ساسکاتون

معرفی شهر ساسکاتون

ساسکاتون یا سَسکَتون، با جمعیت بالغ بر ۲۶۵٬۰۰۰ نفر، بزرگترین شهر این استان است. به لطف اقتصادِ روبه‌رشد، جمعیت شهر ساسکاتون از شهر مرکزی رجینا در اواسط دهه ی ۱۹۸۰ فراتر رفت. اغلب از شهر ساسکاتون با نام «پاریسِ مرغزارها» یاد می‌کنند. رودخانه ساسکاچوان جنوبی این شهر را به دو قسمت تقسیم کرده‌است و خط افق زیبایی به آن می‌دهد. برای بروزترین اخبار معرفی شهر ساسکاتون برای مهاجرت کانادا، اقامت کانادا، کار در کانادا با مشاورین زبده وکیل مهاجرت به کانادا مجموعه بین المللی افق همراه شوید.

اقتصاد شهر ساسکاتون

اقتصاد شهر ساسکاتون از کشاورزی و معدن به سمت فناوری و خدمات مالی تغییر شکل داده‌است. ساسکاتون سرآمد بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان و همچنین سالانه جذب‌کننده ی سرمایه‌های شرکت‌های درجه‌یک دارویی جهان است.

دانشگاه ساسکاچوان، که یک دانشگاه تحقیقاتی جامع است، که در شهر ساسکاتون واقع شده ‌است. که بعد از اخذ اقامت دائم کانادا  یا مهاجرت تحصیلی به کانادا تنوع فرهنگی ساسکاتون موجب پیدایش جشنواره‌های مردمی مخصوصاً در تابستان می‌شود. از این جشنواره‌های مردمی می‌توان به جشنواره بین‌المللی Fringe و جشنواره ی شکسپیر در ساسکاچوان اشاره کرد که هرساله جذب‌کننده ی توریست از کانادا و سراسر جهان است.

معرفی شهر ساسکاتون

ساسکاتون بزرگترین شهر کانادایی در استان ساسکاچوان است. این شهر در ضلع جنوبی رودخانه ساسکاچوان و بزرگراه Trans-Canada Yellowhead قرار گرفته است. این شهر در سال 1882 به عنوان مستعمره دموکراسی تاسیس شد و به عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی منطقه فعالیت کرده است.
شهر ساسکاتون یکی از مهمترین مقصد های مهاجرت کانادا  یا ویزای توریستی کانادا است. همانطور که از لحاظ اقتصادی پیشرفت می کند و به عنوان یک شهر متفکر رو به جلو است، شهر ساسکاتون مکانی برای تجربه غذاهای متنوع، شب زنده داری های شلوغ، دارای مسیرهای رودخانه و فعالیت ها در فضای باز و نهادهای فرهنگی و موزه ها است. و مناسب برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا یا ویزای توریستی به کانادا و اقامت دائم کانادا می باشد.

جامعه

با توجه به سرشماری، تقریبا 83 درصد از جمعیت ساسکاچوان اروپایی هستند، 4 درصد آن ملت متی (یک فرد از نژاد آمریکایی هندی و اروپایی آمریکایی) و 5 درصد آن ملیت اصلی را دارند. سایر اقوام و گروه های قومی در شهر ساسکاتون عبارتند از: چینی(2 درصد)، آسیا جنوبی(1 درصد)، فلیپین(1 درصد)، سیاه پوست(1 درصد)، آمریکای لاتین(5 درصد) جنوب شرقی آسیا(5درصد). ترکیب نژادی( کانادایی سفید پوست) 85 درصد، بومیان 8.9 درصد و کمتر از 5 درصد برخی از اقلیت های قومی است.

