دولت فدرال  کانادا برای دانشجویان بین المللی که با عبور از محدودیت ها به کانادا سفر می کنند راهنمایی منتشر کرد

این راهنمای “COVID-19: راهنمایی برای سفر دانشجویان بین المللی که از خارج از خاک کانادا قصد دارند به داخل کانادا بیایند نامیده می شود. دولت نقش ها و مسئولیت های DLI ها، استان ها و مناطق و دولت کانادا را در حمایت از دانشجویان بین المللی ترسیم می کند. این راهنما با موارد و مسائل مشاوره بهداشت آژانس بهداشت عمومی کانادا مطابقت دارد. در اینجا برخی از نکات مهم ذکر شده است. دانشجویان بین المللی می توانند کامل این راهنما را در صفحه وب دولت کانادا مشاهده و مطالعه کنند.

قبل از آمدن به کانادا چه مواردی را باید بدانیم:

هر دانشجوی بین المللی یا اعضای خانواده (همراه آنها) با علائم COVID-19 مجاز به سوار شدن به پرواز نیستند. اگر علائم در بدو ورود به کانادا ظاهر شود، یک افسر بهداشت کانادا او را معاینه خواهد کرد و ممکن است فرد اجازه ورود نداشته باشد یا او را به بیمارستان و یا مرکز درمانی منتقل کنند. دانشجویان بین المللی تنها زمانی مجاز هستند که به کانادا سفر کنند که قصد تحصیل در یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های باشند که دارای برنامه مشخصی برای قرنطینه و مهار ویروس کرونا را دارد. فهرست تمامی موسسات مورد تائید در صفحه دولت کانادا منتشر شده است.

Canada Student Visa from India 300x137 - راهنمایی ویزای تحصیلی کانادا | سفر دانشجویان بین المللی | مهاجرت دانشجویی کانادا

دانشجویان بین المللی بایستی ویزای کار در کانادا یا مجوز تحصیل را داشته باشند و یا اینکه مجوز تحصیلی آنها تائید شده باشد، اما این خود مجوز سفر نیست. IRCC پس از اعطای مجوز سفر با دانشجویان ارتباط برقرار خواهد کرد. در صورت تغییر شرایط در دانشگاه، استان یا منطقه محل تحصیل دانشجو رخ دهد این مجوز ممکن است لغو شود. دانشجویان بین المللی برای اینکه بتوانند اجازه ورود به کانادا را داشته باشند باید در مرز کانادا به افسر مرزبانی بگویند که سفرشان ضروری بوده و همچنین قصد دارند در یکی از موسسات دارای DLI تحصیل کنند و واجد شرایط دیگر نیز می باشند. دانشجویان بین المللی که فاقد این شرایط هستند اجازه ورود به کانادا را نخواهند داشت و درود آنها منع خواهد شد.

اعضای درجه یک نیز می توانند دانشجویان را همراهی کنند که این شامل همسر، فرزندان وابسته پدر و مادر و یا قیم قانونی می باشد. اعضای خانواده همچنین باید به افسران مرزی نشان دهند که آنها به دلیل ضرورت و غیر اختیاری به کانادا سفر کرده و به دانشجو کمک می کنند تا در کانادا مستقر شود.

interantional students 300x188 - راهنمایی ویزای تحصیلی کانادا | سفر دانشجویان بین المللی | مهاجرت دانشجویی کانادا

پلن قرنطینه:

دانشجویان بین المللی و اعضای خانواده درجه یک  آنها باید پس از ورود به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند. آنها در طول سفر، و تا زمانی که به محل قرنطینه خود نرسیده اند، باید از ماسک به صورت خود داشته باشند. دانشجویان بین المللی قبل از سفر به کانادا باید یک برنامه مشخصی برای قرنطینه خود تنظیم کنند. مأموران مرزبانی این برنامه را بررسی کرده و تصمیم خواهند گرفت که آیا دانشجو اجازه ورود به کانادا را دارند یا خیر.

دانشجویان در حالی که در قرنطینه به سر می برید، بایستی از داشتن وسایل مورد نیاز اطمینان حاصل کنند و به صورت مرتب علائم کرونا خود را بررسی و کنترل می کنند. آنها باید از فضاهای عمومی و مشترک خودداری کنند. آنها همچنین باید دسترسی به مایحتاج اساسی مانند غذا و دارو دسترسی داشته باشند. علاوه بر فاصله گذاری اجتماعی، آنها باید از تماس با افرادی که در معرض خطر بیشتری برای بیماری هستند، مانند افراد مسن و افرادی که ریسک بالایی دارند مانند سالمندان و یا افراد با دارای زمینه های بیماری به شدت اجتناب کنند.

مکانهایی با محل زندگی مشترک، مانند هاستل ها، برای قرنطینه قابل قبول نیستند. دانشجویان بین المللی که با افراد دیگر در سفر به کانادا زندگی می کنند (مانند خانواده که میزبان آنها هستند) باید از اعضای دیگر در محل اقامت یا خانه جدا شوند. این بدان معنی است که در صورت امکان یک اتاق خواب و دستشویی جداگانه داشته باشید. همچنین فاصله اجتماعی از سایر اعضای خانه را رعایت کرده  و ضد عفونی مکرر سطوح را نیز انجام دهند. افراد زیر سن قانونی نیز باید قرنطینه اجباری شوند. والدین یا سرپرستان باید اطمینان حاصل کنند که قبل از عزیمت فرزندشان به کشور، ترتیبات مناسبی برای فرزندشان در نظر گرفته شده است.

00 SFG SICguide 300x150 - راهنمایی ویزای تحصیلی کانادا | سفر دانشجویان بین المللی | مهاجرت دانشجویی کانادا

همچنین، از دانشجویان بین المللی خواسته می شود ثابت کنند که بیمه هستند و همچنین واجد شرایط دریافت خدمات درمانی در کانادا نیز می باشند. اگر تحت پوشش بیمه نباشند، می توانند از بیمه خصوصی شامل پوشش COVID-19 می شود را قبل از عزیمت به مانادا خریداری و دریافت کنند. مجازات های شکستن قرنطینه می تواند شامل جریمه های نقدی تا ۷۵۰،۰۰۰ دلار و شش ماه زندان باشد. اگر کسی در اثر شکستن قرنطینه باعث صدمه بدنی یا خطر مرگ قریب الوقوع شود، می تواند تا یک میلیون دلار جریمه نقدی، و تا سه سال زندان محکوم شود.