معرفی دیدنی های شهر اتاوا

شهر اتاوا (Ottawa) چهارمین شهر بزرگ کانادا و پایتخت کشور کانادا می باشد، این شهر سومین شهر تمیز و یکی از دیدنی های کانادا به شمار میرود و در جهان به تمیزی شهرت دارد. شهر اوتاوا بین استان انتاریو و کبک قرار دارد. این شهر دو زبانه بوده و مردم شهر اوتاوا، به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند. شهر اوتاوا دارای جاذبه های گردشگری زیادی است و هر توریستی را به خود جذب می کند.

همواره قبل از سفر به هر شهری داشتن اطلاعات راجع به آن شهر ضروری می باشد. شناسایی رستوران ها، محل های خرید و حتی چه زمانی مناسب برای سفر به هر شهر، جز اطلاعات مورد نیاز است. هر اندازه اطلاعات شما کامل و جامع باشد شما می تواند زمان خود را به درستی زمانبندی کرده و از تمامی مناطق دیدن نمایید.

Parliament Hill

این مکان محور سیاسی کانادا می باشد و ساختمان های دولتی کانادا در آن قرار دارد. معماری بکار رفته در این ساختمان به سبک گوتیک می باشد، که فوق العاده مسحور کننده است. این ساختمان به رودخانه اتاوا نیز دسترسی دارد. اکثر جشن های ملی کانادا در اطراف همین نقطه از شهر برگزار می شود. جشن ها و فستیوال ها، دارای نمایش های بسیار هیجان انگیز و نور و موسیقی است و یکی از مکان های دیدنی شهر اتاوا در کانادا می باشد. این ساختمان بر روی تپه ای ساخته شده است و دارای چشم انداز فوق العاده ای میباشد. ساختمان Parliament Hill یکی از نماد های شهر Ottawa بوده، و از اهمیت زیادی برخوردار است.

ofogh 70 01 300x196 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

کانال ریدو  (Rideau Canal)

این کانادا دارای وسعت ۲۰۰ کیلومتر می باشد و این کانال شهر زیبای اوتاوا را با کینگستون در دریاچه انتاریو بهم متصل می کند. از کانال ریدو در سال ۱۸۱۲ برای فراهم آوردن نیازهای نظامی در طی جنگ با ایالات متحده استفاده میشده تا نیازهای جنگی خود را برطرف کنند. در زمستان کانال ریدو (Rideau Canal) تبدیل به یک مکان تفریحی برای اسکی بازی می شود.

ofogh 70 03 300x300 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

موزه جنگ کانادا

این موزه در کنار رودخانه اوتاوا قرار گرفته است. در این موزه مجموعه ای از وسایل نظامی، لباس های نظامی، تانک، جیپ، کامیون های زرهی، ماشین هیتلر به نمایش عموم گذاشته شده است. موزه جنگ کانادا یکی از موزه های جالب و هیجان انگیز می باشد. و در این موزه آثار و مجموعه ای از تاریخ جنگ کانادا گردآوری شده است.

ofogh 70 05 300x181 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

گالری ملی کانادا

این گالری (National Gallery of Canada) یکی از مجموعه های بزرگ هنر و فرهنگ کانادا است. در این گالری نقاشی های فوق العاده از نمادهای هنری کانادا برای عموم به نمایش گذاشته شده است. گردشگران زیادی هر ساله به تماشای این اثار میروند. گالری ملی کانادا شامل کلکسیون عکاسی های خاص نیز می باشد که بسیاری از آنها مربوط به قرن ۱۹ است. بیرون این ساختمان مجسمه عنکبوت غول پیکر که اثر Louise Bourgeois است قرار دارد، که جزء دیدنی های جذاب شهر اتاوا می باشد.

ofogh 70 06 300x201 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

برج صلح

یکی دیگر از جاذبه های اوتاوا برج صلح یا همان Peace Tower می باشد. از بالای این برج شما می توانید در مرتفع ترین نقطه اوتاوا بایستید. از بالای برج صلح می توانید ساختمان پارلمان، رودخانه، گتینو را نیز مشاهده کنید. این بنا یکی از بناها و سمبل های معروف کانادا می باشد.

ofogh 70 08 300x191 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

موزه طبیعت کانادا

موزه طبیعت کانادا، دنیایی از دایناسورها تا حیوانات امروزی است. ساختمان موزه مربوط به سال ۱۹۱۰ میباشد. در این مکان نمایشگاه هایی درباه محیط زیست نیز برگزار می گردد. این مکان موزه ملی تاریخ و علوم طبیعی شناخته می شود.

ofogh 70 09 300x180 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

بنای یادبود ملی جنگ

این مکان مقبره سربازهای گمنام کانادا است. در این مکان مجسمه ای برنزی از سربازان جنگ جهانی اول وجود دارد. در پایه این مجسمه سال هایی را که نیروهای کانادایی مشغول جنگ بوده اند نیز حک شده که بین سال های ۱۹۵۰-۱۹۵۳ بوده است.

ofogh 70 11 300x201 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

موزه جنگ سرد (Diefenbunker, Canada’s Cold War Museum)

موزه جنگ سرد در خارج از شهر زیبای اتاوا واقع شده است و در سال ۱۹۶۰ بنا شده است و علت ساخت این مکان برای محافظت از عملیات جنگی مهم دولت کانادا در صورت بروز جنگ هسته ای است. این مکان دارای چندین پناهگاه زیرزمینی و مقاوم در برابر اشعه در طول جنگ سرد می باشد. اسم این مکان از نخست وزیر جان دیفنبکر گرفته شده زیرا او ساخت این بنا را دستور داد. این موزه یکی از معروفترین موزه ها امروزه شناخته شده و به عنوان یکی از برترین موزه های جنگ سرد در کانادا شناخته شده است.

ofogh 70 12 300x199 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

کلیسای بی نظیر نتردام

این کلیسا در سال ۱۸۴۶ ساخته شده و در واقع یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کلیساهای اتاوا و یکی از دیدنی های این شهر است. یکی از موارد جالب این است که در این کلیسا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی عبادت می کنند. در داخل این بنا طراحی های شگفت انگیزی اجرا شده است. طراحی داخلی کلیسا نتردام توسط یکی از هنرمندان به نام Louis Philippe Hebert انجام شده است.

ofogh 70 14 300x200 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

موزه هوا و فضای کانادا

این موزه همانطور که از اسمش پیداست، جهت نمایش صنعت هوانوردی نظامی و شهری کانادا است. موزه هوا و فضای کانادا در فرودگاه Rockcliffe واقع شده است. در داخل این موزه اولین هواپیما به نام Silver Dart که در سال ۱۹۰۹ پرواز کرد، موزه نگهدای می شود. همچنین هواپیماهای جنگنده جنگ جهانی اول، دوم و همچنین هواپیماهای نیروی دریایی نیز در این موزه برای دید عموم قرار دارد.

ofogh 70 15 300x200 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

فستیوال لاله کانادا

جشنواره بهاره کانادا که نشان دهنده پایان زمستان است به عنوان فستیوال لاله آغاز می شود. لاله ها توسط ملکه کشور هلند به نام ملکه ژولیانای به خاطر مهمان نوازی در جنگ جهانی دوم به این کشور اهدا شد. در این فستیوال هیجان انگیز شهر پر از لاله می شود. پارک هیل در جنوب غربی کلیسا با بیش از هزاران لاله پر شده و منظره فوق العاده ای از لاله ها به نمایش گذاشته می شود. و یکی از زیباترین مکان های دیدنی و جداب شهر اتاوا می باشد.

ofogh 70 16 300x191 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

بازار Byward

این بازار در سال ۱۸۴۶ ساخته شده است. بازار Byward در شمالی ترین نقطه کانال ریدو قرار دارد. این بازار دارای میوه، گل، سبزیجات و مواد غذایی است. فضایی دوستانه و صمیمی در این بازار وجود دارد. در اطراف این بازار رستوران ها و بوتیک های زیبایی نیز به چشم می خورد. این بازار یک جاذبه توریستی بزرگ به شمار می رود. شما می توانید تازه ترین محصولات را در این مکان پیدا کنید.

ofogh 70 17 300x199 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

پارک دریاچه Down

این پارک یکی از زیباترین پارک ها و مشرف به دریاچه است. امکانات رفاهی بسیاری برای مردم فراهم شده که شامل رستوران های متفاوت و… می باشد. شما می توانید در این دریاچه قایقرانی کنید. در فصل زمستان نیز می توانید از اسکیت روی یخ و سورتمه در این پارک لذت ببرید. پارک دریاچه Down در آغاز فصل بهار با گل های لاله تزئین می شود و منظره فوق العاده شگفت انگیزی را ایجاد می کند.

ofogh 70 18 300x171 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

 پارک زیبای گاتینو

این پارک در ۴ کیلومتری مر کز اوتاوا قرار دارد. مردم برای دوچرخه سواری و کوه پیمایی این مکان را انتخاب می کنند. دریاچه پینک که یکی از دریاچه های محبوب برای شنا می باشد. این دریاچه به دلیل جلبک ها در تابستان به رنگ سبز و در پاییز به رنگ نارنجی و زرد است.

ofogh 70 19 300x201 - مکان های دیدنی شهر اتاوا | مهاجرت به Ottawa کانادا | مهاجرت آسان

موسسه افق با دارا بودن افراد زبده و وکلای مهاجرت کانادا و تایید شده از سوی سازمان ICCRC کانادا در تلاش است با بررسی شرایط شما بهترین و سریع ترین روش مهاجرتی را پیشنهاد کند. مهاجرت به کانادا و رسیدن به اقامت دائم کانادا آرزوی بسیاری از افراد دوستدار مهاجرت است. خانواده بزرگ افق در تلاش است شما را به اهداف تان برساند. سریعترین و امن ترین مهاجرت را با ما تجربه کنید.