بسیاری از رشد شهر به افرادی اطلاق می شود که به عنوان بومی شناسایی شده اند. تقریبا 79 درصد مسیحی هستند، بیشتر از 40 درصد protestant(عضو فرقه مسیحیان پروتستان) یا کاتالولیک رومی(وابسته به کلیسای کاتالولیک روم) (32 درصد). تقریبا 20 درصد از مردم شهر هیچ وابستگی مذهبی ندارند. ادیان دیگر در ساسکاتون شامل بودیسم، یهودیت، اسلام، هندوئیسم (یک سنت مذهبی و فرهنگی در جنوب آسیا) و سیهیزم(یک دین توحیدی که در قرن 15 در Punjab توسط GuruNanak تأسیس شد.) هستند.

کسب و کار در کانادا ساسکاتون

ساسکاتون یکی از شهرهای بزرگ ساسکاچوان است. با یک جمعیت رو به رشد در بخش کسب و کار، این شهر به یک شهر جذاب و پر جنب و جوش تبدیل شده است که یک موتور اولیه اقتصاد در ساسکاچوان و مناسب برای کار در کانادا است.
اقتصاد ساسکاتون با پتاس(یک ترکیب پتاسیم قلیایی، به خصوص کربنات پتاسیم یا هیدروکسید)، نفت و کشاورزی همراه است. نام مستعار ساسکاتون، “شهر هاب”، دارای یک موقعیت مرکزی ایده آل برای توزیع و تدارکات است.

ساسکاتون دارای اقتصاد متنوع است، دارای نرخ بیکاری کم است و همه این موارد نشان می دهند که ساسکاتون همچنان به رشد و پیشرفت ادامه خواهد داد، همین باعث شده است که این شهر به یک شهر جذاب و رقابتی تبدیل شود. و شما می توانید با مشاوره و راهنمایی از وکلای مجرب گروه افق برای مهاجرت سریع کانادا به این شهر تماس حاصل فرمایید تا مشاورین موسسه افق در این زمینه اقدام کنند.
یکی از عواملی که باعث رشد جمعیت ساسکاتون می شود، فراوانی فرصت های شغلی است که در دسترس است. رشد اشتغال در سال های 2014 و 2015 ثابت و اقتصاد همچنان قوی است.

اگر چه کشاورزی با درآمدی معادل ۲ میلیارد دلار در سال مهمترین شغل در ساسکاچوان میباشد ولی مشاغل خدماتی همچون موسسات مالی بنگاه های مسکن و بیمه گذاران نقش بسیار مهمی در اقتصاد این استان ایفا میکنند و بدلیل بالا بودن سطح زندگی در ساسکاچوان میانگین درآمد هر خانواده ۴۸۴۰۰ دلار و حداقل دستمزد برابر ۸٫۶۰ دلار در ساعت بوده که این موارد بالاترین سطح آمار از میانگین کل کانادا می باشد. بنابراین باید به این نکته توجه کرد که دروازه های این استان بر روی کشاورزان و کشاورزان جوان باز است البته متقاضیان کشاورز با رده سنی کمتر از ۴۰ سال شرایط راحت تری برای مهاجرت دارند.

هزینه زندگی در ساسکاتون

شما در ساسکاتون می توانید با دریافت اخذ پاسپورت به کانادا بعد از اقامت دائم به کانادا یا مهاجرت به کانادا لذت یک زندگی با هزینه های کمتر را در میان شهرهای کانادا را داشته باشید. این به این معناست که شما هزینه کمتری برای مسکن، آب و برق، مواد غذایی و مالیات نسبت به شهرهای مشابه و بزرگتر پرداخت خواهید کرد. پرداخت کمتر برای این موارد ضروری بدان معنی است که شما می توانید در مقایسه با شهرهای گرانقیمت با استانداردهای خوب زندگی کنید.

هزینه های ماهانه برای خانواده چهار نفره: $ 4،013.58 (بدون اجاره)
هزینه های فردی ماهانه: 1،118.43 دلار (بدون اجاره)

مرکز شهر: این قسمت از شهر ساسکاتون که شامل خیابانهای اول تا ششم ( پل دانشگاه ) میشود، با توجه به نزدیکی به دانشگاه ساسکاچوان و کالج، مناسب دانشجویان و اساتید برای سکونت است. چندین مجتمع مسکونی در خیابان پنجم وجود دارد که اکثرا افراد در آنجا سکونت دارند و قیمت اجاره ها برای یک آپارتمان یک خوابه حدود 1300 دلار بدون وسایل می باشد.

2- بخش غربی: بیشترین منازل مسکونی در این قسمت از شهر، برای اجاره وجود دارد و بدلیل نزدیکی به مرکز شهر برای تازه واردین مناسب است. این قسمت از شهر شامل خیابانهای B تا W ( شمالی و جنوبی ) میشود که هزینه اجاره یک سوئیت با وسایل حدود 800 دلار ماهیانه می باشد.

3- لاسون هایت و قسمت شمالی: این بخش از شهر به تازه واردینی پیشنهاد میشود که در هفته های اول خودرو بخرند و تا مرکز شهر رانندگی کنند، چون هم هزینه اجاره خانه ها بالاست و هم فاصله تا مرکز شهر بسیار زیاد است.

4- منازل مسکونی حوالی اتریج درایو ( قسمت شرقی ): این منطقه دارای خانه های تازه ساز و بسیار زیبا می باشد که تقریباً شرایطی مشابه با لاسون هایت دارد.

هزینه زندگی و مسکن دراین استان نسبت به استانها و شهرهای دیگر کانادا برای اکثریت مردم بسیار پایین و مقرون به صرفه است. که همچنین برای مهاجرت کانادا یا اقامت کانادا هم مقرون به صرفه باشد. برخلاف استانها و شهرهای دیگر کانادا هیچ گونه هزینه ای بابت سلامتی وجود ندارد و به محض اقامت در این استان به شما کارت سلامت تعلق میگیرد.
مالیات فروش در ساسکاچوان ۵ درصد نسبت به همه استانها ی کانادا کمتر میباشد.
شهروندان در بدترین حالت ترافیکی فقط و فقط ۲۰ دقیقه زمان برای رسیدن به محل کار خود نیاز دارند که به طور کلی می توان این استان سرسبز و زیبا را محل مناسبی برای اشخاصی که بدنبال آسایش هستند پیشنهاد کرد.

ساسکاچوان از محصلین خود در مقطع تحصیلی متوسطه هیچگونه هزینه ای دریافت نمیکند و اگر مهاجرین یا هر کدام از شهروندان قصد تحصیل در این استان را داشته باشند میتوانند مبلغی معادل ۲۰.۰۰۰ دلار از دانشگاه بابت هزینه تحصیل تخفیف دریافت کنند.

دانشگاه شهر سسکتون در لیست ۱۵ دانشگاه برتر کانادا قرار دارد.

آب و هوای شهر ساسکاتون

ساسکاتون دارای آب و هوای سرد و معتدل است. ساسکاتون دارای میزان بارندگی قابل توجه در طول سال است. میانگین دما در ساسکاتون 2 درجه سانتی گراد. میانگین میزان بارندگی در سال 354 میلی متر است.

خشک ترین ماه سال فوریه، با 14 میلی متر میزان بارندگی است. بیشترین بارش در ماه ژوئن رخ می دهد با میانگین 14 میلی متر، گرمترین ماه سال جولای با میانگین دمای 18.6 در جه سانتیگراد. کمترین میانگین دما در سال در ژانویه است که در حدود   18.0- درجه سانتی گراد است.

در طول سال، میانگین دما به 36.6 درجه سانتی گراد می رسد.

آموزش و تحصیل

ساسکاتون فرصت های آموزشی زیادی را برای کودکان، دانش آموزان و بزرگسالان که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا یا تحصیل در کانادا را دارند ارائه می دهد. ساسکاتون دارای سه سیستم مختلف مدرسه دولتی است:

 • مدرسه دولتی ساسکاتون
 • مدارس بزرگسالان کاتولیک ساسکاتون
 • مدارس فرانسه زبان
 • همچنین دارای تعدادی از مدارس خصوصی است.
 • ساسکاتون دارای دو موسسه مستقل برای آموزش و پرورش با درجه 12 است:
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • پلی تکنیک ساسکاتو

حمل و نقل عمومی

شرکت حمل و نقل ساسکاچوان (STC) در ساسکاتون فعالیت می کند و خدمات خود را در سراسر استان ساسکاچوان ارائه می دهد. ترمینال اتوبوس، خطوط اتوبوس Greyhound در سراسر کانادا عمل می کند.

فرودگاه ساسکاتون (John G. Diefenbaker International) حداقل 60 پرواز در روز را به آمریکای شمالی و سایر شهرهای مختلف کانادا ارائه می دهد.
ایستگاه قطار VIA ساسکاتون در حدود 8 کیلومتر در غرب مرکز شهر قرار دارد که مسیر آن از تورنتو به ونکوور و  در بازگشت از طریق کوه های راکی می رود.

کتابخانه

تمام 9 کتابخانه عمومی ساسکاتون دارای مواد آموزشی برای یادگیری بزرگسالان در یادگیری زبان انگلیسی است کارکنان کتابخانه به بزرگسالان جهت یادگیری کمک می کنند و همچنین مواد و خدماتی که آن ها نیاز دارند را پیدا می کنند.

زبان Mango یک سرویس آموزش زبان آنلاین است. بازدیدکنندگان و مهاجران میتوانند با کامپیوتر یا با یک دستگاه تلفن همراه به این برنامه Mango بعد از مهاجرت به کانادا یا اقامت در کانادا به صورت رایگان دسترسی پیدا کنند.

خرید:

ساسکاتون یک مقصد عالی برای کسانی است که به دنبال برچسب های مستقل و گزینه های انتخابی متداول بعد از اقامت دائم به کانادا در شهرهای دیگر نیستند.

Broadway
دارای یک منطقه تاریخی ارائه مغازه های یا موقعیت های مناسب و فروشگاه های تخصصی
33rd Street
به عنوان یک گوهر پنهان در نظر گرفته شده است، انواع مختلف از محصولات عتیقه و دست دوم را ارائه می دهد.
Midtown Plaza
شامل بیش از 130 فروشگاه مد (مقصد برتر مد )است.
The Centre
دارای امکانات با بیش از 100 فروشگاه و خدمات است.
Supercenters در Preston Crossing ،Blairmore و Stonegate برای خرید روزانه بسیار عالی هستند.

پیدا کردن خانه

بسیاری از مردم تصمیم می گیرند که آپارتمان ها یا خانه های مبله و غیر مبله را اجاره کنند. ساسکاتون همچنین دارای بازار املاک و مستغلات برای بسیاری از خانه ها و آپارتمان ها برای فروش و اجاره است.

ما می توانید با چک کردن روزنامه، تابلو اعلانات در مراکز اجتماعی، فروشگاه های موادغذایی، کتابخانه ها و دیگر مکان های تجارت کسب و کار خانه و آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کنیم و همچنین می توانید از وب سایت های ذیل استفاده کنید:

 • ViewIt
 • Realtor.ca
 • Condos.ca
 • PadMapper
 • RentSeeker
 • RentCompass
 • Kijiji
 • Craigslist
 • Apartmate

و همچنین گروه هایی در فیس بوک برای جدید الورود ها می تواند بسیار مفید باشد.

مراقبت های پزشکی

تمامی ساکنان جدید ساسکاچوان باید هم خودشان و هم بستگانشان برای کارت بهداشت ساسکاچوان برای دریافت خدمات بهداشتی و درمان ثبت نام کنند. شما می توانید بعد از اقامت کانادا یا مهاجرت به کانادا درخواست را برای خود، همسر یا فرزندان و تمام وابستگان زیر 18 سال را تکمیل کنید که البته در ساسکاچوان زندگی می کنند.

ساسکاتون دارای تعداد زیادی کلینیک های پزشکی و سه بیمارستان:

 • بیمارستان Royal University
 • City Hospital
 • St. Paul’s Hospital

تعطیلات

ساسکاتون در لبه طبیعت نهفته است و دارای بازدیدکنندگان بی شماری برای لذت بردن از فعالیت ها در فضای باز است.

مکان های بسیار جذاب ساسکاتون

پارک Wanuskewin Heritage

در سه کیلومتری شمال ساسکاتون قرار گرفته است. هدف آن تشویق و درک بهتر افراد بومی است که در زمان های قدیم ساکن این منطقه بودند. این پارک یکی از اکتشافات هیجان انگیز باستان شناسی است – کشف این مکان از 6000 تا 7000 سال پیش از میلاد آغاز شده است.

موزه Western Development

به شدت توصیه می شود که از این مکان بازدید کنید و یکی از بزرگترین چهار موزه توسعه غربی ساسکاچوان است که تاریخ مذهب کانادایی را به درستی بازنویسی و مستند سازی کرده است.

موزه اوکراین کانادا

موزه اوکراین کانادا به بسیاری از مهاجران اختصاص یافته است که از اوکراین به اینجا آمده اند. صنایع دستی روی صفحه نمایش شامل پارچه های دوزی، کنده کاری چوب، اقلام سنتی نوع مذهبی (مانند تخم مرغ عید پاک تزئین شده) و سرامیک.

مرکز Diefenbaker Canada

مرکز Diefenbaker کانادا در محوطه دانشگاه ساسکاچوان قرار گرفته است و دارای آرشیو ترکیبی از موزه اختصاص یافته به زندگی است و این مرکز به زمان سیزدهمین نخست وزیر کشور کانادا اختصاص دارد.
این مرکز برای نمایشگاه های موقت تاریخ، سیاست، علم و هنر استفاده می شود. Diefenbaker و همسرش در نزدیکی هم دفن هستند.

پارک جنگلی ساسکاتون و باغ وحش

پارک جنگلی Saskatoon و باغ وحش دارای تنظیمات شبیه به زیستگاه طبیعی برای بیش از 90 گونه از پرندگان و حیوانات است، از میمون های Capuchin تا گرگ های خاکستری. نمایش ماهی گرمسیری و پیاده روی های طبیعت نیز در باغ وحش یافت می شود که یک عملیات داوطلبانه است.

گالری هنری Mendel

گالری هنر Mendel، در جنوب رودخانه ساسکاچوان واقع شده است، در کنار این گالری، Civic Conservatory مدرن لذت بخش است، پر از گیاهان فصلی رنگارنگ، ارکیده ها و دیگر گونه های گرمسیری است.

معبد Meewasin Valley

در هر دو طرف جنوب رودخانه ساسکاچوان قرار گرفته است، دره Meewasin Valley یک مسیر دلپذیر را به پارک های شهر می دهد، یکی از پر جاذبه ترین مکان های مهم توریستی و مکان های تاریخی است.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه یک مرکز فکری و فرهنگی پر جنب و جوش در شهر است، با جاذبه های شگفت آور است. مدرسه ویکتوریا (مرمت شده) از سال 1905 وجود دارد و اولین مدرسه ساسکاتون است. به سبک Gothic ساخته شده است، دانشگاه Peter MacKinnon یک سایت تاریخی ملی است و در مرکز محوطه دانشگاه است. همچنین دارای یک رصدخانه، باغ مجسمه سازی و تئاتر می باشد. که بعد از اقامت در کانادا همراه ویزای تحصیلی کانادا می توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید.

کجا برای اقامت در ساسکاتون بهتر است:

 این هتل های عالی در ساسکاتون در نزدیکی مغازه ها و جاذبه های مرکز شهر است:

هتل James : یک هتل لوکس، دکور شیک، حمام سنگ مرمر.

هتل Sheraton Cavalier Saskatoon: دارای قیمت متوسط، در مرکز شهر، نمایی از رودخانه، استخر سرپوشیده و استخر در فضای باز، اسکیت روی تخته در نزدیکی هتل.

سوئیت Hampton Inn & Hilton Saskatoon Airport: نرخ آن مقرون به صرفه است، 10 دقیقه پیاده روی تا مرکز شهر، صبحانه داغ رایگان، استخر سرپوشیده و جکوزی.

سوئیت Comfort Suites: نرخ هزینه متوسط، استخر، جکوزی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *