دلایل اصلی ریجکت شدن انواع ویزای کانادا ۲۰۲۰

همواره بسیاری از ایرانیان با اهداف مختلفی تصمیم به مهاجرت کانادا و اقامت در کانادا میگیرند. اولین نکته ای که این افراد باید در نظر داشته باشند، مربوط به اخذ انواع ویزای کانادا است. زیرا در صورتی متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا قادر خواهند بود وارد خاک این کشور شوند که موفق به دریافت ویزای کانادا (Canada Visa) شوند. اما ممکن است شنیده باشید که گاها بعضی افراد به دلیل ریجکت شدن ویزای خود نمیتوانند به کانادا مهاجرت کرده و به زندگی و اقامت در کانادا بپردازند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی کامل دلایل ریجکت شدن انواع ویزای کانادا بپردازیم. تا اینگونه بتوانیم در جهت موفقیت پرونده های مهاجرتی اقامتی شما عزیزانی که قصد مهاجرت سریع به کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید قدم کوچکی برداریم. پس با ما همراه باشید در ادامه به توضیحات دقیقی در این باره خواهیم پرداخت.

انواع ویزا کانادا

به طور کلی میتوان گفت انواع ویزای کانادا به دو دسته زیر تقسیم میشود:

visa application form travel immigration 36325 46 300x200 - دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا | انواع ویزا و مهاجرت کانادا

دلایل ریجکت شدن انواع ویزای موقت کانادا

 • ویزای تحصیلی کانادا: افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا را دارند در ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. و در صورتی که موفق به اخذ ویزای دانش تحصیلی کانادا (Study permit) شوند واجد شرایط مهاجرت به کانادا خواهند شد. اما دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد که از جمله آنها میتوان به عدم ارائه دلیل قانع کننده برای ادامه تحصیل در کانادا، عدم داشتن پذیرش تحصیلی معتبر از مدارس و دانشگاه های کانادا، عدم تمکن مالی لازم برای زندگی و تحصیل در کانادا اشاره کرد. علاوه بر آن نداشتن سن و شرایط (زبان، معدل مقطع تحصیلی قبل و…) مناسب با دوره ای که قصد تحصیل در کانادا را دارید میتواند از دیگر دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ باشد.

 • ویزای کار کانادا: بسیاری از افراد قصد مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا را دارند. اما ممکن است در این میان افرادی باشند که موفق به مهاجرت کانادا از طریق کار نشوند. در نتیجه ارائه اسناد و مدارکی که به موفقیت پرونده کاری متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا کمک کند از اهمیت بالایی برخوردار است. برای موفقیت در اخذ ویزای کار کانادا شما باید بتوانید افیسر را قانع کنید که جاب افر دریافتی از کارفرمای کانادایی جاب افری حقیقی است. علاوه بر آن باید اثبات کنید شما دارای شرایط لازم و مناسب مانند سابقه کار، مدرک تحصیلی، مهارت زبان و … با پیشنهاد کاری خود هستید. در صورتی که نتوانید موارد فوق را با ارائه مدارک کافی به سفارت کانادا اثبات کنید ویزای کاری شما ریجکت خواهد شد.

 • اقامت موقت در کشور کانادا: این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که قصد دارند به کانادا سفر کرده و به تفریح در کانادا و یا دیدار دوستان و آشنایان خود در این کشور بپردازند. ایرانیانی که متقاضی اخذ اقامت موقت در کشور کانادا (ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای مولتی ۵ ساله کانادا یا ویزای مالتیپل کانادا) هستند برای موفقیت در پرونده ی خود باید به ارائه مدارک زیر بپردازند در غیر این صورت پرونده توریستی این افراد ریجکت خواهد شد:

 1. ارائه دلایل قانع کننده جهت نشان دادن برگشت به موقع شما از کانادابه کشور خود.
 2. مشخص کردن هدف از سفر به کانادا.
 3. ارائه نامه تمکن مالی لازم.
 4. ارائه مدارکی که نشان دهنده ی سفرهای گذشته آنها باشد و بتواند توریست بودن این افراد را ثابت کند.
 5. ارائه مدارک و اسنادی معتبر که نشان دهنده وابستگی مالی و عاطفی متقاضیان به کشور خود باشد.

immigration service control passport stamps with various countries 73110 7125 300x200 - دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا | انواع ویزا و مهاجرت کانادا

دلایل ریجکت شدن انواع ویزای اقامت دائم کانادا

به طور کلی میتوان گفت دلایل عمده برای ریجکت شدن ویزای اقامت دائم کانادا وجود دارد که به شرح زیر است:

 • عدم کسب امتیازات کافی در سیستم های رقابتی روش های مختلف مهاجرتی کانادا مانند سیستم اکسپرس اینتری، برنامه اریما کبک، برنامه کارافرینی استانی و …

 • عدم تکمیل صحیح و دقیق مدارک و فرم های درخواست ویزای کانادا.
 • ارائه مدارکی که با سوابق شما هم خوانی نداشته باشد.
 • ارائه مدارک نامناسب.
 • ارائه مدارک تقلبی و …

در مورد پرونده های کار افرینی جدا از شرایط فردی میتوان گفت بیزینس پلن ارائه شده از جمله مهم ترین مواردی است که باعث موفقیت در پرونده مهاجرتی میشود. حال اگر بیزینس پلن ارائه شده با شرایط استان مورد نظر در کانادا و شرایط فرد متقاضی مهاجرت به کانادا هم خوانی نداشته باشد باعث ریجکت شدن ویزای کارافرینی خواهد شد.

افرادی هم که از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) برای مهاجرت سریع به کانادا اقدام کرده اند چنانچه نتوانند در رقابت با دیگر متقاضیان امتیازات لازم را کسب نمایند پرونده ی مهاجرتی اقامتی آنها با ریجکت شدن مواجه خواهد شد.

حال اگر در رقابت پذیرفته شوند نوبت به آپلود کردن اسناد و مدارکی میرسد که صحت حرف های آنها را نشان میدهد. چنانچه مدارک ارائه شده توسط این افراد با گفته های آنها مطابقت نداشته باشد دولت کانادا نها را به عنوان فردی دروغگو خواهد شناخت و ویزای آنها را ریجکت خواهد کرد.

rejected bussiness files 88426 194 300x199 - دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا | انواع ویزا و مهاجرت کانادا

خدمات گروه مهاجرتی اقامتی افق برای جلوگیری از ریجکت شدن انواع ویزای کانادا

برای جلوگیری از ریجکت شدن و رد شدن انواع ویزای کانادا بهتر است به موسسات معتبر مهاجرتی مراجعه کنید. زیرا یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در روند پرونده های مهاجرتی اقامتی کانادا داشتن اطلاعات و آگاهی کامل به قوانین دولت فدرال کانادا و همچنین دارا بودن تجربه کافی است. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در موسسه افق فردی است که اشراف کاملی به قوانین دولت کانادا داشته و از سوابق و تجربیات درخشانی برخوردار است. در نتیجه میتواند بهترین راهنما و مشاور برای مسیر مهاجرتی شما بوده و موفقیت در اخذ ویزای کانادا را برای شماعزیزان تضمین کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای کانادا، ریفیوز شدن ویزا (Visa Refusal Canada)، اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا و … با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام به هرکاری ابتدا به سایت افق مراجعه کرده و فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل فرمایید تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. پس از آن میتوانید برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرتی کانادا در موسسه افق اقدام کنید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرتی اکسپرس اینتری، اریما، ویزای استارتاپ کانادا و … را دارید میتوانید به صورت رایگان از امتیازات خود برای مهاجرت و اقامت کانادا مطلع شوید. برای اینکار میتوانید در قسمت محاسبه آنلاین امتیاز ها در سایت افق به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری، محاسبه آنلاین امتیاز اریما و محاسبه آنلاین امتیاز کارافرینی بپردازید. و از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کشور کانادا اطلاع پیدا کنید. موفقیت در اخذ انواع ویزای کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را با موسسه بین المللی افق تجربه خواهید کرد.