رکورد صدور دعوت نامه اکسپرس اینتری بار دیگر شکسته شد

در بزرگترین قرعه کشی که در ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۰ توسط دولت کانادا برگزار شده ،تعداد ۴۵۰۰ دعوت نامه برای متقاضیان اکسپری اینتری صادر شده است تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی  CRS 470 بوده که نسبت به قرعه کشی قبلی که در ۵ فوریه برگزار شد ، ۲ امتیاز کاهش یافته است.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان  مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.

متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی  که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری

موارد زیر نمونه های فرضی متقاضیان Express Entry هستند که توانستند در این قرعه کشی دعوتنامه دریافت کنند:

Harish   و Deepa   متاهل هستند و به ترتیب ۳۴ و ۳۰ سال سن دارند. هر دو مدرک کارشناسی ارشد دارند و به ترتیب به مدت پنج و چهار سال به عنوان حسابرس مالی مشغول بوده اند. هر دو در آزمون  IELTS شرکت کرده اند و در مهارت listening  نمره ۸ و ، ۷٫۵ در Speaking ، ۷ در  writing و  reading . هیچ یک از آنها  در کانادا کار و یا تحصیل نکرده اند. Deepa به عنوان متقاضی اصلی وارد Express Entry شد.امتیاز CRS آنها ۴۷۰ شد و در تاریخ ۱۹ فوریه توانستند دعوتنامه دریافت کنند.

Zaina  بیست و نه ساله است ، دارای مدرک لیسانس است و ۵ سال به عنوان معلم فعالیت می کند. وی دارای مهارت پیشرفته در زبان فرانسه است و یک خواهر است که شهروند کانادایی را دارد که در تورنتو ساکن است. در حالی که Zaina  هرگز در کانادا کار نکرده و یا تحصیل کرده است ، با امتیاز ۴۷۱ CRS توانست در قرعه کشی ۱۹ فوریه دعوتنامه دریافت کند