق work sheet مربوطه ارائه دهید.

متقاضیانی که از طریق این connection تقاضای خود را به ساپورتر مانیتوبا ارائه می کنند می توانند به work sheet مربوطه مراجعه نمایند تا میزان امتیازاتشان را بر مبنای ارزیابی سابقه کارشان در منیتوبا و یا سابقه تحصیل (بسته به سطح و یا طول مدت تحصیل) در منیتوبا محاسبه نمایند. (در قسمت پایین سایت، دکمه محاسبه امتیازها، میتوانید به صورت آنلاین امتیاز خود را محاسبه کنید).

Past employment in Manitoba:

 •  در گذشته، شما به مدت شش ماه متوالی بصورت تمام وقت برای یک کارفرمای منیتوبایی کار کرده باشید.
 •  ارسال نامه امضا شده شرکت مذکور در سربرگ شرکت و کپی work permit که نشاندهنده کار شما در منیتوباست.

Past education in Manitoba:

 •  بعنوان یک دانشجوی international شما یک دوره کامل دانشگاهی را در موسسات آموزشی دولتی و یا خصوصی ثبت شده در منیتوبا گذرانده باشید. (دوره های آموزشی زبان قابل ارائه نیستند).
 •  برای اثبات تحصیلتان در منیتوبا شما می بایست study permit و گواهی اتمام تحصیلات و ریز نمرات و یا مدرک  حاکی از یک دوره کامل آموزشی را باید ارائه دهید.

Manitoba invitation:

MPNP مرتبا دعوتنامه هایی را صادر می کند. صدور این دعوتنامه صرفا از طریق MPNP استان صورت می گیرد و افراد نمیتوانند با انتخاب خود به این دعوتنامه دسترسی داشته باشند.

مدارک لازم:

MPNP به طور مرتب سفرهای با مضمون ماموریتهای استخدام و یا سفرهای اکتشافی (جستجو برای کار در استان)  یا کار در کانادا برگزار می نماید. برای اقدام از این طریق شما باید دعوتنامه ای را که بعد از مصاحبه با آفیسر برنامه ساپورتر مانیتوبا در طی سفرهای ماموریتهای استخدام و یا سفرهای اکتشافی دریافت کرده اید، آپلود کنید.

معیارهای قابل پذیرش در این سفرها و ماموریتها معمولا متغیر هستند ولی بطور معمول شامل:

 •  سن بین 21 تا 45 سال
 •  متقاعد کردن MPNP مبنی بر اینکه connection قویتری برای یک استان دیگر ندارید.
 •  قابلیت انطباق پذیری با محیط منیتوبا و همچنین داشتن فرصتهای شغلی و توانایی کار کردن
 •  داشتن مدرک تحصیلی شامل حداقل یک دوره یکساله دیپلم، سرتیفکیت و یا هر مدرک دیگری
 •  داشتن دو سال سابقه کار تمام وقت در پنج سال گذشته که توانایی شما را در یافتن فرصتهای شغلی در استان منیتوبا را نشان دهد.
 •  داشتن قصد واقعی و توانایی اقتصادی برای استقرار و سکونت در استان منیتوبا بعنوان یک مقیم دائمی
 •  هنگام درخواست برای این روش باید مستنداتی را ارائه کنید که نشان دهنده یک آزمون معادل CLB5 کانادا باشد. البته در هر یک از مهارتها و نمره کلی.

سفر اکتشافی MPNP چیست؟

این سفر اکتشافی یک سفر با برنامه از پیش تعیین شده است که متقاضیان بالقوه MPNP ممکن است برای تحقیق و بررسی فرصتهای شغلی به منیتوبا داشته باشند تا به آنها برای اخذ یک تصمیم آگاهانه در مورد اینکه آیا حاضرند و توانایی این را دارند که در منیتوبا کار پیدا کنند و مستقر شوند و خود و خانواده شان بعنوان یک شهروند مقیم دائم در منیتوبا باشند، کمک شود.

بعد از یک جلسه مصاحبه با آفیسر که شامل پیش تایید این سفر است، ما ممکن است به شما یک دعوتنامه برای درخواست در سیستم MPNP  و یک برنامه ساپورتر مانیتوبا بدهیم، توجه کنید که این یک دعوتنامه بعنوان یک connection برای شماست و نه یک دعوتنامه برای انجام سفر و شما با این دعوتنامه می توانید درخواست خود را برای نیروی کار ماهر در ساپورتر مانیتوبا ارائه کنید.

سفرهای اکتشافی بنا به میزان منابعی که در دسترس داریم برای ایجاد فرصت برای نیروی کار ماهر برنامه ریزی می شود. برای قابل پذیرش شدن در این برنامه طراحی شده و شما برای شرکت در برنامه نیروی کار ماهر MPNP یا ساپورتر مانیتوبا باید یک connection در منیتوبا داشته باشید.

برنامه سفر مربوط به سفر اکتشافی

تنها متقاضیانی که درخواستشان توسط سیستم MPNP مورد قبول واقع شده است میتوانند دراین سفر شرکت کنند و مستنداتی که باید به همراه خود بیاورند شامل: مدارک تحصیلی، نامه های مربوط به سوابق کار و … می باشد. برنامه سفر شامل: ملاقات با کارفرماهای آینده، مشاوره با افرادی که مشاوره شغلی ارائه می دهند، تحقیق در مورد منازل، مدارس و فرصتهای زندگی در جامعه منیتوبا.

توجه: نه تقاضای پذیرش شده و نه جلسه مصاحبه و نه داشتن یک دعوتنامه برای اپلای کردن در سیستم MPNP هیچ یک تضمین کننده تایید نتیجه درخواست شما در سیستم MPNP و متعاقبا تایید بعنوان نامزد استانی و در نهایت تایید برای اقامت دائم کانادا نمی باشد.

محاسبه امتیازات:

علاوه بر نشان دادن یک connection در منیتوبا، متقاضی می بایست در هر یک از گروههای پنجگانه زیر حداقل 60 امتیاز کسب نماید. اگر شما یک connection در منیتوبا ندارید، شما نمیتواند در برنامه ساپورتر مانیتوبا اقدام کنید صرفنظر از اینکه امتیازات شما چقدر باشد. جدول امتیازات مربوط به سیستم MPNP در زیر به شما نشان داده می شود.

فاکتور یک:

مهارت زبان – همانگونه که اشاره شد مدرک زبان شما بایستی حداکثر مربوط به دو سال گذشته باشد.
متقاضیانی که درخواست NOC شغلی C و یا D را دارند حتما بایستی حداقل CLB4 داشته باشند.

فاکتور دو:

سن – متقاضی دقیقا سن خود را در هنگام درخواست کردن باید عنوان نماید.

فاکتور سه: سابقه کار

امتیازات سابقه کار به مواردی اطلاق می گردد که در پنج سال گذشته باشد و بصورت تمام وقت انجام شده باشد. سوابق کار حداقل 6 ماه بصورت مداوم به بعد قابل پذیرش هستند.

فاکتور چهار: سوابق تحصیلی
فاکتور پنج – وفق پذیری

امتیازات این فاکتور فقط برای یک نوع از connection قابل محاسبه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *