روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

از آنجایی که جمعیت کشور کانادا با توجه به وسعت آن بسیار پایین تر بوده، در نتیجه دولت کانادا سعی دارد با ارائه روش های مهاجرتی مختلف به جذب مهاجران بین المللی بپردازد. به همین دلیل دولت فدرال کانادا بیش از ۶۰ روش مهاجرتی برای مهاجرت سریع به کانادا ارائه کرده است، که در نهایت نیز به اقامت دائم کانادا منجر میشود. هر یک از متقاضیان مهاجرت به کانادا میتوانند با توجه به شرایط خود به انتخاب یکی از روش های مهاجرتی کانادا بپردازند. لازم به ذکر است بهترین روش مهاجرتی روشی است، که در کوتاه ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه به مهاجرت و اقامت کانادا منجر شود.

در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از روش های مهاجرتی کانادا (Canadian Immigration Ways) بپردازیم. تا اینگونه بتوانیم سهم کوچکی در انتخاب درست مسیر مهاجرتی شما کلاینت های عزیز داشته باشیم. چنانچه پس از مطالعه مطالب ذیل سوالی در ذهن شما خوانندگان عزیز ایجاد شد میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان زبده در امور مهاجرتی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

ofogh86 01 300x200 - انواع روش های مهاجرتی کانادا |شش روش مهاجرت | شرایط جدید مهاجرتی

انواع روش های مهاجرتی اقامتی کانادا

۱- مهاجرت تحصیلی به کانادا: یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرتی کانادا برای افراد واجد شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا میباشد. مهاجران ایرانی قادر خواهند بود با توجه به سن خود به تحصیل در مدارس کانادا و یا دانشگاه های کانادا بپردازند. برای تحصیل در کانادا باید با داشتن شرایطی از جمله سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. برای دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند، ارائه مدرک زبان ضروری نمیباشد. چنانچه متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل موفق به اخذ ویزای تحصیلی (ویزای دانش آموزی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا) شوند. در اولین فرودگاه کشور مقصد نامه استادی پرمیت (Study Permit) یا اجازه تحصیل در کانادا را دریافت خواهند کرد. دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بتوانند یکسال سابقه کار کانادایی اخذ نمایند قادر خواهد بود به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. در صورتی که شما نیز قصد دارید در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و حتی سالهای بعد به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در این کشور بپردازید. میتوانید با مراجعه به سایت افق ofoghint.com و تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت کانادا تحصیلی مطلع شوید.

۲- مهاجرت کاری به کانادا: از دیگر روش های مهاجرتی مناسب برای افرادی که قصد دارند در کشوری پیشرفته همانند کانادا مشغول به کار شده و درآمدهای بالایی را کسب نمایند، مهاجرت کاری به کانادا میباشد. افرادی موفق به مهاجرت کانادا از طریق کار و کار در کانادا میشوند، که بتوانند از کارفرمایان کانادایی جاب افر (پیشنهاد شغلی معتبر) دریافت کنند. سپس این افراد قادر خواهند بود با داشتن شرایطی از جمله سن، سابقه کار مرتبط، مدرک تحصیلی مرتبط، مدرک زبان و … برای اخذ ویزای کار کانادا درخواست دهند. متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا میتوانند برای بررسی و ارزیابی شرایط خود توسط وکیل مهاجرت به کانادا در گروه بین الملل افق با دفتر افق تماس گرفته و یا به رزرو وقت مشاوره تخصصی بپردازند.

۳- مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry): سیستم اکسپرس انتری کانادا سیستمی یکپارچه برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا که از روش های مهاجرتی میباشد. افرادی موفق به مهاجرت کانادا از طریق این سیستم میشوند که بتوانند با داشتن شرایط مناسب امتیازات بالاتری را کسب نمایند. از آنجایی که سیستم Express Entry رقابتی بوده و به انتخاب متقاضیان با بالاترین امتیازها میپردازد. درنتیجه هر چه شرایط فردی افراد بهتر باشد شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی اقامتی آنها نیز افزیش پیدا خواهد کرد. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص، مهاجرت به کانادا از طریق نیروی ماهر و … زیر شاخه سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا میباشند. برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا دو مرحله ای بوده و افرادی که موفق به کسب ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز شوند واجد شرایط ورود به مرحله دوم خواهند شد. برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت اکسپرس انتری به کانادا (مهاجرت سریع به کانادا) میتوانید در سایت افق به صورت رایگان به محاسبه آنلاین اکسپرس اینتری در هر دو مرحله آن بپردازید.

۴- مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی (PNP): برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی شما باید واجد شرایط تعیین شده از سوی هر یک از شهر های کانادا باشید. علاوه بر آن شغل و حرفه شما نیز باید جز مشاغل مورد نیاز شهر های کانادا باشد. در این صورت دولت استانی کانادا برای شما دعوتنامه یا نامینشن استانی صادر خواهد کرد. افرادی که موفق به اخذ این دعوتنامه شوند قادر خواهند بود امتیازات بیشتری را در سیستم اکسپرس اینتری کانادا کسب کرده و شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی اقامتی آنها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. متقاضیانی که پرونده های مهاجرتی آنها برای مهاجرت استانی به کانادا پذیرفته شود قادر خواهند بود با اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور شوند و به کار در کانادا بپردازند. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. با صبر و شکیبایی پاسخگوی شما عزیزان در جهت مهاجرت سریع به کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا، خواهیم بود.

۵- مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارافرینی: بهترین و کم ریسک ترین روش مهاجرتی کانادا برای مدیران و کارافرینان واجد شرایط، مهاجرت سرمایه گذاری و کارافرینی در کانادا میباشد. این افراد میتوانند با اخذ ویزای کار کانادا وارد خاک این کشور شده و به اجرای طرح بیزینس پلن خود بپردازند. چنانچه در مدت زمان تعیین شده از سوی دولت کانادا موفق شوند به تعهدات خود عمل کنند و به سرمایه گذاری در کانادا بپردازند قادر خواهند بود برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست دهند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به سرمایه گذاری ویژه ایالت کبک کانادا میباشد. برای اطلاع از این طرح ویژه میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق را مطالعه فرمایید.

۶- مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت اپ: متقاضیانی که دارای ایده قابل تجاری سازی و کاربردی در کانادا باشند. میتوانند با داشتن شرایط مناسب و ارائه بیزینس پلنی قابل اجرا برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. افرادی که موفق به اخذ ویزای استارتاپ (Start Up Visa) کانادا شوند. قادر خواهند بود همراه با همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت دائم کانادا دست یابند.

ofogh86 04 300x186 - انواع روش های مهاجرتی کانادا |شش روش مهاجرت | شرایط جدید مهاجرتی

تیم مهاجرتی افق افتخار دارد در تمامی روش های مهاجرتی فوق بهترین خدمات مهاجرتی را به کلاینت های خود ارائه دهد. برای تشکیل پرونده های مهاجرتی اقامتی موفق، مهاجرت سریع به کانادا، روادید اقامت دائم و موقت کانادا و … فرصت را از دست ندهید و از هم اکنون اقدام کنید. موسسه کاریابی بین الملل افق پیشتاز در پرونده های موفق مهاجرتی کانادا …