ساسکاچوان در پذیرش دوم خود در ژانویه سال ۲۰۲۰ برای ۲۳۴ متقاضی دعوتنامه صادر کرد.

ساسکاچوان با فاصله فقط یک هفته از پذیرش قبلی خود مجدد دومین پذیرش خود را در سال ۲۰۲۰ برگزار کرد. این پذیرش در تاریخ  ۱۳ ژانویه برگزار شد و برای ۲۳۴ متقاضی اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز این استان دعوتنامه صادر کرد و متقاضیان می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. حداقل امتیاز برای متقاضیان در قرعه کشی ۱۳ ژانویه در هر دو زیرمجموعه ۶۹ بود.

داشتن پیشنهاد کار جز شرایط برای متقاضیان نبوده است و متقاضیان می بایست پروفایل ابراز تمایل خود را ثبت کنند این پروفایل برای نشان دادن و  ثبت اطلاعاتی از جمله سن، تجربه کاری، تحصیلات، توانایی زبان(انگلیسی، فرانسه) و.. . می باشد و متقاضیان بر اساس این موارد امتیاز دریافت می کنند و امتیازدهی از ۱۰۰ می باشد و برای متقاضیان با امتیاز بیشتر دعوتنامه صادر می شود.

به منظور دریافت دعوت نامه از ساسکاچوان ، هیچ پیشنهاد شغلی لازم نیست. اما ، داوطلبان حداقل یک سال سابقه کار در رشته تحصیلی خود داشته باشند.

20200113 SaskatchewanDraw2 - ساسکاچوان در پذیرش دوم خود در ژانویه سال 2020 برای 234 متقاضی دعوتنامه صادر کرد.

زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز:

زیر شاخه مشاغل مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت که فاقد پروفایل  Express Entry  فدرال هستند باز شد. مجموعا تعداد ۱۰۹ متقاضی  از طریق این زیرمجموعه مشاغل دعوت شده اند، متقاضیان باید حداقل ۶۹ امتیاز کسب می کردند تا بتوانند برای نامزدی استانی ساسکاچوان درخواست کنند.

قرعه کشی ۱۳ ژانویه برای ۶۵ نفر از مشاغل ، از جمله مدیران مالی ، متخصصان منابع انسانی ، و اساتید دانشگاه دعوتنامه صادر شد

زیر مجموعه اکسپرس اینتری:

در آخرین دور انتخاب ، ساسکاچوان ۱۲۵ دعوت نامه برای متقاضیان که در استخر اکسپرس اینتری به فدرال دارای پروفایل  بوده صادر کرد.

زیر مجموعه Express Entry Saskatchewan به سیستم Express Enterry مربوط می شود ، سیستم اکسپرس اینتری که مجموعه ای از متقاضیان برای سه برنامه اصلی مهاجرت در کانادا مدیریت می کند: طبقه کارگر ماهر فدرال ، کلاس فدرال ماهر و مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر اساس امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند.

متقاضیان بر اساس سن ، تحصیلات، سابقه کار و تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسه امتیاز کسب می کنند و کسانی که بیشترین امتیاز را دارند دعوتنامه دریافت کرده و می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

متقاضیانی که که از دعوتنامه استانی دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت کرده و بدین ترتیب در قرعه کشی بعدی برای اقامت دائم کانادا حتما انتخاب خواهند شد .